Page 388 of 389 FirstFirst ... 288338378386387388389 LastLast
Results 8,128 to 8,148 of 8169

Thread: Ontopic pentru Stelisti - discutii despre actualitatea zilnica

  1. #8128
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    ”Este oficial. FCSB este FCSB și att. Nu este Steaua, dar ne-a mințit c este, ne-a folosit, ne-a luat banii. A luat un loc n Liga 1 care nu i se cuvenea, a luat coeficient UEFA. Și-a btut joc de toata suflarea stelist. Conducerea FCSB a mintit. Finantatorul FCSB a mintit. Nu nțeleg de ce acceptm echip n Liga a 4-a? De ce acceptm un proiect mizerabil și neprofesionist lipsit de orice orizont. Nu m refer la Sud, Nord, ultrași etc.. M refer la steliști, la cei care iubesc cu adevarat Steaua și pentru care nu are importanț locul n care se manifest, pe stadion sau n afara lui.

    Suntem naivi? Suntem delstori? Suntem ușor de prostit? Ne place s credem n utopii? Chiar nu ne intereseaz de ce CSA-ul nu și pune ntrebrile pe care și le pune orice stelist? Nu am vzut nimic despre noul stadion, despre strategie, despre școala de fotbal, despre departamente și structur, despre relația cu fanii, despre scouting, despre marketing, despre un proiect occidental dinamic. Nu am vzut nimic despre viitorii sponsori, investitori, consiliu director, cum și propun, cnd și mai ales de ce?Unde este transparenta?? Deciziile luate n instanț n ultimii doi ani oblig extrem de mult CSA-ul.

    M simt umilit ca stelist, att de atitudinea FRF și LPF, ct și de atitudinea presei și a conductorilor CSA. Vreau CSA Steaua n Liga 1, vreau proiect serios și transparent, vreau respect și vreau despgubiri! Nu m mulțumesc cu proiecte la mișto de care s m agț și cu lipsa de profesionalism a lui Petrea. Ce fac ei este praf n ochi. Sper ca Lctuș și Talpan s fie de partea suporterilor și s ne reprezinte. Steaua suntem noi, cei care ne-am dedicat viața acestui club. Steaua nu e CSA și n niciun caz Steaua nu este FCSB”
    , a scris Alexandru Tofan, unul dintre liderii Peluzei Sud Steaua, pe pagina sa de Facebook.
    sursa: http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL...-1-nu-acceptam

  2. #8129
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    lecce mananca ***** aici. nu ca ma incanta pe mine proiectul csa dar mananca mult, mult *****, incepand cu sovietismele de genul direct in liga 1.
    retired.

  3. #8130
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Steaua n-a retrogradat niciodata, deci nu vad de ce sa reinceapa din ligile inferioare. Becali isi baga abuziv echipa direct in prima liga iar sanctionata pt asta e ,,victima". Romania...

    Asta e Lecce de care vorbea duba ? Wow, vad ca Lecce e mare fan CSA Inca 1 pct pt duba !

  4. #8131
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    obisnuia sa fie, nu stiu ce are..
    si cu ****-n suflet si cu sufletu-n rai nu merge. plus ca venind din liga x iti mai cureti din pacatele trecutului. asa, iar pe tancuri eu imi bag pwla
    retired.

  5. #8132
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    si cu ****-n suflet si cu sufletu-n rai nu merge.
    Nope, nu se aplica in cazul de fata. Ciobanul a furat Steaua din liga 1, s-o ,,restituie" tot acolo. Nu e vb ca vom juca in ligile inferioare... putem sa retrogradam in 2020 si sa ramanem acolo mult si bine. Nu despre asta e vb. Dar as prefera totusi sa existe continuitate, ca UEFA pare sa tina la asta. Si repet, asa ar fi normal, sa-l pedepsesti pe cel care a inselat, nu pe victima.

    Quote Originally Posted by phife View Post
    plus ca venind din liga x iti mai cureti din pacatele trecutului. asa, iar pe tancuri eu imi bag pwla
    Fara suparare, dar astea-s prostii...

    Mie nu mi se pare grav ca echipa care se pretinde Steaua a pierdut numele. Bine, e si asta important... dar vreau sa spun ca cel mai grav e faptul ca numele respectiv o sa fie folosit de o alta echipa. Asa ceva nu pot sa accept, inseamna ca ori aia e Steaua (cea cu numele), ori niciuna. Peste schimbarea emblemei, hai bine, cu greu dar incerc sa trec cu vederea... Dar sa rupi palmaresul... Asa ceva e inacceptabil ! Si degeaba incepi din Liga a 4-a daca UEFA nu te recunoaste ca fiind continuatoarea echipei din '47 (nu m-ar deranja asa de mult daca as stii ca aia nu o sa ne considere o echipa noua, cu anul infiintarii in 2017).

    Sper ca Talpan n-a recuperat doar numele si emblema, ci si palmaresul (integral). Prezenta in Liga 1 e obligatorie pt ca echipa sa fie recunoscut la nivel international.

  6. #8133
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    mai baieti, in primul rand bine ati revenit pe suporter STEAUA!

    despre STEAUA mea, a voastra sau a noastra nu mai sunt multe de spus. un cioban dement in cardasie cu indivizi cu stele pe umar au distrus un simbol, au terfelit si s.au sters la cur cu sfintele culori ros-albastre. eu asta simt, sunt scarbit si revoltat in acelasi timp. nu cred sa puteti intelege si va spun si de ce, voi nu ati trait momentele de glorie ale acestui club, cupa cea mare a europei, supercupa, cupa intercontinentala, a alta finala a acestei cupe s.a. am fost de foarte multe ori in tribune dragi copii, cand nici nu exista Sudul si Nordul..
    saptamani mi.ar lua sa va povestesc cate am trait, bucurii, foarte multe bucurii dar si lacrimi.
    nu urasc csa.ul, sunt frati STELISTI, urasc in schimb prostia si tradarea. csa STEAUA poate avea cel mai bun palmares din Romania dar nu vor avea echipa de fotbal. amuzant va fi cand forul european va spune ca echipa ciobanului are palmaresul. si ca ne place sau nu chiar il are.

    cam atat, sa auzim si de bine prieteni STELISTI!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #8134
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    Nope, nu se aplica in cazul de fata. Ciobanul a furat Steaua din liga 1, s-o ,,restituie" tot acolo.
    Tu zici ca a furat-o, eu spun ca a tinut-o in viata.
    Daca nu venea un om cu bani, se desfiinta. Asta era si intentia guvernului, a lui Petre Roman.

    http://www.prosport.ro/sport-life/sp...tarea-13735696
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit tatucul politiei politice ceausiste

  8. #8135
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Eu am zis inca din 2015 ca lpf are absolut tot interesul sa musamalizeze orice se poate pentru ca intra in puscarie si mitica si gino si mortii mamii lor de nenorociti, toti intra in pwla mea.
    S-a agatat presa de vorbele lu mitran ca de picioarele lu Dumnezeu, de parca ala e prost sa semneze falimentul lpf ului - locul din liga se poate transmite, pentru asa ceva exista precedente, continuitate nu stiu daca e si nu e normal sa dai un loc in liga 1, e aberant.
    In ceea ce priveste preluarea frauduloasa iar - vreo 20 de oameni prin puscarii, sentinte grele.

    Adevarata problema nu e ca csa e un proiect al mapn, ca va trebui sa fie preluata de cineva care sa dea banii aia la stat - e faptul ca problema e groaznic de mlastionasa si poate fi rezolvata doar cu multe procese, in multi ani, cu sentinte uriase, martori care vor disparea/ vor muri in pwla mea, recurs, apel si tot asa pana ce oricum toata lumea o sa oboseasca.
    UEFA nu are cum sa faca lumina in mizeria asta si probabil ca nu o sa se bage prea tare, ei au oricum problemele lor, vor spune ca fcsb e steaua si se spala repede pe maini. In instanta la fel, mult timp va trece pana la o decizie clara.

    Si daca, printr-un miracol se va rezolva situatia lpf va fi dezafiliata si competitia interna o sa ajunga undeva pe la nivelul semi-profesionist moment in care daca mai exista interes va reusi sa-si puna niste baze mai sanatoase sportul asta in ro si sa scape de tot canceru si putregaiu care e acum.
    retired.

  9. #8136
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    reivan, nu stiu daca fix ala e motivul pt felul in actioneaza FRF si LPF. Mai degraba e altceva. Daca ei recunosc oficial ca echipa actuala nu este Steaua, o sa piarda ff multi bani. La stadion chiar ca nu o sa mai vina nici dracu, audientele la tv o sa se injumatateasca, probabil o sa piarda si din sponsori samd. Bine, e si ce spui tu, unii ar trebui sa manance niste multi ani de inchisoare (plus amenzile de rigoare).
    Plus ca si speta in sine e destul de complicata, dezinformarile sunt in floare, iar CSA-ul tace si nu raspunde. Pai nu se pun de acord alde Tudorel Stoica si Petrescu care e Steaua...

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Tu zici ca a furat-o, eu spun ca a tinut-o in viata.
    Daca nu venea un om cu bani, se desfiinta. Asta era si intentia guvernului, a lui Petre Roman.

    http://www.prosport.ro/sport-life/sp...tarea-13735696
    Eu nu zic nimic. Ma ghidez doar dupa ce spun instantele. Iar ele dau dreptate CSA-ului.
    N-am negat ca ciobanul a bagat bani in echipa. Habar n-am, in momentul asta nici nu ma intereseaza, nu despre asta e subiectul. Nu poti sa vinzi cuiva un lucru ce nu-ti apartine.
    Vezi ca tot pe prosport s-a publicat si un articol care se arata cum prin 2001-2002 un general/colonel tot facea rapoarte si anunta ca Steaua e pe cale sa fie furata. Parca si Hagi zicea ceva de genu prin acea perioada (daca nu chiar in 2003).
    Si-apoi, chiar ai impresia ca nimeni n-ar fi (nu era) dispus sa investeasca la Steaua, in afara de Becali ? Steaua NU ESTE Rapid.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    mai baieti, in primul rand bine ati revenit pe suporter STEAUA!

    despre STEAUA mea, a voastra sau a noastra nu mai sunt multe de spus. un cioban dement in cardasie cu indivizi cu stele pe umar au distrus un simbol, au terfelit si s.au sters la cur cu sfintele culori ros-albastre
    Punctul pe i !

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    amuzant va fi cand forul european va spune ca echipa ciobanului are palmaresul. si ca ne place sau nu chiar il are.
    Nu stie nimeni asta. Asteptam ca cei de la UEFA sa fie informati (CORECT !) si sa vina cu un comunicat in acest sens. Pana atunci, impresia e ca CSA are dreptate. Ori asta, ori Steaua nu mai exista.
    Apropo, sunt convins ca nu faci parte dintre ei, dar mi s-a luat la cate comentarii am citit pe net la modul ,,nu conteaza numele, cu palmares sau fara, eu voi tine cu echipa lui Gigi".
    Culmea, eu unul am prins doar Steaua lui Becali. Dar am inceput sa tin cu aceasta echipa si pt istoria ei, si pt nume, culori samd.
    Un bateias a zis odata cv f inteligent: ,,Truth is not what you want it to be; it is what it is, and you must bend to its power or live a lie". Sigur, as putea sa ma mint si sa ignor niste decizii judecatoresti... dar, repet, asta ar insemna sa ma mint singur. Mai ales cand Becali se da de gol in prime-time si refuza sa raspunda daca a ,,cumparat" (asa cum afirma el, ca a cumparat Steaua) echipa de fotbal cu bani negri.

  10. #8137
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    reivan, nu stiu daca fix ala e motivul pt felul in actioneaza FRF si LPF. Mai degraba e altceva. Daca ei recunosc oficial ca echipa actuala nu este Steaua, o sa piarda ff multi bani. La stadion chiar ca nu o sa mai vina nici dracu, audientele la tv o sa se injumatateasca, probabil o sa piarda si din sponsori samd. Bine, e si ce spui tu, unii ar trebui sa manance niste multi ani de inchisoare (plus amenzile de rigoare).
    Plus ca si speta in sine e destul de complicata, dezinformarile sunt in floare, iar CSA-ul tace si nu raspunde. Pai nu se pun de acord alde Tudorel Stoica si Petrescu care e Steaua...
    asta e common sense si mie nu-mi plac discutii de tipul apa e uda.
    retired.

  11. #8138
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    e common sense, dar lumea vine cu argumente de genul ,,uite ce spune lpf"...

  12. #8139
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Paste Fericit si multa sanatate tuturor romanilor si in mod special suporterilor stelisti!
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #8140
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Dica a semnat cu Steaua... inca un experiment cu un antrenor fara licenta PRO. Iar intra Dumitriu sa fie de umplutura.

    Dica a fost secundul lui Radoi si a fost o campanie esuata. Nu pot sa inteleg experimentele Radoi, Galca, Dica...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit tatucul politiei politice ceausiste

  14. #8141
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Experimente facute de cioban ca dupa aia sa planga la TAS. Echipa din haznaua aia prelungeste contractul unui antrenor cu experienta internationala si noi ce facem Sevilla? Va fi un alt sezon ratat dar vom da vina pe altii, pe comisii, pe arbitraj, pe Gica Hagi, pe soarta...
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #8142
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nici Reghe nu avea experienta internationala si totusi a castigat titlul la 16 puncte de locul doi dupa 7 ani de seceta.
    Problema cu Dica este ca nu a fost testat intr-o asemenea pozitie la nivel de Liga 1 macar. La fel ca Radoi.

    MM l-a propus pe Dica. Eu cred ca si-a pierdut din flerul pe care il avea odata. Nu mai are intuitie, pricepere...

    As fi vrut un Edi Iordanescu sau macar un Dan Petrescu.

    Sa vedem daca Gurita mai reuseste ceva la Dinamo. A venit intr-un moment in care se considera pierduta calificarea in play-off si nu avea presiune. Dar din sezonul viitor va avea parte de mare presiune si asteptari. Nici el nu a reusit mare lucru prin afara.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit tatucul politiei politice ceausiste

  16. #8143
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    si eu as fi vrut dar nu se poate. Cu siguranta stii si de ce.
    sa.i uram multa bafta lui Dica si sper din tot sufletul sa ma insek pt binele lui si al Stelei.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #8144
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Steaua va incasa 1 milion de euro de la Anderlecht. Stanciu si Chipciu vor alimenta contul ros-albastrilor dupa ce formatia belgiana a cucerit titlul.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #8145
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Noul echipament pentru sezonul 2017-2018.
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #8146
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    foarte interesant echipamentul,cu asta cred ca readucem traficul pe thd-ul asta...ca prea lancezea pe-aici si dadeam consecutive ca stelistul paulica... zis si paulifrici...pe aici
    granita la Orsova!

  20. #8147
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Gata vacanța, bieții se ntorc n iarb! Taman acu`, pe vipia asta, cnd doar aerul condiționat și frigiderul lng care țin aproape mi mai sting nițel focul care m cuprinde…
    n vacanț, buna dispoziție a fost asigurat cu brio de echipa patronat de ntiul datornic al țrii. Dinspre Groap ne-au venit vești de un comic nebun, alimentate la foc automat de oficiali, dar și de juctori. S-a reușit performanța ca `telijența nambroan a haitei, Nistor, dac tot a fost dat la schimb cu un arghelian de etnie portughez, s fie depșit n declarații adnci !!! Autor? Rivaldo l mic, adic Rivaldinho. I-auziți acilea: ”ceea ce pot s le promit fanilor este c dac trebuie s renunț la tot sngele meu sau s pun capul n btaia puștii și cineva s m mpuște, aș face asta pentru ca Dinamo s cștige.” Jivaldiniu și pușca, baba și mitraliera, cum s-ar zice…
    Ba pn și ploieșteanul Albin pare s fi luat vreun virus, cevașilea: ”Sunt mulumit, fericit c voi reveni la cel mai nalt nivel, c pot ctiga titlul. Asta mi doresc cel mai mult, att eu, ct i restul lumii. Ne vom ntlni n curnd, cine pn la moarte!” Ei, cu restul lumii ar fi o problem… Și m-ntreb ce l-o fi apucat pe fostul lup s se cread cine. M rog, tot pe-acolo…
    M suna zilele trecute un amic s-mi spun c l-am uitat pe alde Leapș, cu site-ul lui tragi-comic. Mda, recunosc, de cnd a disprut pe maidanele ligii a 5-a, Rapidul, n cele cteva biete copii care cic-l reprezint, e-n ceaț ru… Arunc un ochi și citesc stupefiat: ”Rapid, campioan acum 18 ani, campioan i acum!” Cum, bre?!? M lmuresc imediat : AFC Rapid, una din clone, e campioana ligii a 5-a ! Mnca-i-ar Mama (Omida) de campioni… Ați pus șampania la frapat? Beți-o sntoși, eu rmn la chestii minore – liga 1, Europa, alte alea.
    Dac la alții e voie bun, la Steaua lui GgB cam scrție treaba. E drept, patronul a bgat ceva parale n transferuri, dar, ca și altdat, totul e haotic, dup toane. Avem o cohort de mijlocași, de mingicari, de pasatori, dar de aprare s-a cam uitat. Și, dup ce s-a vzut n amicalele jucate n dorul lelii, n fața porții lui Niț e un schweizer cu ditai gurile… Sigur, una-i amicalul jucat pe terenuri de antrenament, alta-i un meci de campionat pe un stadion adevrat, ba și cu ceva spectatori, dar… Dar, dac te respecți, nu primești trei goluri de la Chindia Trgoviște nici dac-ai juca dimineața dup o nunt de pomin. Ei, s-i vedem mine la debutul noii ediții, mpotriva mult-ludatei echipe din Voluntari, cștigtoarea Cupei și Supercupei.
    Ca aperitiv, am urmrit ultimele minute ale Astrei cu o echip hazlie din Azerbaidjan și meciul cu care a nceput campionatul de anul acesta: Craiova-Iași. Am urmrit o probabil retrogradat, Iașii, zbtndu-se penibil și etalnd o aprare din mijlocul creia poate șuta cu capul pn și piticul Bluț, ceea ce spune cam tot. Deh, iar se anunț meciuri plictisitoare… Un campionat pe care Steaua ar trebui s-l cștige și dac bieții lui Dic ar juca legați la ochi. Dar am mai vzut noi de-astea și, pn` la urm, se-ajunge la TAS. Cu penibilul de rigoare…
    https://sammuraysports.wordpress.com...eaba/#comments
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #8148
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Coman joaca pe aceeasi pozitie cu de Amorim, asa ca... bye bye de Amorim.

    Alibec si Gnohere in centru, Coman si Tanase in stanga, Golofca, Man si Benzar in dreapta, iar Budescu si Teixeira mijlocasi cu profil ofensiv.. Nu mai exista puncte slabe in atac, avem toate posturile dublate. Sa vedem cum se prezinta apararea de acum inainte.

    A dat Becali peste 6 mil pe transferuri si sezonul asta si mai avem perioada de transferuri din iarna. Mi-e ca ajunge la 10 mil cheltuiti, mai ales daca ajungem in grupele CL si are bani. Sezonul 07/08 inca detine recordul cu 12.7 mil euro cheltuiti pe transferuri.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit tatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •