Page 387 of 390 FirstFirst ... 287337377385386387388389 ... LastLast
Results 8,107 to 8,127 of 8173

Thread: Ontopic pentru Stelisti - discutii despre actualitatea zilnica

  1. #8107
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Sorry, dar aici discuta doar stelistii

    nu inteleg de ce inca n-a aparut delaparis

  2. #8108
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    ... sa sanctioneze?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #8109
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Esti cam exigent, eu doar l-am atentionat pe Capitanu Burcea. Vii tu repede cu scandalu'

  4. #8110
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    profita de faptul ca se afla in varful lantului trofic

  5. #8111
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    1. FLORIN TANASE - a suferit o accidentare in prima repriza a partidei cu CS Universitatea Craiova ,fiind inlocuit imediat cu Dennis Man. In urma controlului medical efectuat la stadion de catre Dr. Flavian Aramitu, s-a stabilit diagnosticul de ruptura a ligamentului incrucisat anterior al genunchiului stang, care a fost confirmat in cursul zilei de marti, in urma efectuarii unei rezonante magnetice. Jucatorul s-a deplasat joi la Clinica Villa Stuart din Roma, unde a fost examinat din nou si a suferit o interventie chirurgicala realizata de catre Prof. Dr. Pier Paolo Mariani, prin care i s-a reconstruit ligamentul incrucisat anterior si i s-au suturat ambele meniscuri, intern si extern. Operatia a fost o reusita, urmand ca departamentul medical al clubului sa va tina la curent cu privire la evolutia post-operatorie a jucatorului.

    2. WILFRIED MOKE - s-a accidentat in timpul partidei cu CS Universitatea Craiova. A fost examinat in cabinetul medical al clubului si i s-au efectuat o ecografie musculoscheletala si o rezonanta magnetica, stabilindu-se diagnosticul de leziune fibrilara a muschiului obturator extern drept. Perioada estimata de recuperare este de 3-4 saptamani.

    3. VLAD ACHIM - a suferit o accidentare in timpul antrenamentului de sambata, 1 octombrie. A fost examinat in cadrul cabinetului medical al clubului si i s-a efectuat o rezonanta magnetica, stabilindu-se diagnosticul de leziune fibrilara a muschiului drept femural de parte stanga. Perioada estimata de recuperare este de 4-5 saptamani.
    http://www.steauafc.com/ro/articol/b...octombrie2016/

  6. #8112
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    "Eu am fost chiar membru fondator al noii echipe în 1998. Echipa care joacă acum e Steaua. Păi, vii acum și spui că ți-a fost furată?" - IOSIF ROTARIU

    http://www.fcsteaua.ro/legenda-iosif...-a-fost-furata


    Așa cum ne așteptam, marele Gică Popescu, fost căpitan al Universității Craiova, dar și al Barcelonei, se dovedește mult mai inteligent decît cretinii care de vreo 10-15 ani se chinuie- și aproape au reușit!- să distrugă fotbalul românesc. Pentru cei care știu să citească, Baciul explică astăzi în Fanatik că Steaua și CS Universitatea Craiova, echipele de astăzi, sînt aceleași pentru care a jucat și el la sfîrșitul anilor 80. Practic, Gică nu înțelege dorințele unora de a-și bate joc de niște branduri, spunîndu-le FCSB sau CSU, din moment ce Steaua și Universitatea au avut continuitate an de an și jucătorii nu s-au mutat la un moment dat de la Steaua la FCSB, de exemplu.
    .............
    ...prea puțini s-au sinchisit de această parte a declarației, semn că destui cretini vor continua războiul ăsta prostesc Steaua- FCSB sau FCU- CSU. Din păcate, cred că Gică Popescu, deși a vorbit bine, a făcut-o degeaba în țara care a fost în stare să-l umilească pe el, căpitanul Barcelonei, băgîndu-l la pușcărie doar pentru ca un om inventat de sistemul politic să conducă și fotbalul.


    http://www.politicasifotbal.ro/artic...fcu-i-csu.html
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #8113
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    fortuneteller
    decembrie 6, 2016


    Realitatea e trista pt toti, chiar mai dura pt stelistii liberi. Declaratiile de intentie nu tin loc de echipa, deci pana CSA va avea echipa inseamna ca stelistii liberi sunt „apatrizi”. Pt mine personal e trist ca exista dezbinarea asta, nu e vorba de vreo realitate dura. Daca justitia romana se va pronunta in privinta preluarii FCSB de catre AF si apoi de catre Becali, atunci voi folosi aceea decizie ca baza pt optiunile mele personale.

    In prezent insa CSA nu initiaza vreo actiune juridica in acest sens, ci doar se limiteaza la un joc de-a soarecele si pisica cu fcsb, in speranta ca vor lua bani de la ei. Si pt ca e vorba de bani, si nu de altceva, atunci actiunea CSA e zero pt mine. Pt tine si stelistii liberi procesele dintre CSA si FC sunt ultima speranta de care va agatati, ceva care sa va tina interesul in viata in absenta unor optiuni mai bune.

    Nu vreau sa fiu cinic, dar realitatea e mai dura pt voi. Sunt sub 1% sanse ca sectia de fotbal a CSA Steaua sa fie resuscitata (bani nu sunt, numai vorbe si dezamagiri). Timpul trece si voi sunteti tot mai aproape de pensie decat de vreo revenire intr-o peluza de stadion, iar cele mai bune momente din prezent sunt legate de enumerarea declaratiilor pro-CSA si problemele FC-ului (sau de fapt ale lui Becali). Suna mai degraba a nostalgie si resemnare. Probabil ca in 2-3 ani CSA Steaua (fotbal) va fi tot in stadiul de proiect, iar nimeni nu-si mai aduce aminte de PN sau PS. Trist, pt ca puteati fi parte din Steaua si sa militati in continuare pt schimbarea patronatului (armata nu e o solutie!).
    http://www.fcsteaua.ro/comunicat-csa...zerva#comments
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #8114
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    PuZCyRC.png

    rip !

  9. 14th December 2016, 18:57

  10. #8115
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    La Multi Ani, stelisti, oriunde v.ati afla!!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #8116
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    STELISTI, va doresc ca in 2017 sa va bucurati de titlul cu numarul 27.

    La Multi Ani!
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #8117
    sport legend tfsRapid's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    465
    Reputatie
    1
    Cum poate puscariasului ăla de GP sa zică ca el a jucat pt CSU când CSU a jucat cu FCU? Ok, poate FCU nu avea inițialele FC, dar era echipa pe care o trădare el pt Dinamo, în timp ce Sportiv Becali nu are cum sa fie Steaua la care a jucat el din moment ce nu are nimic, nume, culori, stadion, baza, palmares, doar miliarde de gigisti pe internet, ca pe stadion vin doar 100 de gigisti, aia fiind cei mai înfocați gigisti.
    TEEFOSI

  13. #8118
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Despre ce naiba vorbesti ? GP who ? Ai un stil de a scrie

  14. #8119
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    21 Februarie 2013: STEAUA-Ajax 0-2/2-0 (4-2 penalty)

    Cu 50 de mii de stelisti in peluze si tribune, atunci, ca si acum, tot STEAUA NOASTRA era si este. Cu 4 ani in urma eram o mare familie, SUD, NORD si toate tribunele.

    #DREPTATEPENTRUSTEAUA
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #8120
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    24 februarie 1987: Steaua-Dinamo Kiev 1-0

    Stadionul 'Louis II" din Monte Carlo, Steaua Bucuresti castiga Supercupa Europei.

    STEAUA: Dumitru Stangaciu, Stefan Iovan, Adrian Bumbescu, Miodrag Belodedici, Ilie Barbulescu, Lucian Balan, Tudorel Stoica, Ladislau Boloni, Gica Hagi (inlocuit cu Gabi Balint in minutul 84), Marius Lacatus (inlocuit cu Mihai Majearu in minutul 89) si Victor Piturca.
    Antrenor: Anghel Iordanescu.



    #DREPTATEPENTRUSTEAUA
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #8121
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Cica Ion Ion a fost prezentat oficial ca antrenor al Stelei.

  17. #8122
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Da? In ce liga joaca si pe cine antreneaza?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  18. #8123
    incepator
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Din punctul meu de vedere, campionatul trebuie sa ne fie prioritate..Dupa aia vedem ce si cum facem mai departe.. sa fim noi nr 1 in Romania si apoi sa ne preocupam sa fim nr 1 in Europa (poate peste vreo o suta de ani )

  19. #8124
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Da? In ce liga joaca si pe cine antreneaza?
    Asta e ultima duda. Dupa ce o sa treaca si asta ce o sa mai scoateti?
    retired.

  20. #8125
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Da? In ce liga joaca si pe cine antreneaza?
    Joaca in liga a IV-a. Antreneaza pe Steaua Bucuresti.

  21. #8126
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Arata-mi si mie un clasament cu liga aia in care este echipa armatei.

    Hai sa facem diferenta intre "armata intentioneaza sa inscrie echipa in liga a 4-a in toamna" si "Joaca in liga a IV-a".

    Bre, e diferenta mare. Si nu ma refer la cifrele romane
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  22. #8127
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Arata-mi si mie un clasament cu liga aia in care este echipa armatei.
    Inteleg unde bati, dar nu cred ca e f relevant in discutia noastra. La fel de bine pot sa-ti cer si eu un clasament cu liga in care este echipa ciobanului. O sa-mi dai intr-adevar un clasament cu echipa ciobanului, dar nu cu Steaua...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •