Ma asteptam ca Petrolul sa se prezinte in "groapa" cu asezarea atat de draga lui Gigi Multumescu 4-5-1, cu Orlando varf cercetas, dar surpriza.......meciul incepe cu atacuri furibunde petroliste, pe spatii largi ratari vreo doua trei iete imi zic asta o fi surpriza lui Multescu joaca deschis in "groapa" care pe care, nu tu om la Danciulescu nu tu marcaj in zona, nu tu marcaj.............nimic. Bai sa vezi ca le dau cainii 5-6 ca sa scoata ochii microbistilor imi spune un coleg cu care am vazut meciul. Asta in plina "dominare generala" petrolista. Si ce sa vezi? Au reusit sa ia 7! URA! Dupa ce inainte de inceperea reprizei a doua ne minunam cum perechile de la centru radeau una la alta, ne tot intrebam unde sunt transeele Petrolului de la Pitesti, ,de la Bistrita sau de pe Lia Manoliu....Disparusera. Dar stati linistiti ca meciul cu Dinamo a trecut si vor reveni. Cand? Veti avea ocazia sa le vedeti la meciul urmator al Petrolului. Acest meci s-a terminat de fapt 7-7 pentru ca in Gazeta petrolistii au fost notati cu 7 note de 3 si 7 note de 4. Dar lautarii lui Dinamo ,adica presa sportiva din Romania ,si-au facut si de asta data datoria acoperind murdaria. Au acoperit-o cu un pres lucitor: Dinamo, este cea mai buna!!!!!! Sunt cei mai puternici!!!!!!!! Merita Ligaaaaa!!!!