Page 4 of 30 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 629

Thread: Andrei Pavel - un sportiv demn de toata admiratia

  1. #64
    AndreiPavel fan ana888's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Southside
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    eu nu l-am gasit pe gsp.ro dar..in fine...stiam de problemele lui cu sinusurile dar nu stiam ca s-a operat..acu s-a gasit si raspunsul la intrebarea "de ce nu mai participa la turnee?"Dar sa speram intr-un an 2007 soooper bun si cu multe rezultate. HAI ANDREI!!!

    Adevarata frumusete izvoraste din sublim si simplitate.

  2. #65
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Andrei esti CEL MAI TARE!!!!!

    HAI ANDREI!!!!!!!!!!

    Andrei e cel mai bun juktor roman ,am o singura chestie:cel mai mult imi doresc sa-l vad jucand k pana acu n-am avut okzia si sper sa-l vad anul viitor la BCR Open!!!
    Asa k ,Andrei :
    PENTRU NOI,LUPTA PENTRU NOI!!!

  3. #66
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    cARE E ECHIPA DE FOTBAL PREFERATA A LUI ANDREI?

  4. #67
    RapidPerSempre Angel66's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Teatrul Viselor Giulesti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    pai se aude ca steaua oricum..este irelevant!noi il iubim pe andrei ptr ceea ce a facut si continua sa faca ptr romania!el este un tip extraordinar...dar asta e,toti avem defecte...el tine cu steaua!
    [SIZE="2"][FONT="Arial Black"][COLOR="DarkRed"]"Mă îndoiesc, deci cuget. Cuget, deci exist. Exist, deci sunt rapidist!"[/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #68
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa tina cu Farul ca sa nu supere pe nimeni ca oricum e constantean. Dar oricum cu cine tine la fotbal nu e important.

  6. #69
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    el a fost legitimat la steaua inainte sa plece in germania daca nu ma insel deci ...

  7. #70
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Subscriu si eu la toate cuvintele frumoase care s-au spus despre Andrei! Nu voi uita niciodata partida din Cupa Davis contra lui Roddick care pentru mine va ramane un exemplu de daruire si de ambitie in sport. In acel meci, Cneazul a jucat, ca de altfel mai mereu, nu pentru bani sau pentru glorie, ci pentru noi, pentru romanii lui de acasa. Asta simt eu de fiecare data cand Andrei Pavel este pe teren - ca el joaca cu gandul la noi si ca vrea sa spuna cate ceva despre roamnia la fiecare lovitura de paleta!

    Voi ramane un vesnic admirator...

  8. #71
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  9. #72
    senior
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Multumim mult Iulya. Cu operatia asta se explica de ce Andrei obosea asa usor in meciuri. Avea probleme cu respiratia. Eu puneam totul pe seama varstei dar ma bucur ca nu e asa. Sunt convins ca va avea un an 2007 stralucit. Va fi cantecul sau de lebada.

  10. #73
    incepator afyn's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    ..ce pacat ca Andrei Pavel e unul singur si nu este nimeni sa l inlocuiasca ..... a obosit omul de atata truda cel putin la echipa Romaniei..in rest il priveste cu cine si pe unde umbla nu?

  11. #74
    RapidPerSempre Angel66's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Teatrul Viselor Giulesti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    pai pe unde umbla si cu cine? e normal ca pe fanii lui sa-i intereseze si ce face in circuit,nu numai in cupa davis!nu crezi?e adevarat ca atunci cand joaca ptr romania da totul,dar ar fi extraordinar daca am vedea acelasi andrei pavel si in circuit!atata tot!
    [SIZE="2"][FONT="Arial Black"][COLOR="DarkRed"]"Mă îndoiesc, deci cuget. Cuget, deci exist. Exist, deci sunt rapidist!"[/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #75
    senior smit's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    206
    Reputatie
    1
    Qualifying Round 1
    Andrei Pavel vs Viktor Troicki

  13. #76
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    "Cneazul" a reusit contraperformanta de a pierde în calificarile pentru Open-ul Australian, fiind învins de sârbul Viktor Troicki, numarul 209 ATP

  14. #77
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    La cate a facut omu asta pentru tenisu romanesc ii putem ierta orice. Nu uita ca in cupa Davis traim datorita lui.

  15. #78
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    nu l`am condamnat in nici un fel!!! insa este o clar o contraperformanta :| !nu inteleg, nu se poate concentra, e accidentat, obosit, nu isi doreste....ce are de nu poate invinge niste ilustrii necunoscutii ???
    Last edited by Celso; 12th January 2007 at 11:16. Reason: adaugire!

  16. #79
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Dupa vreo 15 ani de tenis la cel mai inalt nivel cred ca s-a cam saturat si el.

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    394
    Reputatie
    1
    TEMA ZILEI
    Negru si imaginar
    Uitat de lume, iesit din circuit, aproape refractar la existenta, Andrei Pavel invinsul din calificari ne-aduce astazi aminte de Andrei Pavel invinsul dintotdeauna. Doi indivizi intr-unul singur. Si un pic din memoria celor care l-au petrecut cindva, degeaba.

    Cred ca lui Andrei Pavel i-ar sta bine pe o motocicleta in raliul Dakar. N-ar fi obligat sa ajunga in Africa. Ar putea foarte bine sa se prapadeasca mai devreme, pe strazile Lisabonei ori pe undeva prin mlastinile regiunii Alentejo. Orice abandon, oricit de stupid ar fi el, glorifica atunci cind vine vorba de o astfel de bazaconie. Tipul e terminat pentru tenis.

    Si-a incheiat cariera in urma cu trei sau patru ani, fara sa stie. Oficial, ii merge tot mai prost. Dincolo de accidentari, care sint firesti pentru un sportiv, la el nici capul n-a stat mai bine. Chiar si in vremurile de glorie avea o mentalitate de pensionar. Asta l-a tradat, l-a incovoiat si i-a subrezit viitorul. A acumulat infringerile rusinoase si conflictele penibile pina in ziua in care, dintr-odata, nu s-a mai auzit de el.

    Chiar si cei care-l adulau, unii dintre ei doar pentru ca era roman si n-aveau alta solutie, s-au trezit ca nu mai au ce scrie despre el. Cu capul plecat, �Cneazul� le-a inchis si ultima usa. A cistigat suficient din tenis ca sa traiasca si dincolo de interesul nostru. Asta era si ideea. I-au alimentat-o altii la timp, ca sa stea linistit, sa nu cumva sa-si puna capat zilelor. Looseri mult mai mari decit el au agonisit in citiva ani de cariera sume frumusele, de unde apoi si-au cumparat doua-trei case, doua-trei masini, si-au permis doua-trei divorturi si un meci in cinci seturi pe la fisc.

    Pe asta din urma inca-l mai joaca. Aici se pare ca e fara tie-break in setul decisiv, se merge pina-n pinzele albe. Mi s-ar parea nimerit ca unul ca el sa incerce intr-o zi sa-si refaca moralul devastat de atitea incendii si cutremure emotionale. De exemplu, intr-un desert imaginar, pe banii unui sponsor. Macar atita simt al umorului sa-i fi ramas. Dakarul ramine ceva ce nu exista.
    Autor: RADU BANCIU

  18. #81
    **Bettor** Alberto's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,595
    Reputatie
    1
    Cred ca s-a cam dus vremea lui...a ajuns si el la o varsta...ar trebui sa se gandeasca deja la o retragere...

    nu trebuie sa uitam insa performantele lui din Cupa Davis...ce a facut pentru tenisul romanesc...toata stima

  19. #82
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    ce-ari fi sa il lasati sa hotarasca singur cand sa se retraga ?

    btw loserul asta, cred ca a scris in premiera un articol despre tennis ... pana acum numai fotbal ...
    Last edited by Ady; 13th January 2007 at 11:22.

  20. #83
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Nu mi se pare corect sa-i sarim in cap lui Andrei acum. Probabil ca toti eram fanii lui si i-am jurat respect etern cand ne-a scos de atatea ori din....asa cum a spus el dupa meciul cu Lee. De fapt, observ cu tristete ca asa se poarta la noi...sa dam in oamenii cazuti. Si unii o fac cu o placere diabolica. Nu inteleg logica articolului prezentat mai sus. Nu inteleg de ce Andrei Pavel, un castigator de turneu Masters si un jucator care a tinut tenisul romanesc in elita atatia ani e "tavalit" intr-un asemenea hal. Sa faca vreo 2 puncte jumate cu Franta si sa vedeti cum toti il vor ridica din nou in slavi.

  21. #84
    AndreiPavel fan ana888's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Southside
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    Uitat de lume,Andrei Pavel invinsul dintotdeauna....ce sunt astea????asta a reusit sa imi strice ziua...si sa nu mai aud de retragere..lasati-l in pace sa decida el...si dupa mine...sa mai joace
    Last edited by ana888; 13th January 2007 at 11:52.
    Adevarata frumusete izvoraste din sublim si simplitate.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •