Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 289

Thread: news

  1. #1
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1

    news

    Iata ce declara Andone dupa Dinamo-Petrolul 7-0:
    "Baietii au jucat astazi de placere. Au lasat la o parte orice alta obligatie si au facut spectacol. S-a vazut ca formeaza o adevarata familie si acest lucru ma multumeste dincolo de rezultat. E prima oara de cand sunt antrenor cand descopar acest lucru la jucatorii mei. Baietii au dovedit ca au caracter si ca s-au atasat de culorile clubului. Asta am vrut sa remarc."
    fcdinamo.ro


  2. #2
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    "...antrenorul Ioan Andone a comunicat lotul care va face deplasarea la Tg. Jiu si Deva, pentru meciurile in sala programate miercuri si joi. Din lot fac parte Stefan Preda si Posteuca (portari), Szabolcs Perenyi, Cosmin Barcauan, George Iordache, Alexandru Dragomir, Stefan Grigorie, Dan Alexa, Vlad Munteanu, Iulian Tames, Ianis Zicu, Ciprian Marica, Ionel Danciulescu si Claudiu Niculescu. Dinamovistii au primit liber pana marti dupa-amiaza, la ora 15.00, cand este prevazuta plecarea spre Tg. Jiu."
    fcdinamo.ro

  3. #3
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    ""Fata de articolele aparute in presa de astazi, privind un potential transfer al jucatorului dinamovist Ianis Zicu la Rapid sau la Steaua, presedintele FC Dinamo, Nicolae Badea, a facut cateva precizari:
    "In ceea ce ne priveste, Ianis Zicu nu este transferabil la nici o formatie din tara. El isi poate desavarsi cariera sportiva numai la Dinamo. Iar argumentele se pot gasi cu usurinta in evolutiile sale din sezonul recent incheiat", a declarat Nicolae Badea pentru site-ul oficial al FC Dinamo.""

  4. #4
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Data pentru reunirea echipei: 12 ianuarie. Sa speram ca vor fi toti jucatorii prezenti la apel si nu va lipsi din motive de transfer nici unul! (Iodi sau altii asemenea lui nu se pun)
    Urmeaza apoi un turneu in Turcia.

  5. #5
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Acum, cand un an se pregateste sa ne paraseasca, si un altul sa vina, vreau sa urez si eu tuturor suporterilor dinamovisti un LA MULTI ANI! si implinirea tuturor dorintelor si pe plan personal dar si pe plan afectiv, si sa sarbatorim in 2004 un nou event pentru echipa noastra de suflet! Numai bucurii si sa fiti iubiti!

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Multe urari de bine! Anul care vine sa va aduca bucurii!
    LA MULTI ANI!

  7. #7
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Multumim mult Edmond_ La Multi ANI, baieti si speram sa ne vedem anul asta campioni. Doamne ajuta.

  8. #8
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    "La solicitarea antrenorului Ioan Andone, Dinamo va disputa in Turcia, in turneul de 22 de zile, 8 meciuri amicale! Pana la aceasta ora sunt confirmate 4 jocuri, in compania unor adversari puternici precum Besiktas Istanbul (Turcia / 4 februarie), St. Gallen (Elvetia / 6 februarie), Rapid Viena (Austria / 8 februarie) si revelatia Cupei UEFA, Groclin Grodzisk (Polonia / 10 februarie). Pentru partidele din 12, 14, 16 si 18 februarie, conducatorii ros-albilor se afla in tratative cu cluburile Zenit St. Petersburg (Rusia), Genclerbirligi si Gaziantepsport (Turcia) si Dinamo Kiev (Ucraina)."

  9. #9
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    lotul de 24 de jucatori prezenti azi la reunirea dupa vacanta:

    Portari: Stefan Preda, Silviu Posteuca
    Fundasi: Ovidiu Burca, George Iordache, Cosmin Barcauan, Angelo Alistar, Szabolcs Pereny, Alexandru Dragomir, Manuel Scarlatache, Stefan Radu
    Mijlocasi: Florentin Petre, Dan Alexa, Vlad Munteanu, Dorin Semeghin, Stefan Grigorie, Iulian Tames, Ionut Badea, Alin Ilin, Cristian Pulhac
    Atacanti: Ionel Danciulescu, Claudiu Niculescu, Ianis Zicu, Ciprian Marica, Claudiu Dragan

  10. #10
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    1. "Inainte de decolarea spre Turcia, tehnicianul Ioan Andone a facut cateva comentarii legate de o eventuala plecare a lui Ianis Zicu de la Dinamo: "As fi foarte mandru ca Zicu sa ajunga la Inter. Daca va pleca va fi o pierdere foarte mare. O pierdere care era de asteptat. Nu avem o oferta clara, insa ar fi mai bine sa se duca la Inter decat intr-o tara din fosta Uniune Sovietica. Este foarte important ca un jucator de la Dinamo sa ajunga la Inter. Sunt trist ca-l pierd, dar ma bucur pentru cariera lui. Este un mare castig pentru fotbalul romanesc. Nu ne putem opune daca i se achita clauza eliberatoare. Are o traiectorie asemanatoare cu cea a lui Mutu, dar depinde numai de el, deoarece trecerea din campionatul romanesc in cel italian este foarte dura. Este un jucator deosebit, dar nu cred ca poate fi considerat urmasul lui Hagi".

    Prezentata ca iminenta de catre presa peninsulara si despartirea de Ciprian Marica, Andone a mai declarat astazi, pe aeroportul Otopeni:

    "In ce-l priveste pe Marica, nu suntem dispusi sa-l cedam si pe el. Estre sub contract cu Dinamo si consider ca mai trebuie sa joace inca un an, doi la Dinamo si abia dupa aceea sa tinteasca una dintre echipele mari ale Europei.""

    2. "In sedinta Consiliului Director al FC Dinamo, care a avut loc aseara (19.01.04), la sediul clubului, a fost oficializata incheierea colaborarii cu divizionara B, Poiana Campina. Tot in sedinta de la Dinamo s-a stabilit semnarea unui contract de asociere cu Aro Campulung, locul 15 in seria a doua. Dupa cum se cunoaste, din aceasta iarna, noul antrenor principal al echipei din Campulung este fosta glorie a "cainilor rosii", Ionel Augustin. "


    fcdinamo.ro
    ...always look on the bright side of life...

  11. #11
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Astazi se implinesc 11 ani de cand Misa Klein a trecut in nefiinta. Sa-i fie tarana usoara !
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  12. #12
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    "Federatia Internationala de Istorie si Statistica a Fotbalului a publicat astazi clasamentul celor mai bune echipe din lume, pentru luna februarie. Dinamo a urcat un loc, aflandu-se acum pe pozitia 81, la egalitate de puncte (124) cu Schalke 04 (Germania). Primele trei locuri sunt ocupate de AC Milan (311 p), Real Madrid (309 p) si FC Santos (Brazilia - 284 p). Steaua Bucuresti se gasete pe locul 166, cu 87 p, alaturi de Bayer Leverkusen si Tescoma Zlin (Cehia). Rapid nu se afla in Top 300."

    fcdinamo.ro
    ...always look on the bright side of life...

  13. #13
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    "Federatia Internationala de Istorie si Statistica a Fotbalului a publicat astazi clasamentul celor mai bune echipe din lume, pentru perioada 1 martie 2003-29 februarie 2004. Fata de luna precedenta, Dinamo a coborat trei locuri, aflandu-se acum pe pozitia 84, la egalitate de puncte (124) cu Steaua Rosie Belgrad (Serbia) si Corinthians (Brazilia). Primele trei locuri sunt ocupate de Real Madrid (317 puncte), AC Milan (296 p) si FC Santos (Brazilia - 278 p). Steaua Bucuresti se gaseste pe locul 173, cu 87 p, cazand sapte pozitii fata de top-ul anterior. Rapid nu se afla nici in aceasta luna in Top 300."

    fcdinamo.ro
    ...always look on the bright side of life...

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Interesant acest clasament...sunt tari astia cu statisticile lor in toate sporturile.Oricum Dinamo e tare,si cu mult in fata echipei STEAUA...

  15. #15
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Presa relanseaza subiectul Dinamo-privatizare, consultand personajele pitoresti din club: Netoiu si Cohn. Lasand gluma la o parte, eu chiar cred ca e o idee buna transformarea clubului de fotbal in SA, chiar daca investitorii initiali nu-mi plac in mod deosebit. Trebuie rupta pisica "non-profitului" odata si odata. Dinamo chiar poate fi profitabil. Ce parere aveti?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #16
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    mda...parerea mi-am spus-o si pe Intern (pe subforumul creat). Ce mi se pare interesant, e ca in Gsp sunt prezentate interviuri cu tabara Netoiu, pe cand Prosport prezinta "opozitia"
    ...always look on the bright side of life...

  17. #17
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Scandalul vinde ziarele si face audienta la TV. Jurnalul de stiri cel mai important al zilei, de la ora 19, incepe cu 20 de min de groaza, stirile cu adevarat importante fiind prezentate la final, de multe ori pe scurt...Suntem o tara avida de scandal si de fapt divers, din pacate. Nici Berlusconi nu e usa de biserica, nici Jesus Gil Y Gil n-a fost, sunt destule exemple si in tari mai pricopsite. Cred ca echipa va juca bine si in retur, cea mai importanta piesa din angrenajul Dinamo a ramas. Ma refer la Ando fara de care nu ne-am mai vaita acum atat. Amintiti-va de primavara trecuta: Zicu juca pe la Farul, Marica era undeva prin lotul largit, iar de restul nu stiu daca mi-ar fi parut rau daca erau vanduti in bloc pe 1 euro. Ando i-a relansat pe toti, e meritul lui si nu cred ca le va fi usor celor care au plecat. Pe Grigorie l-am injurat din plin de exemplu, se pare ca Ando il invata din nou sa joace. Uitati-va ce a facut Lucescu la Rapid, la Brescia, la Besiktas. Desi sunt undeva la ETCETERA, antrenorii priceputi sunt cele mai pretioase piese ale unei echipe, nu presendintii, nu finantatorii, si nici chiar unii jucatori care se dau vedete pentru ca au jucat 10 meciuri bune si au o presa favorabila. Degeaba esti o mare speranta daca nu confirmi la maturitate; stiu studenti de nota 10 care au esuat mai apoi in pozitii absolut anoste.
    Sa facem diferenta intre vedete efemere si oameni de baza.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. 12th March 2004, 05:41

  19. #18
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    S-a infiintat scoala de fotbal “Cornel Dinu”. Actionari sunt Dinu si Danilescu, locul ales este undeva pe la Drept, in Bucuresti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #19
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,062
    Reputatie
    1
    acum fara sa fac "misto" ce vor invata tinerii dinamovisti de la Dinu ?
    cum se face deposedarea adversarului ? :p
    iar fiul lui danilescu precis va fi antrenor ....
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #20
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    pai cum ce o sa invete? daca e la faculta de drept o sa invete filozofie. Iar fiul lui Danilescu e antrnor, cum ai ghicit?

  22. #21
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    "AM RISCAT SI AM CASTIGAT. VICTORIA ESTE A ECHIPEI"

    Conferinta de presa de dupa meci a fost onorata doar de antrenorul lui Dinamo, Ioan Andone, conducerea tehnica a rivalilor din Ghencea preferand sa ramana in vestiare. "Am riscat in fata Stelei folosind sistemul 4-4-2, ca in partida de la Ploiesti, si am castigat. Ne puteam desprinde inca din prima repriza. Am cedat initiativa, dar pana la urma am castigat. Victoria este a echipei, care a dat dovada de unitate si caracter. Acest succes nu inseamna decat trei puncte. Campionatul este lung si mai este mult de munca pana la Liga Campionilor. Din punctul meu de vedere, de pe banca am vazut penalty la faza creata de Semeghin. Este posibil sa ma insel. Nu au existat insa erori grave de arbitraj in aceasta seara", a declarat Andone. Referindu-se la absenta lui Dan Alexa pentru meciul cu FC National, din cauza cumulului de cartonase galbene, tehnicianul dinamovist a incheiat: "Am solutii pentru vor reintra Iordache si Badea. Am spus in mai multe randuri ca avem inlocuitori in lot, asa cum s-a intamplat si astazi, in fata Stelei, cu Perenyi si Ciobotariu".

    fcdinamo.ro
    ...always look on the bright side of life...

  23. 4th May 2004, 15:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •