Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 289

Thread: news

  1. #22
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Achizitiile preconizate pentru aceasta vara la Dinamo: Keseru, Mihut, Tanasa, Chihaia, Baltoi (revenire de la Farul). Sa vedem cate vor fi concretizate, ar mai fi si altele necesare (in aparare sigur, mai ales daca va pleca si Barcauan) daca se vrea performanta si pentru a suplini vanzarile devenite deja traditionale la noi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #23
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    DANCIU SI ALEXA SIGUR PLEACA
    Maybe it's OK?

  3. #24
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    discutii despre transferuri va rog sa le tineti pe threadul intitulat transferuri. Duh!

  4. #25
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    „PREFER CAMPIONATUL!”

    Neţoiu a mărturisit ieri că pentru el obiectivul principal este cīştigarea titlului. Comandantul crede că Mircea Rednic se va īntoarce la vară īn Grant şi spune că şi l-ar fi dorit mīine pe Ioan Becali coechipier, nu adversar. Gigi Neţoiu recunoaşte că jocul din prezent al roş-albilor nu mai este la parametrii din tur, cīnd Dinamo făcea spectacol: "Se vede că atunci cīnd doi-trei jucători lipsesc, cei ce intră īn locul lor nu pot suplini absenţele".
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  5. #26
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Un articol frumos (si real totodata) despre noi, cum n-am mai citit de foarte de mult prin ziare:

    "21 de grame

    Dinamo a jucat la sacrificiu o partidă de care poate să depindă titlul

    Cătălin Tolontan

    Sosiţi īn Giuleşti pentru meciul returului, campionatului şi vieţii, oaspeţii au īnceput printr-un presing căruia Rapidul i-a făcut cu greu faţă.

    Timoraţi şi gafeuri, cu Măldărăşanu pe post de pierzător de baloane, giuleştenii s-au văzut băgaţi la īnceput īn propria jumătate de teren. A venit logic golul lui Bărcăuan, care īn minutul 11 a plutit ca īn NBA şi a marcat cu capul din careul mic. Biciuiţi de un stadion aprig, giuleştenii au revenit, egalīnd īn minutul 16 prin Sabin Ilie din penalty, după ce Tudor a fluierat prompt faultul lui Iordache la Ilyeş.

    Repriza a ridicat ştacheta suspansului. Dinamoviştii au speculat nesincronizările din apărarea gazdelor, contraatacurile lor crude găsindu-l īntīi pe Dănciulescu liber, Grigorie marcīnd la finalul fazei (53), iar apoi acelaşi Grigorie (64) perforīnd sec īn poarta goală. 1-3! Şi cīnd toată lumea anticipa prăbuşirea Rapidului, acesta se aruncă īn atac şi īnscrie īn minutul 72 prin Ilyeş.

    A urmat o goană nebună după egalare, cu caramboluri, centrări şi ratări. La capătul a zeci de atacuri, ceva a respins mereu mingiile din careul dinamovist. Ce? La căpătul a nenumărate experimente, oamenii de ştiinţă au ajuns la concluzia că sufletul are 21 de grame. Este exact greutatea care lipseşte din trupul omului după moarte.
    Aseară, la finalul meciului, stadionul din Giuleşti, cu sutele sale de tone de fiare, iarbă şi lumini şi cu miile de oameni era cu 21 de grame mai greu. De undeva de sus se īntorsese sufletul lui Cătălin Hīldan, ocrotitor asupra echipei pe care a iubit-o şi pe care a ajutat-o īncă o dată, īmpingīnd-o spre titlul de campioană. "
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #27
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Eu ce sa mai zic ? Felicitari pentru inca un titlu !Sper ca CL va insemna ceva anul acesta....Cu conditia sa nu plece jumatate din echipa... Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  7. #28
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Felicitarile sunt primite , numai ca mai sunt meciuri grele, la Timisoara e unul, la Piatra Neamt s-ar putea sa fie meci decisiv pentru gazde in evitarea retrogradarii, etapa viitoare sunt sigur ca Bistritza va juca mult mai viguros decat a facut-o cu Steaua…speram ca va fi cum zici pana la urma, la meciul cu Rapid echipa a jucat frumos, ca in tur, sunt sanse foarte mari sa castigam campionatul.

    In legatura cu CL sunt sceptic, vor pleca destui in vara (Alexa aproape sigur, Petre, Danciulescu, Barcauan posibil) , singurul care-mi da sperantze de rezultate bune este Ando, cea mai tare achizitie a lui Dinamo din ultimii ani.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #29
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    da, nu ar fi rau. Insa si la SA tot ei vor controla clubul, nu tu si nici eu. Insa deocamdata pentru ei este mult mai rentabil, mai spala rufele putin. Sunt tare curios ce jucatori vor venii in aceasta vara, ca sincer, mam cam saturat sa ne tot plece iar noi sa luam no/name/uri...

  9. #30
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Astia de la Prosport sunt cu capul?Aliuta la Dinamo????? La schimb cu VladMunteanu si/sau Fl.Petre?1 aprilie a trecut demult!Cititi si pe www.dinamo-online.net
    AFC Red member

  10. #31
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Banuiesc ca e o gluma lansata de Steaua, nu vad cum Dinamo ar accepta asemenea tranzactie fantezista. Aliuta e mai slab si decat Petre, sa-l mai dai bashca si pe Vladut asta e chiar o poanta buna.

    Sau poate cine a lansat stirea are interes sa bage zazanie pe la Dinamo, lupta pentru titlu se duce pe toate fronturile…nimic nu e intamplator in ziua de azi…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #32
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0

    14 Mai 2004: La Multi Ani Dinamo !

    Astazi clubul Dinamo implineste 56 de ani. La multi ani, succese si cat mai multi suporteri in alb-rosu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #33
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    La multi ani Dinamo si tot inainte

    ps. coincidenta sau nu, tot astazi sarbatoresc si ziua lu' fi-mea O sa vrea sa fie dinamovista cand o sa afle :p
    ...always look on the bright side of life...

  13. #34
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ca sa vezi ce chestie Gicule...Eu mi-am sarbatorit-o pe a mea ieri si pe a fetitzei mele maine ...13, 14, 15...sa nu crezi in destin?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #35
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    chestie MARE utilizator, caci am uitat sa specific ca maine este a mea

    La multi ani fetitei!
    ...always look on the bright side of life...

  15. #36
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Gicule asta chiar e buna, se cheama ca pentru noi cel putin nu e intamplator ca suntem dinamovisti

    La multi ani, sa traiesti, numai bucurii tie si fetitei tale

    M-am mai linistit acum ca stiu ca mai esti si tu cu cheltuiala mare la mijlocul lui mai
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #37
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    LA Multi Ani Dinamo !!!!! (mai bine mai tarziu decat niciodata) La cat mai multe titluri interne si internationale. Nu degeaba este cel mai bun club din tara.

    La Multi Ani si voua Gicule si Utilizator. Multa sanatate si La Multi Ani fetielor voastre. Eu cred ca a fost gandita si calculata bine treaba cu zilele de nastere, atat de parintii vostrii, cat si de voi cu fetitele. Mare chestie

    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  17. #38
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    RstInPc ia aminte de la batrani sa calculezi si tu data de nastere pentru ai tai copii S-ar mai domoli poate si a ta sotie daca ziua de nastere a copilului ar coincide cu cea a lui Dinamo… Va fi in mod cert bucuroasa pe 14 mai
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #39
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Multumim de urari d-lor.

    Altfel, un cadou frumos de ziua clubului, nu-i asa? (ma refer la victoria de sambata 5-0)
    ...always look on the bright side of life...

  19. #40
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cadoul a fost frumos intr-adevar, dar eu astept unul mai frumos (victorie la Timisoara) weekend-ul asta si altul si mai si weekend-ul urmator (castigarea meciului cu Apulum si a campionatului). Mai astept sa castigam finala Cupei si alte cadouri in vara (putine plecari, veniri valoroase, sa scapam de uscaturile din conducere) si altele in toamna europeana care sper sa se prelungeasca in primavara. Cam multe cadouri si destul de pretentioase, dar cred ca le meritam cu totii
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #41
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    mda, e bine ca suntem optimisti

    In alta ordine de idei, am "aruncat un ochi" pe chat-ul prosport, astazi cand la intalnire era prezent Cornel Dinu. In afara unor idei generale, n-am retinut mai nimic, dar totul din cauza unui mod de desfasurare al dialogului absolut idiot. Era unu' de zicea ca pe gsp chat-ul e mult mai organizat, dar precum n-am ce sa-l intreb pe Borcea (eventual cand ne lasa in pace) n-am incercat sa intru. Asa ca sper ca daca mai sunt oficiali ai clubului dispusi pt. astfel de intalniri, sa le faca undeva unde organizarea sa fie pe masura (eventual fcdinamo.ro?)
    ...always look on the bright side of life...

  21. #42
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    asa e ... chat`ul de la gsp e mult mai aranajat .. si mai frumos decat cel de la prosport
    dar poate mai trag si ei cu ochiul cum este la gsp ... si se vor "update"
    multć lume... PUŽINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •