Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 86

Thread: Galerie,deplasari si intalniri

  1. #22
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    O sa mearge vreo 50 de oameni!!! Sper ca voi putea si eu sa merg. Anul trecut cand am mers la Bacau era full autocarul. Comentatorul zicea ca suntem 70. Nu cred totusi ca eram asa de multi, dar oricum galeria Bacaului e de vreo 4-5 ori mai mare!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  2. #23
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Din cate am inteles eu Cezar asta face shmenuri pe la galerie. Cica clubul ii da bani ca sa plateasca suporterii ce vin in deplasari + banii pt. transport. Am inteles ca el pastreaza banii si in loc sa ia galeria ia alti oameni ce au treaba in orasul in care se face deplasarea.
    Anu' trecut cand am fost la Bacau nu am primit bani dar a fost toata galeria!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  3. #24
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    curaj, baieti!! din cate am inteles la craiova-dinamo fanii dinamovisti au viata grea de tot!!! dar pentru echipa.....

  4. #25
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Din pacate noi locuim intr-un oras destul de mic in comparatie cu celelate echipe din Divizia A. De aceea aveam o galerie asa de mica, dar sper ca se va face ceva pt. a-i determina pe toti suporterii sa-si sustina echipa!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  5. #26
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Eu cred ca e o problema care incepe de la liderul galeriei...

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    baubau, te inseli. E si asta o problema, dar nu e o cauza in sine. Peste tot in Romania (exceptie fac Craiova si Timisoara) se joaca cu stadioanele goale. Ceahlaul a avut o medie de spectatori pe sezon mai buna decat acum si in Divizia B, dar alea erau alte vremuri. Sincer, eu cred ca oamenii au inceput sa se obisnuiasca cu pasivitatea, stau acasa la tv sau le e pur si simplu lene sa mearga la meciuri. Si nu e o problema numai a fotbalului, daca observi in toate domeniile romanii sunt pasivi. Indiferent cate magarii face partidu', in sondaje ei tot voteaza psd. Nu se mai informeaza lumea, nu stiu de ce. O cauza ar fi si faptul ca po****tia activa din orasele mici e in mare proportie plecata la munca afara, au ramas batranetul "comunist" si copiii acasa.
    In fine, sa nu o mai lungim... ideea generala e ca problema e mult mai complicata.
    Cat despre liderul "galeriei" de la Piatra, el primeste cate ceva de la club, si nici asta de fiecare data. Nu asta e solutia, sa ne bazam pe cei care stau dupa meci si trebuie sa cerseasca pe la vestiare. Peste tot in Europa suporterii sunt independenti financiar, se autofinanteaza din vanzarea de materiale. Scot fanzine, reviste, vand sepci, tricouri, esarfe inscriptionate samd. Nu ai de unde sa faci asa ceva in Romania...
    "May reason be our guide and willpower our strength" (Adolf H. - "Mein Kampf")

  7. #28
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Mentalitatea este o problema si a mai fost discutata pe forumul onlinesport,dar fara galerie nu este atmosfera,fara atmosfera oameni vin la meci sa scuipe seminte si sa se mai uite la meci din cand in cand...daca liderul era intradevar un conducator poate situatia ar fii fost putin mai altfel....observi ca nu am zis ca ar fii fost super mega...ci doar putin mai altfel

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    33
    Reputatie
    1

    forza ceahlaul

    pana la urma merge careva la ploiesti?
    Forza Ceahlaul SI HAI SA FACEM O GALERIE CA LUMEA

  9. #30
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Deplasarile astea as zice ca daca se pune un mijloc de transport pt galeri (autocar, autobuz) sa nu se puna unu ci vreo 3 poate se obisnuieste lumea sa mearga mai multi shi asa vor veni poate si pe teren propriu mai multi.
    Leave me alone!

  10. #31
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    oricum cu numarul spectatorilor, as putea spune ca e o problema!! m-am uitat pe niste statistici din tur si am vazut ca ceahlaul e cam codasa la capitolul spectatori; s-or fi plictisit nemtenii de echipa lor sau ce??

  11. #32
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Asa e maryuss!!! Cand pierdem cu Dinamo sau cu Rapidul acasa echipa e huiduita si acest lucru reduce numarul spectatorilor!!! Nici daca castigam cu echipele bucurestene tot nu vin oamenii la stadion!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  12. #33
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    oricum in inceputul asta de retur, echipa ar trebui sustinuta de galerie mai mult de cat oricand, mai ales ca poate obtine destule de puncte; avem meciuri acasa cu poli aek, gloria,si argesul echipe care n-ar trebui sa ne puna probleme, iar in deplasare avem cu petrolul(de la care putem obtine cel putin 1 punct), si cu apulum,echipa care in tur nu prea a facut mare lucru. in concluzie daca am obtine 12 puncte din aceste meciuri , am lua o optiune serioasa pt. evitarea retrogradarii.

  13. #34
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Sunt curios care ar fi numarul spectatorilor daca echipa ar cadea in B!!!! Stiu ca acest lucru nu se va intampla in urmatorii 20 de ani dar e ceva foarte interesant. Probabil ca ar fi gol stadionul!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  14. #35
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    nu cred!! adica sper sa nu se intample asta?? oricum vizavi de meciul de la ploiesti cate persoane se duc sa sustina echipa?

  15. #36
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    N-am idee!!!!
    Nu stiu sigur daca se pune autocar. Asa se spunea: ca se pune dar cu amanarea asta a de campionat nu stiu ce s-a mai intamplat!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    RUSINE SA NE FIE.
    Antrenorul V Hizo si-a anuntat demisia ,de altfel asteptata.
    Am ajuns de rasul lumii.
    Vreti fotbal????
    Uitati-va la Timisoara-40.000 de suporteri la meciul cu Apulum.Cat strangem noi in 6 meciuri.RUSINE SA NE FIE.nU MERITAM O ECHIPA IN A.
    Forza Ceahlaul SI HAI SA FACEM O GALERIE CA LUMEA

  17. #38
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Marius, au fost suporteri de la Piatra????
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  18. #39
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    A fost doar Gelu Cracana ..cel putin asa scria in ProSport..si la comparatia intre galerii a foste de 3 stele pt Petrolul 0 Ceahlaul

  19. #40
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    deci, ne tinem bine!? sa vedem ce va fi duminica ,impotriva lui poli!

  20. #41
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Avem noroc ca distanta dintre Timisoara si Piatra e mare si atunci nu vor veni timisoreni la meciul cu Ceahlaul.
    Ca de obicei galeria noastra va fi de vreo 50 de oameni printre care voi fi si eu!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  21. #42
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    [B]Uffff...cred ca ar fi cazul sa avem si noi o galerie adevarata!!!! Dupa atatia ani in Divizia A ...imi este si rusine cand avem meciuri acasa, cu Bc`ul..Dinamo..si cand vad ca au galerie mult mai mare si adevarata decat a noastra. Ar trebui sa`i sprijinim si noi...cumva..dar de vina cred ca sunt oficialitatile, niciodata nu s`au ocupat de problema asta!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •