Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 326

Thread: Muzica preferata

  1. #1
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    scrity sy voi muzica care va ?place ?

    miemi place house
    daca asclutaty manele sa nu mai scrieti k//
    pt toti manelisy /fu/

  2. #2
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    mars de pe forumul asta, aici e vorba de sport nu de muzica.
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  3. #3
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    51
    Reputatie
    1

    si mie imi place house

    dar si parazitii
    I love rave music, trance, etc
    BLATIST PANA LA MOARTE

  4. #4
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1

    Re: si mie imi place house

    Quote Originally Posted by blatistul
    dar si parazitii
    BUG Mafia - 6 gabori, 2 dube, 8 toti

    Mie imi place dance, house, si latin, dar cateodata mai ascult si heavy metal si-mi aduc aminte cu nostalgie de anii petrecuti in liceu, atunci cand ascultam numai heavy metal.

  5. #5
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Imi place hard house si techno atat strain cat si romanesc.

    Ascult Darude, Lisa Lashes, Brooklyn Bounce, Activ, Demmo, si multi altii.

    Imi place hip-hopul romanesc (mafia, parazitii, la familia, etc) si ocazional ascult un Eminem, Dr Dre sau 50 Cent pt ca-mi place ritmul.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  6. #6
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    imi place mult muzica house, dar si alte genuri. cel mai mult imi place Linkin Park, ceva mai putin Sting dar in ultimul timp imi place fff mult Justin Timberlake. dintre trupele autohtone imi place in primul rand animal x si ...
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  7. #7
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    eu sunt mare fan Linkin Park!sunt cei mai tari!
    ....dedic lui Ernest de la BB...Linkin Park-Pushing Me Away
    FORTZA DINAMO!!!

  8. #8
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Dupa cum se impart gusturile se poate spune cu aproximatie si varsta celor ce posteaza. Vad ca ayrton ar fi cam de varsta mea care eram mare fan Metallica incepand cu anul '88 la scurt timp dupa apartitia albumului "...And justice for all". Azi nu m-am dat pe dance si pe ce a aparut nou, din contra m-am intors putin in timp pana pe la Pink Floyd, Doors, Led Zeppelin si ... normal... Deep Violet.
    Din Romania de azi doar Holograf si Vama Veche mai stiu ceva muzica... poate si Sarmalele reci putin, iar per total Phoenix ramane unica legenda. Restu' nu pot sa-nteleg cum au priza la public.

    "Printul meu are titei
    Pot sa fac ce vreau cu EI"

  9. #9
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Scooter, Rammstein, Delerium, David Gray, Eros Ramazzotti, The Prodigy, Vank, Sarmalele Reci, Antiloop, ATB, Blank & Jones, Chicane, Daft Punk, Depeche Mode, Enya, Faithless, Fatboy Slim, Gigi D'Agostino, Gotan Project, Heroes Del Silencio, Hevia, Hooverphonic, Joe Cocker, Moby, Mylene Farmer, Sting, The Corrs, Tracy Chapman, U2, Vangelis, Alexandru Andries, Directia 5, Holograf, Zdob si Zdub.
    Mda, cred ca n-am uitat nimic. Este un ghiveci muzical

  10. #10
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Sa vezi aici ghiveci,numai ca e ghiveci de muzica rock:
    ACDC,Aerosmith,Alien Ant Farm,Apocalyptica,Blink 182,Cargo,Cradle of filth,Guns 'n'Roses,Guano Apes,Haggard,HIM,Iron Maiden,Korn,Led Zeppelin,LimpBizkit,Linkin Park,Magica,Manowar,Marilyn Manson, Metallica,Muse,Negura Bunget,Nickelback,Nirvana,Obituary,Omul cu Sobolani,Ozzy,P.O.D.,Pantera,Papa Roach,Rammstein,Red Hot Chili Peppers,Sepultura,Slipknot,Staint,System Of A Down,Trooper,U2,Vama Veche,Vita de Vie,Zdob si Zdub.
    Gusturile nu se discuta!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  11. #11
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Peace, am fost acu' o saptamana la concert la Aerosmith si Kiss. M-au suparat Steven Tylor si trupa ca nu au cantat Living on the edge, dar a fost bine totusi.
    "Dream on" a fost beton.
    Au cantat unele piese de pe albumul ce-l vor scoate in februarie. Si-au schimbat putin stilul. Au ceva elemente de blues si retro. Suna meserie de tot, iar lunele piese le canta vocal Perry in timp ce Tylor se rezuma la muzicuta.

  12. #12
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    CE bine de tine deep ca ai pe acolo concerte importante si pozi sa te duci sa le vezi,sper ca in curand sa vina ceva trupe importante si prin romania sa pot merge si eu la un concert k-lumea,m-am saturat de muzicva asta romaneasca,desi m-as multumi si cu vreun concert Iris, Cargo, Magica, Trooper sau Negura Bunget,desi sunt romanesti trupele.
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Beatles, Led Zeppelin, Rolling Stones, Deep Purple, Creedence Clearwater Revival, Lynyrd Skynyrd, Aerosmith, AC/DC, Duke Ellington, Glen Miller, U2, Dire Straits... 8)

    Deep purple, nu cred ca muzica pe care o ascult imi reflecta varsta...

  14. #14
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    industrial & alternative

  15. #15
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Delia
    Deep purple, nu cred ca muzica pe care o ascult imi reflecta varsta...
    Am spus cu aproximatie. Am vazut cazuri si speciale. Adica un adolescent de 14 ani care murea de ciuda ca-i nascut prea tarziu si nu a reusit sa prinda niciodata live pe Pink Floyd. La noi in schimb mai vezi si oameni cu studii superioare care la 35 de ani isi strica cd-uri sa arda ASIA si alte chestii comerciale.

  16. #16
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Bine zice proverbul:"Toamna se numara bobocii".Dupa cum incepuse dezbaterea subiectului,nu prea ii dadeam sanse.Din fericire au aparut ascultatorii de MUZICA,odata cu venirea toamnei.
    Eu am gasit multe din preferintele mele in listele facute de Edgar,Deep Purple,Peacekeeper si Delia,asa ca nu voi repeta.As adauga citeva trupe care mie imi plac mult si care nu sint amintite:Queen, Nightwish,IRIS,Luna Amara,Semnal M.

  17. #17
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Deep, nu da vina doar pe Asia! De departe "favoritii" mei sunt HI-Q de cand am auzit bucata asta: ""Sunt trei zile deja de cānd n-am mai fost acolo. / La discolo. Ma simt ca Marco Polo." Cred ca ar trebui sa li se spuna LOW-Q.

  18. #18
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Ma simt ca Marco Polo? Parca vad ca baietii nici n-au auzit de acel pictor sau poet. Sau ce afluent are Marco Polo.

    Revenind la muzica buna. Am observat ca se bucura de o foarte mare apreciere muzica aparte. Adica acele formatii inconfundabile (in sensul bun nu Hi-Q). E usor sa-ti dai seama cine canta cand e vorba de Queen, Led Zeppelin, Pink Floyd, Doors, Eagles. Apoi dintre cei mai putini cunoscuti l-as pune pe Leonard Cohen (un adevarat poet de altfel). Mai sunt multi dar nu imi vin acum in minte.
    Pentru cei ce nu il cunosc pe Cohen le recomand sa foloseasca Kazaa pentru piesele Closing Time, The Future si Waiting for the miracle (ultimele doua de pe coloana sonora a filmului Natural Born Killers).
    Care mai aveti recomandari de muzica buna propun sa le bagati aici.

    P.S. Stairway to heaven cantata de Led Zeppelin impreuna cu Pink Floyd e iar teribila. Merita ascultata chiar daca aveti deja varianta cantata de "Zeppelini" singuri.

    http://www.hokafloyd.com/Agifs/tri.gif

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Leonard Cohen nu e doar poet si muzician, ci si romancier. Au aparut de curand doua romane de-ale sale, Joaca preferata si Frumosii invinsi(la editura Polirom). Din cate stiu eu, va aparea si un volum de poezii(cred ca sunt texte ale cantecelor sale), in traducerea lui Mircea Cartarescu.

  20. #20
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Pana acum nimeni nu a pomenit de Vangelis sau de Jean-Michel Jarre.

  21. #21
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Kraftwerk e bine?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •