Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 326

Thread: Muzica preferata

  1. #211
    junior AnAngel's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    romania.
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    lol.[legea pumnului sau a sabiei?]pedepseste-ma pt ca am o parere proprie. cine a zis ceva de discriminare sau ca am ceva cu cei ce obisnuiesc sa mearga pe strada numai cu mana in buzunare[le celorlalti]??

    Hai ca eu am si alta treaba decat sa vorbesc cu tine. Invatza intai sa scrii corect si apoi mai vorbim , ok???
    Te-ai atacat??? Too bad!! (sau mai pe "limba ta" : "phacat frahtzioahre!!")
    Bye bye!

  2. #212
    senior diavol visiniu's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    peste tot
    Posts
    215
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AnAngel
    lol.[legea pumnului sau a sabiei?]pedepseste-ma pt ca am o parere proprie. cine a zis ceva de discriminare sau ca am ceva cu cei ce obisnuiesc sa mearga pe strada numai cu mana in buzunare[le celorlalti]??

    Hai ca eu am si alta treaba decat sa vorbesc cu tine. Invatza intai sa scrii corect si apoi mai vorbim , ok???
    Te-ai atacat??? Too bad!! (sau mai pe "limba ta" : "phacat frahtzioahre!!")
    Bye bye!

    In primul rand vreau sa stii ca nu sunt de etnie roma sunt doar un om corect care uraste discriminarea.In al doilea rand sunt la munca si scriu repede pt ca daca sunt prins ca stau pe forum e nasol.
    "SI IN NEFIINTA TOT CU RAPID VOI TINE"(RADU ENESCU-eseist)

  3. #213
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    alooooo....acest thread se refera la `muzica preferata`-- pt atitudini pro- sau anti- manele exista threaduri separate...

    ...dar sa revenim la muzica preferata...tocmai am facut rost de caseta cu spectacolul muzical `notre dame de paris`-- pur si simplu iti taie rasuflarea - muzica, versurile, interpretarea scenica...totul este un exemplu de armonizare a artelor...
    ...totusi...stie cineva daca se gaseste CD-ul la noi? `Notre Dame de Paris`- de Luc Plamondon si Ricardo Cocciante, cu Noa, Daniel Lavoie, Garou etc

  4. #214
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Red face

    Quote Originally Posted by Tess
    ...dupa cum se stie, ieri a fost ziua internationala a muzicii- zi sarbatorita si la noi in mai multe orase din tara, cu sprijinul IFB.
    Chestia e ca am stat pana pe la 3 jumate pe TV5 unde s-a transmis in direct `FETE DE LA MUSIQUE A VERSAILLES` -- a fost un concert superb, pur si simplu nu ma induram sa ma culc: Shakira, Moby,Bryan Adams au fost doar cativa dintre invitatii de peste hotare...sa nu mai vorbim de starurile autohtone: Noah, Jenifer, Amadou&Mariam, Helene Segara si multi altii -- a calor valoare este atestata si de faptul ca vor sustine concerte in Olympia (unde pana in ian.2006 vor mai concerta: Alice Cooper, Scorpions, Particia Kaas, Lara Fabian, Mireille Mathieu, Frederic Francois...-- mai mai ca-ti vine sa tragi o fuga la Paris )
    ...asadar daca puteti asculta cantereti francezi contemporani, nu ezitati...

    nu numai contemporani... ce-i rau la aznavour? sau adamo-desi e belgian...

  5. #215
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    ...pai se presupune ca ei sunt cunoscuti deja, ascultati si reascultati pana la saturatzie: adamo e febletea mea si joe dassin, aznoavour, mireille mathieu si edith piaf... sunt doar cativa, nu toti, dintre preferatii mei...

  6. #216
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    cine poate sa ma ajute cu La Boema a lui Aznavour? N-am gasit-o pe nici un CD de-al lui pana acum.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #217
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    ...daca pana luni nu faci rost de ea, ma duc la institut si poate gasesc vreun cd cu el, care sa aiba si melodia...eu am doar adamo si edith piaf, dar nu gasesc joe dassin de nici o culoare, macar `et si tu n`existais pas` si `a toi`, nu zic si de restul ...

  8. #218
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Joe Dassin am eu, best of... cu de toate, dar e greu sa ti-l pun la dispozitie.

    O sa fac o copie si discutam pe pm unde pot sa ti-o trimit.
    Dar dupa saptamana viitoare ca voi fi plecat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #219
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Unhappy

    Quote Originally Posted by Utilizator
    cine poate sa ma ajute cu La Boema a lui Aznavour? N-am gasit-o pe nici un CD de-al lui pana acum.

    incearca www.anos60.com/franca
    e melodia mea preferata,poate si din cauza ca la varsta mea incepe sa ma "loveasca" textul...

  10. #220
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    @Utilizator: multumesc mult
    @Sorinl: nu-mi vine sa cred, de cand am renuntat sa mai caut Aline si am gasit-o pe site-ul asta
    la boheme -- loveste indiferent de varsta

  11. #221
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Red face

    Tess,nu stiu cu ce echipa tii la fotbal,dar la muzica "tinem" cu aceeasi in mod sigur...
    aline e unul din preferatele mele...
    la aznavour dupa la boheme,ar fi "hier encore","je ne oublierais rien"...
    de ,la 38 de ani incepi sa traiesti din amintiri...

  12. #222
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sorinl
    incearca www.anos60.com/franca
    e melodia mea preferata,poate si din cauza ca la varsta mea incepe sa ma "loveasca" textul...
    Multumesc tare mult...e si una dintre preferatele mele, poate tot datorita varstei
    Nu pot sa o descarc de acolo, dar e suficient sa o ascult din cand in cand...

    PS: 38 de ani nu e asa de mult...depinde de unde-i privesti si cum ii simti
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #223
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    @Utilizator, La Boheme o am eu in format mp3. Daca imi dai o adresa de mail, ti-o trimit cu mare placere

  14. #224
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    OK pe pm, iti scriu acum.

    Apropos de cantareti fracezi in activitate.
    Mie imi place ultimul album (arii clasice si nu numai) al lui Florent Pagny, 'Bariton' http://florentpagny.artistes.universalmusic.fr/

    melodia 'io le canto per te' pe care o gasiti la sectiunea video de pe acest site este completa iar videoclipul mi se pare excelent.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #225
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    am intrat si eu pe site, dar nu pot sa vad niciun videoclip, iar din `io le canto per te` trebuie sa ma multumesc cu jumatate de melodie...si ce melodie! superba ...si versurile si vocea lui Florent Pagny...aaa...si e interesant cum pune accentul pe `bianca`in versul `come colomba bianca tu`...
    ...imi pare rau ca nu pot sa ascult melodiile, mai ales ca am vazut pe-acolo si `caruso`-- care ma emotioneaza mult si pe care-mi place s-o ascult in diverse interpretari (pana acum imi place cea a lui Andrea Bocelli...era frumos s-o ascult cantata si de el )

    Quote Originally Posted by sorinl
    Tess,nu stiu cu ce echipa tii la fotbal,dar la muzica "tinem" cu aceeasi in mod sigur...

    singura `echipa`cu care tin e ronnie o`sullivan...

  16. #226
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Tess selecteaza Videos, iar apoi click pe Clips. Prima melodie e asta si in dreapta ferestrei ce se deschide apar doua 'benzi de film' (tipul de conexiune). da click pe prima si daca ai o conexiune buna o sa vezi clipul live. Eu zic ca merita din plin.

    Aa, sa nu uit, trebuie sa dezactivezi fondul sonor, vezi undeva in partea din dreapta sus a paginii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #227
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    ...pai asa am facut, si-mi zice `cannot render the file`
    si mai citesc si faza cu `un clip concu grace a un procede novateur base sur le principe du temps mort` si regret si mai mult ca nu merge... (ce ciudat arata fara accente-obsesia mea )

  18. #228
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    ce conexiune net ai? incearca si celalta 'banda de film'..eu am incercat chiar acum si mi-a mers...
    din pacate se poate vedea doar on-line, dar e super fain.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #229
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    nu merge niciuna ca le-am incercat pe ambele ...nu-mi vine sa cred X-(

  20. #230
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    @Utilizator Ti-am trimis mailul...sper sa-l fi primit

  21. #231
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    L-am primit, multumesc mult. Vezi ca ti-am trimis si eu ceva frumos in schimb: Por una cabeza (tangoul din parfum de femeie)
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •