Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 293

Thread: MLB - sezonul 2007

  1. #85
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atisha View Post
    Cris, cum platesti abonamentul la mlb.tv?
    Card. Visa Electron. Abonamentul lunar. Pe ala mi l-am facut, ca m-am gindit ca in timpul verii o sa ratez anumite perioade si nu are rost sa-mi fac anual. So far I was wrong

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    games on! gameday intr-o parte, cartea in alta noroc ca ecranul e lat si mare.
    si ca fond muzical niste selectii delicioase facute de sora-mea pe cand avea 12-13 ani. azi a intrat la liceu, oficial

    ... and Tim Wakefield in all sorts of trouble.
    din fericire pitcherul advers pare cazut de pe luna.
    Last edited by atisha; 13th July 2007 at 03:29.
    The Show Must Go On

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Red Sox au venit cu chef la meci, le-a prins bine pauza se pare. S-au tinut scai de Halladay, cred ca l-au ametit cu felul in care faceau contact mai la orice aruncare. Au fost at-bats cu vreo 9 aruncari ale pitcherului din Toronto.
    4-1 dupa primul inning, 7-4 scor final (cu doua homeruns consecutive pentru Blue Jays, Wakefield n-a fost stralucit). Victorie binevenita pentru Red Sox dar cu ceva emotii, se facuse 5-4 dupa cele doua homeruns. Papelbon a incheiat insa meciul in stil mare. Drew si Pedroia au marcat runs, Ortiz 2 runs 3 RBI Ramirez 2 RBI, au avut viteza baietii si, cum spuneam, chef de joc.

    In other news, Yankees bat la Tampa fara mari batai de cap, 7-3, White Sox la Baltimore 9-7, Mets 3-2 acasa cu Reds.
    Last edited by atisha; 13th July 2007 at 06:28.
    The Show Must Go On

  4. #88
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atisha View Post
    .... niste selectii delicioase facute de sora-mea pe cand avea 12-13 ani. azi a intrat la liceu, oficial
    felicitari

    si ... Yankees bat fara batai de cap si Rodriguez reuseste al 31-lea HR din acest sezon , al 495-lea din cariera
    [url]www.warriors.ro[/url]

  5. #89
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    anul asta sunt penibil in fantasy baseball ... am luat locul 2 cativa ani la rand ... dar anul asta toti mi s-au accidentat inclusiv Hernandez ... asa ca sunt locul 12 din 12
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  6. #90
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Da, meci bun pentru Yankees, sintem din nou la .500, iar Pettite a aruncat, in sfirsit, decent. Ma cam dezobisnuise. A-Rod a ajuns la 31 homers, Abreu si Jeter au reusit si ei solo home runs, iar Mo a parut din nou acel pitcher gen "lights out" in ultimul inning, dupa o primavara cu destule probleme.
    Azi e timpul ca Rocket sa reuseasca al treilea meci senzational consecutiv
    Si abia astept si meciul Cubs-ilor, care nu numai ca e devreme, dar starter va fi unul din favoritii mei, Zambrano.

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    6-0 Cubs, baiat bun Zambrano asta, isi alege inteligent aruncarile. Nicio sansa pentru Astros.
    La 2.05 the big deal, Red Sox (and Yankees too) up there for one more win.
    The Show Must Go On

  8. 14th July 2007, 01:18
    Reason
    double post

  9. #92
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Tavarez asta face tot posibilul sa piarda meciul, a permis 4 runs in al 3-lea inning si n-a lipsit mult sa fie 5.
    E al doilea meci slab la rand pe care-l face, maybe he needs a longer break.
    Toronto 4, Boston 2 - bottom 3rd.

    p.s. si totusi Lowell prinde o tripla si iaca se facu 5-4 pentru Boston. One hell of a 3rd inning.
    Last edited by atisha; 14th July 2007 at 04:24.
    The Show Must Go On

  10. #93
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    final crancen, Toronto castiga 6-5.
    Red Sox pierd cam multe meciuri stranse, nu suna bine pentru playoff.
    The Show Must Go On

  11. #94
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Lasa ca nici Yankeii n-o duc mai bine. Infringere cu 6-4 la Tampa, si joc destul de slab pentru Clemens. Acum trebuie sa cistigam cele doua meciuri ramase din serie, neaparat, mai ales ca starterii nostri sint mult mult mai buni ca ai lor. Si cum si Boston pare favorita la celelalte 2 meciuri ramase (Matsuzaka si Beckett vor incepe), nu ne permitem sa se mareasca diferenta

  12. #95
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    sa fiu drept, mi-am pus la status pe mess "Consumul excesiv de baseball dauneaza grav inimii"
    for god's sake, doi oameni in scoring position, 1 out, 5-6, si cei mai buni hitteri, Ortiz si Ramirez, o fac de cacao.
    tre' sa-ti amintesti filosofia buddhista a impermanentei cateodata
    The Show Must Go On

  13. #96
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Red Sox imprevizibili ca-ntotdeauna.
    Sambata 9-4 cu Toronto (5-3 in al 5-lea inning), azi 1-2.
    si culmea e ca Beckett n-a aruncat rau, dar defensiva celor din Toronto a fost excelenta, permitand un singur run din 11 hits.
    urmeaza pentru Sox 3 meciuri acasa cu Kansas City Royals, luni, marti si miercuri noaptea de la ora 2.05.
    The Show Must Go On

  14. #97
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Si Yankees au avut mult de furca cu Tampa Bay, tocmai au cistigat al patrulea meci, si seria cu 3-1. Meciul de azi a fost superb, cu multe rasturnari de scor si un final foarte tensionat. 7-6 si dupa infringerea sosetelor rosii sintem la 9 jocuri in spatele lor

  15. #98
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    in sfarsit mai prind si eu un meci ... dar nu cred ca voi rrezista pana la final ... deocamdata PHI-STL 0-3

    PS : ma bucur si pentru yankeei pentru ca as vrea macar sa devina o lupta mai interesanta intre ei si Boston
    [url]www.warriors.ro[/url]

  16. #99
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    mai e aproape de jumatate de sezon ramas ... sa vedem
    cred ca daca ar merge tot asa Yankees ar avea ceva sanse.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  17. #100
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Red Sox - Royals 4-0, home-runs Pedroia, Ramirez si Ortiz.
    Kason Gabbard a dus tot meciul si a fost aplaudat la scena deschisa de publicul din Fenway Park. Pare sa fie un pitcher de frumos viitor.
    The Show Must Go On

  18. #101
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atisha View Post
    Red Sox - Royals 4-0, home-runs Pedroia, Ramirez si Ortiz.
    Kason Gabbard a dus tot meciul si a fost aplaudat la scena deschisa de publicul din Fenway Park. Pare sa fie un pitcher de frumos viitor.
    E pe naiba de viitor.E un pitcher de AAA care a intrat pt ca Schilling era accidentat,dar am vaz ca Schilling era pe banca la meciul asta,deci pa pt Gabbard.Meciul cu Royals nu e cine stie ce edificator,Royals e una din echipele slabe mai ales in deplasare.

  19. #102
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Chiar daca Schilling o sa reintre curind, asta nu schimba faptul ca Gabbard pare intr-adevar de viitor. A fost starter in 5 meciuri sezonul asta, are record de 3-0, ERA bun, iar aseara a permis doar 3 hits in 8 innings. Si are doar 25 de ani. L-as lua oricind in locul lui Igawa la Yankees (ok, i take that back, peste citeva saptamini reintra Hughes si o sa avem si noi rotatia completa )

  20. #103
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Chiar daca Igawa nu arata cine stie ce , nu se poate compara cu Gabbard. Igawa a fost un pitcher consacrat in Japonia ( ca si Matsuzaka) ,altfel nu era achizitionat de Yankees,ca nu s-a adaptat in America e alta problema,dar Gabbard nu e cine stie ce mare viitor pt Boston,il bagau si anul trecut si nu facea mare branza.Nu va puneti mari sperante in el,pana la 25 de ani trebuia sa fie deja un nume in MLB.Daca nu se accidenteaza vreun starter nu o sa-l mai vedem pana la sfarsitul sezonului.De ce nu-l baga pe el in locul lui Tavarez(care mult timp a fost reliever) al 5-lea starter?crezi ca aia de la Boston nu stiu ce au in curte?

  21. #104
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    meciul de aseara Cubs-Giants e meciul meu de baseball ideal: un duel al pitcherilor cu cateva hituri bune la momente oportune si foarte bine antrenat.
    Era egal pana in 8th inning: 1-1, cand Giants marcheaza si i-au conducerea 2-1. In bottom of the 8th, cu 2 outs si nimeni la baza, Theriot face un infield single, urmat de Derek Lee cu un single (hit & run), dupa care Ramirez a urmat cu o dubla ca sa mercheze pe amandoi: Cubs -Giants 3-2.
    Meciuri ca astea ma fac sa cred ca Cubs sunt pe drumul bun.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  22. #105
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Diferenta la Cubs anul asta e antrenorul.Ei au avut mai mereu echipa buna,pt ca au bani,dar n-au avut antrenori.Pinella e diferenta care s-ar putea sa-i duca in playoff.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •