Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 81 of 81

Thread: Baseball in Romania

  1. #64
    incepator
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Tg Mures
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Aha... ! Yankees.. :x tu ?

  2. #65
    incepator
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Tg Mures
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Joci la vreo echipa ?

  3. #66
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alexbaseball View Post
    Aha... ! Yankees.. :x tu ?
    Si eu tot cu Yankees... Si nu, nu joc nicaieri. Sint doar fan

  4. #67
    incepator
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Tg Mures
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    De unde esti ? nu vrei sa vi la baseball ? sau esti din bucuresti ?
    Last edited by alexbaseball; 14th April 2010 at 19:43.

  5. #68
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    aveti echipa la Tg. Mures?
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  6. #69
    incepator
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Tg Mures
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    DA.. ! CS Baseball & Softball Mures

  7. #70
    incepator
    Join Date
    May 2010
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Stie cineva de vreun club sau macar vreo adunare( daca era club cred ca auzeam de el )in Piatra Neamt? Stiu ca exista echipe in Roman si Targu Neamt dar in Piatra...nimic. Doar am vazut ceva "echipamente" de vanzare intr-un magazin cu articole sportive, poate il intreb pe vanzator daca cunoaste pe cineva

  8. #71
    incepator
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Tg Mures
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Salut baieti ! ........ Sa incheiat turneul de la Calarasi ! Din pacate Tg Muresul a cam luat bataie din lipsa anilor de pregatire si a experientei dar.. am jucat destul de bine . Primul meci castigat a fost cel cu Dinamo Bucuresti ( neprezentare ) si cel de-al doilea cel cu Alexandria scor final 12 - 10 pt Tg Mures. Pentru inceput zic eu ca e bine.. fiind jucator la Cs Baseball Mures . Speram sa facem o faza buna la urmatorul turneu .

    Alex

  9. #72
    incepator
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Felicitari si mari succese in viitor

  10. #73
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    Baietii din Bucuresti sunt dispusi sa ne vedem odata undeva pt cate o pasa ceva?E clar ca nu putem juca baseball dar macar sa aruncam cate o minge de la unu la altu' cred ca putem.
    Trag pe nas linia de plutire!

  11. #74
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by John_Otto View Post
    Baietii din Bucuresti sunt dispusi sa ne vedem odata undeva pt cate o pasa ceva?E clar ca nu putem juca baseball dar macar sa aruncam cate o minge de la unu la altu' cred ca putem.
    Eu as vrea Anyone else?

  12. #75
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Ma bag si eu...
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  13. #76
    incepator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Smile

    Quote Originally Posted by Bronco View Post
    Ma bag si eu...
    mi-ar placea si mie sa iau legatura cu fenomenul baseball in Romania. daca va intalniti as vrea sa va cunosc si eu. succes

  14. #77
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    Din pacate nu sunt in posesia unei manusi dar de indata ce-mi achizitionez una trebuie neaparat sa ne organizam macar la niste pase
    Pana atunci saptamana viitoare ,mai precis duminica o sa fie finala primei editii a campionatului romanesc de fotbal american.Daca e cineva interesat ne vedem acolo.
    Trag pe nas linia de plutire!

  15. #78
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by John_Otto View Post
    Din pacate nu sunt in posesia unei manusi dar de indata ce-mi achizitionez una trebuie neaparat sa ne organizam macar la niste pase
    Pana atunci saptamana viitoare ,mai precis duminica o sa fie finala primei editii a campionatului romanesc de fotbal american.Daca e cineva interesat ne vedem acolo.
    Evident ca o sa fiu acolo, voi fi arbitru Ar fi pacat sa nu profitam de vremea asta, pina mai e asa... Minge am, manusi se gasesc si nici nu sint scumpe.

  16. #79
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Evident ca o sa fiu acolo, voi fi arbitru Ar fi pacat sa nu profitam de vremea asta, pina mai e asa... Minge am, manusi se gasesc si nici nu sint scumpe.
    Acum m-am uitat pe comunicat si am vazut ca vei fi si tu arbitru.Sper sa fie un meci frumos.I-am arbitrat pe Warriors de 3 ori deja plus un meci ca chain guy si ma bucur sa vad ca apar oameni noi la arbitraj asa poate apuc si eu sa vad un meci de-al lor calumea.
    Trag pe nas linia de plutire!

  17. #80
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    Am intrat in posesia unei manusi.Inca incerc sa o fac mai maleabila pentru ca este al dracului de rigida.Daca se mai simte cineva in stare sa plimbam o minge de baseball de la unii la altii haideti sa ne organizam
    Trag pe nas linia de plutire!

  18. #81
    incepator
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Vad ca deja fotbalul american a inceput sa prinda radacini si in Romania. Echipe precum Bucharest Warriors ( http://www.warriors.ro/ ) , Cluj Crusaiders ( http://www.cluj-crusaders.ro/ ) sau Constanta Sharks ( http://www.ct-sharks.ro/sharks.php ) deja au inceput sa fie cunoscute. Cred ca sportul poate avea un viitor in Romania, si cred ca ar fi foarte interesant ca unul din cele cateva zeci sau sute de stadioane in paragina din Romania sa fie transformat intr-un stadion de Basseball (eventual combinat cu rugby). Un stadion spre exemplu ca cel de la Medgidia.

    De asemenea am vazut ca au inceput sa apara prin online si produse de basseball. Mi-am cumparat si eu zilele trecute o minge, o manusa si o bata ( toate de aici http://www.ok-shop.ro/articole_sport...ente_baseball/ ). Inca n-am apucat sa le incerc, pentru ca n-am avut cu cine, dar am reusit sa-mi conving un prieten sa iesim un pic cu ele in parc.

    Va tin la curent cu performantele obtinute pe teren.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •