Page 7 of 106 FirstFirst ... 567891757 ... LastLast
Results 127 to 147 of 2226

Thread: Off Topic Progresist

  1. #127
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    credeti ca vom avea vreun jucator selectionat pentru vreunul din aceste meciuri? daca da, sa fie unul dintre cei din lotul actual sau va fi vreun viitor transfer?
    parerea mea e ca nu

  2. #128
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Sincer,nu cred,poate,totusi,o sa il vada Piti si pe Nae,poate Oprea,Chihaia

  3. #129
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by george_fcn
    Sincer,nu cred,poate,totusi,o sa il vada Piti si pe Nae,poate Oprea,Chihaia
    Avand in vedere ca suntem offtopic,pentru pasionatii de fifa,am un patch cu toate echipele romanesti la fifa 2005,inclusiv National.E cam mare,ca il uploadam pe internet!

  4. #130
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Un articol profund, de citit pe indelete si cu atentie:

    http://www.adevarulonline.ro/index.j...e_title=174945
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #131
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Be@, daca o sa jucam asa cum am facut-o in ultimele 2 meciuri din grupa, cu Cehia si... Finlanda, eu cred ca ne putem califica si de pe locul 1. Daca nu luam bataie in Olanda si reusim aici sa ii bayem, eu cred ca avem sanse. Din pacate, mie bulgarii imi provoaca teama. Sa nu o zbarcim cu ei, ca avem antecedente.
    Mitu ala e terminat. Cine stie cati bani a luat si ca sa recnoasca asta. A licitata, de dragul vremurilor de demult. Cica o sa fie suspendat minim 3 ani. Poate o sa-l luam, dar antrenor.
    @Miril, destul de interesant, dar parca prea vehement pentru un tip care a tacut din gura in timpul conducerii lui Sararu. Atunci nu erau carnatari aia de la conducere? Chiar si fizic asa aratu: Sarau si Theodorescu; ca 2 caltabosi.
    Last edited by Bancaru; 18th February 2006 at 11:28.

  6. #132
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu-i stiu bine trecutul, dar a spus lucruri de substanta si nu ma refer la...tarisoara noastra iubita. In alta ordine de idei si revenind la..platanii nostrii si programul competitional, iata altceva care ne-ar putea interesa:

    http://www.gsp.ro/index.php?a=34912&shift=1
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #133
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Chiar si asa eu nu cred ca avem jucatori selectionabili. Si chiar daca am avea, prea e puturoasa impacarea dintre Piturca si Fecali, indata ce asta, primul, a fost numit selectioner. Se duc aia 3 mititei, Sapun si Herea ca sa justifice prezenta lui Chiacu, cred. De la echipa mare... nimeni.
    Mi-am adus aminte de o chestie de care voiam sa vorbim: ce ziceti de absenta lui Caramarin din echipa lui Poli? Un lucru e cert, ca nu mai prinde primul 11. Din cum il stiam eu pe Cara voia sa joace mereu. Sa fie banii mai importanti decat statutul de "bancar" sau bancar? Mi-e teama ca si Gigel a inceput sa o frece, pardon de expresie.

  8. #134
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Propun Thwaite contra Caramarin si Mehmedovici. Ce ziceti?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #135
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Mi-am adus aminte de o chestie de care voiam sa vorbim: ce ziceti de absenta lui Caramarin din echipa lui Poli? Un lucru e cert, ca nu mai prinde primul 11. Din cum il stiam eu pe Cara voia sa joace mereu. Sa fie banii mai importanti decat statutul de "bancar" sau bancar? Mi-e teama ca si Gigel a inceput sa o frece, pardon de expresie.
    Am impresia ca e accidentat .



    Cititi acest articol. Mi se pare interesant .
    http://www.evenimentul.ro/articol/mi...a-ciocani.html


    Quote Originally Posted by Bancaru
    Be@, daca o sa jucam asa cum am facut-o in ultimele 2 meciuri din grupa, cu Cehia si... Finlanda, eu cred ca ne putem califica si de pe locul 1. Daca nu luam bataie in Olanda si reusim aici sa ii bayem, eu cred ca avem sanse. Din pacate, mie bulgarii imi provoaca teama. Sa nu o zbarcim cu ei, ca avem antecedente.
    Mitu ala e terminat. Cine stie cati bani a luat si ca sa recnoasca asta. A licitata, de dragul vremurilor de demult. Cica o sa fie suspendat minim 3 ani. Poate o sa-l luam, dar antrenor.
    Da , e posibil sa ne calificam de pe primul loc , desi echipa nationala a Olandei e foarte puternica. Totusi , sa nu uitam ca R a scos Feyenoord -ul , iar S pe Heerenveen.

    Cat despre MITUitul , asta e...Trebuia sa se gandeasca ca-l poate astepata asa ceva.
    Last edited by be@; 18th February 2006 at 15:52.

  10. #136
    incepator marian iancu's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    (Azi in) Timisoara
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril
    Propun Thwaite contra Caramarin si Mehmedovici. Ce ziceti?
    Da' de thwaite, griffiths si shroj contra un imprumut pana in vara al lui cânu ce ziceţi?

  11. #137
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ca bati campii! Nu crezi ca intindeti prea mult mana la pomana?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #138
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by marian iancu
    Da' de thwaite, griffiths si shroj contra un imprumut pana in vara al lui cânu ce ziceţi?
    Se caca dolari Canu? Atunci merita, il dam si pe Chiacu. Daca nu pastrati-l la voi.

  13. #139
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by marian iancu
    Da' de thwaite, griffiths si shroj contra un imprumut pana in vara al lui cânu ce ziceţi?
    Ha ha ha . Very funny . A cui clona esti ?

  14. #140
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ce de progresisti...Off topic! Il vreau, oricum, pe Mehmedovici la noi. E clona lui Iancu!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. 18th February 2006, 15:58
    Reason
    Off...Off topic!

  16. #141
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Miril, eu nu stiu cine este acest gusat, dar aici nu suntem oricum off topic?
    Daca nu ii batem in retur si stam cuminti la vara ne dau si noua din ce arunca ei. Poate il pastram pe Mehmedovic. Si pe Oprea. Cu Oprea avem mai multe sanse.

  17. #142
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Daca nu ii batem in retur si stam cuminti la vara ne dau si noua din ce arunca ei. Poate il pastram pe Mehmedovic. Si pe Oprea. Cu Oprea avem mai multe sanse.
    Pai daca e vorba sa stam cuminti , atunci eu zic GO Mehmedovici . Si Oprea . Ca doar jucatori s-or mai gasi pe lumea asta .
    A, si inca ceva. Am citit in spt ca Mihalcea s-ar fi inteles cu Galatiul. Duca-se si asta !

  18. #143
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Esti un tolerant ca mai toti bancarii! El era off off topic. Macar daca zicea si el ceva de Iancu, mai mergea, discutii particulare le poate da pe PM. Mihalcea nu-i o pierdere. Mehmedovici este foarte bun pentru noi, caci suntem echipa de...Platani, parerea mea.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #144
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    E bun , dar nu sunt de acord sa ne predam in fata lor , indiferent despre ce jucator ar fi vorba.
    Vad ca o dam pe on topic !

  20. #145
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Aici vorbesc de afaceri post-gioniste. Iacov rules! Chiar, suntem off topic pentru ca vorbim on topic!!!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. 18th February 2006, 23:24
    Reason
    No reason

  22. #146
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu şi maşina mea
    Modelul englezesc


    Ovidiu Burcă este fericitul posesor al unui Rover, maşin㠓născut㔠şi fabricată în Marea Britanie. Modelul ales de fotbalistul Naţionalului este un Rover 75, al cărui preţ CIP este de 22.500 de euro

    Ovidiu Burcă se mândreşte cu ultima sa achiziţie, un Rover 75, gri
    Pro: De ce Rover 75?
    Burcă: Este o maşină luxoasă şi puternică în acelaşi timp. M-a costat ceva, dar merită.

    Pro: Ce îţi place cel mai mult la ea?
    Burcă: Din primul moment am fost atras de aspectul exterior. Din orice unghi o priveşti arată senzaţional.

    Pro: Iar în interior?
    Burcă: E foarte spaţioasă. Îmi place în special bordul, care este îmbrăcat în lemn. Mai sunt şi alte detalii interesante, precum mânerele cromate sau ceasurile clasice.

    Pro: Ce amănunt tehnic te-a impresionat?
    Burcă: Există câteva dotări care minimizează zgomotul vântului sau al motorului. Geamurile sunt mai groase, iar portierele mai bine izolate.

    Pro: Colegii sunt invidioşi?
    Burcă: Nu, m-au felicitat pentru alegere. Oricum, nici ei nu stau prea rău din punctul de vedere al maşinilor.
    Prosport
    Mai bine scriau naibii ce mai joaca ai nostri acolo. Ce zice Bergodi. Se antreneaza cum trebuie... chestii de genul asta. Dar decat deloc... Asta nu poate intra la categoria vesti bune sau proaste. Cu putina bunavointa, ar fi o veste buna - bancarii nu sunt chiar asa saraci.
    Attached Images Attached Images

  23. #147
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...si ca Burca, Il Capitano, are ceva gust la masini.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •