Page 55 of 106 FirstFirst ... 545535455565765105 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 2226

Thread: Off Topic Progresist

  1. #1135
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Spuneti-i asta vlastarului.Eu am incercat sa vorbesc cu el,insa foloseste acelasi limbaj suburban la adresa mea.Din partea mea,vreau sa ma impac.

  2. #1136
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Asa e el mai incapatanat. Ii ia ceva timp sa-i treaca. Cu vlastarii inainte!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #1137
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Mda.Pe-astia-i avem,cu astia defilam,cu alte cuvinte.

  4. #1138
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Adica spinosi.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #1139
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Pai acuma,cu caldura asta,incepem si noi sa avem spini in loc de frunze,in genul cactusilor din desert.Asta ca sa fac o metafora.

  6. #1140
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Asta va face mai rezistenti. Nu spun la ce.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #1141
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    La.......canicula.

  8. #1142
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    aicea avem un articol de pe blogul lui ad georgescu, scris impreuna cu diversi oameni

    Jurnalul lui Chivu

    Ora 7:03. Mă trezesc. Adelina murmură în somn: “Dau legătura în studio”. Mă transfer în bucătărie să-mi fac o cafea.
    Ora 7:18. Deschid calculatorul. Sînt încă pe ebay.
    Ora 11:48. Aterizăm la Madrid. Ca să mă recunoască Ramon, țin un cartonaș pe care scrie “Chivu”.
    Ora 15:32. Calderon n-a venit, dar am primit o ofertă de la niște tipi care vînd gel. Bagajele sînt la Manchester. Zăpăcitul de Giovanni a încurcat negocierile.
    Ora 16:09. În avion spre Barcelona. Sună Calderon. Giovanni negociază cu pilotul să ne întoarcem la Madrid.
    Ora 16:10. Niște băieți au deturnat avionul spre o țară arabă. Sigur mă vrea Loți! Ce chestie, la ăștia banderola de căpitan se poartă pe frunte!
    Ora 16:11. SMS de la Calderon. “Cristi, o lăsăm pe altădată. L-am luat pe Rădoi. Vb, sînt la o transfuzie”. Giovanni negociază, dar cică băieții și-au luat țeapă cu ultimii români răpiți.
    Ora 18:03. Giovanni rezolvă cu arabii. A cedat 90 la sută din drepturile pentru un viitor transfer al lui Mutu la Chelsea și i-a făcut acționari la Emirates. Îi lipește pilotului o sută de parai pe frunte și-i spune: “Milano!”.
    Ora 20:25. Milano, vînt puternic. Poate nu era rău să semnez contractul ăla din Barcelona. Alergînd prin aeroport, am încercat să evit un cărucior de bagaje. La spital, doctorii mi-au spus că aveam ligamentele încrucișate, dar le-au rezolvat.
    Ora 22:01. Ne întîlnim cu Moratti în fața Domului. Întîmplător. Ca să-i demonstrez că sînt în formă, încerc să-l prind, dar fuge prea repede. Cînd l-am ajuns, Adelina îi luase deja interviul.
    Ora 22:34. Din nou tratative. Adelina mă roagă să-i cumpăr un Cartier. Vrea unul ultracentral, eu îi propun o suburbie. Giovanni mă ajută și-l scoate la zonă rezidențială.
    Ora 23:00. O nouă ofertă! Bip de la Pătruleasa. Suspend negocierile, îl iau pe Giovanni și plecăm spre țară.

  9. #1143
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Toate ca toate, dar ce e asa haios la poza aia cu Patruleasa?

  10. #1144
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cearceaful.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #1145
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ia sa vad... Pe mine nu ma deranjeaza. Hainele ma deranjeaza. Ale ei.

  12. #1146
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    De ce, ca are prea multe? Baiat rau ce esti!

  13. #1147
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Felicitari miril pentru atingerea numarului de 10.000 de posturi!

  14. #1148
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Putea sa aiba si mai putine. Sunt si cam ... fistichii. Eu am o slabiciune vizuala pentru Patruleasa. Cacaracter nu imi place. Ma intreb cum se simte blonda aia silfida care mai prezinta si ea sport la Antena 1, cand ii baga aia pe scrot, pardon, pe scroll CEA MAI FRUMOASA FEMEIE DIN LUME PREZINTA STIRI DE SPORT LA ANTENA1, dar nu e vorba despre ea. Mie imi place concurenta de la Antena. In scurt timp o sa ii creasca pretentiile si Adelinei Elisei, ca una e sa te f*** Erbasu si alta e sa te ... asa, Chivu. Si atunci sa vedem cine arata mai mult.

  15. #1149
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Mai, pentru mine respectivele persoane sunt numai niste poze. Eu am ramas cu Emil Gradinescu, vedeta TVR....
    Am si eu o mica intrebare. De cand cu toate aceste doamne la rubricile de Sport, cine mai pozeaza domne in Playboy? Graur?

  16. #1150
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Merci, Vlast! Am mai scapat de-o grija. Nu stiu daca voi merge la carciuma sau la... Sa nu deviem, insa. Adica eu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #1151
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Felicitari!
    Tineti-o tot asa, sa ajungeti la 50.000.

  18. #1152
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ei nici asa, George, draga!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #1153
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Se referea la ani.
    @Herc alea din pleiboi sunt la stiri iar alea de la pagina 3, 5 whatever... in pleiboi. Iar acum la paginile respective... vaci.
    Mai tineti minte emisiunea aia VIATA SATULUI. Ma intreb ce mai face ala care o prezenta.
    Aratandu-mi ingrijorarea fata de marimea porumbului intr-o vara un prieten de-al meu a facut o paralele intre angoasa mea si cea a bunicii lui. La intrebarea bunicii cum este porumbul tatal lui a raspuns: Al in care m-am ***** eu era bun.

  20. #1154
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Normal. Nu ducea lipsa de ingraseminte.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #1155
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    http://i114.photobucket.com/albums/n.../cupasbed1.jpg
    Cupa suporterilor bancari - editia I



    Ieri-seara s-a organizat prima editie a cupei suporterilor bancari la fotbal


    Prima editie a cupei organizata de grupul FANS, dar la care au participat diversi suporteri bancari, nu numai cei din acest grup, s-a tinut in incinta liceului Mircea Eliade, pe un teren sintetic dotat cu nocturna.
    Suporterii s-au impartit in 6 echipe, jucandu-se in sistem "campionat", fiecare echipa jucand cu celelalte echipe participante.
    Echipa in care au evoluat cei mai tineri suporteri nu a avut nicio victorie, iar echipa formata din membri FANS a castigat cupa.Este important de mentionat ca echipele s-au facut prin tragere la sorti.La finalul meciurilor, s-a jucat un meci cu toti participantii in teren.Grupul FANS promite ca pe viitor sa mai organizeze astfel de evenimente, la care participanti vor fi desigur suporterii bancari.
    Iata poze de la acest eveniment:
    http://i114.photobucket.com/albums/n...h_IMAG0029.jpg http://i114.photobucket.com/albums/n...h_IMAG0027.jpg
    http://i114.photobucket.com/albums/n...h_IMAG0017.jpg http://i114.photobucket.com/albums/n...h_100_3371.jpg

    http://i114.photobucket.com/albums/n...h_100_3252.jpg http://i114.photobucket.com/albums/n...h_100_3248.jpg
    http://i114.photobucket.com/albums/n...h_100_3246.jpg http://i114.photobucket.com/albums/n...h_100_3237.jpg
    http://i114.photobucket.com/albums/n..._georgecsb.jpg


    p.s ( daca va uitati la poze, o sa ma zariti pe-acolo.Si Mirel e tot pe-acolo)
    Last edited by georgemp; 8th July 2007 at 16:33.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •