Page 13 of 106 FirstFirst ... 311121314152363 ... LastLast
Results 253 to 273 of 2226

Thread: Off Topic Progresist

  1. #253
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu nu vad nimic anormal in program. Toate sunt la locul lor. La ora 16.00 Tot Inainte, Peripetii in Excursie – comedie jucam in deplasare, deci suntem in excursie. Remarca optimista, comedie, adica o sa radem si o sa ne bucuram, i-o las lui Alamar. El e optimistul pe aici.

  2. #254
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Pentru cine este interesat:


    Calendarul Campionatului Mondial de Formula 1 pentru sezonul 2006 va cuprinde 18 curse si se va desfasura in perioada 12 martie - 22 octombrie.


    Cele 18 Grand Prix-uri de F1 sunt urmatoarele
    :

    12 martie, ora 13.30 (ora Romaniei): Marele Premiu al statului Bahrain (Sakhir)

    19 martie, ora 9.00: MP al Malaysiei (Sepang)

    2 aprilie, ora 7.00: MP al Australiei (Melbourne)

    23 aprilie, ora 15.00: MP al statului San Marino (Imola)

    7 mai, ora 15.00: MP al Europei (Nurburgring)

    14 mai, ora 15.00: MP al Spaniei (Barcelona)

    28 mai, ora 15.00: MP al Principatului Monaco (Monte Carlo)

    11 iunie, ora 14.00: MP al Marii Britanii (Silverstone)

    25 iunie, ora 20.00: MP al Canadei (Montreal)

    2 iulie, ora 21.00: MP al Statelor Unite ale Americii (Indianapolis)

    16 iulie, ora 15.00: MP al Frantei (Magny-Cours)

    30 iulie, ora 15.00: MP al Germaniei (Hockenheim)

    6 august, ora 15.00: MP al Ungariei (Hungaroring)

    27 august, ora 15.00: MP al Turciei (Istanbul)

    10 septembrie, ora 15.00: MP al Italiei (Monza)

    1 octombrie, ora 8.00: MP al Chinei (Shanghai)

    8 octombrie, ora 7.00: MP al Japoniei (Suzuka)

    22 octombrie, ora 19.00: MP al Braziliei (Interlagos)

  3. #255
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Astia noi de la FRF, Prunea si Lupescu cred ca sunt nebuni. Astia chiar vor sa faca treaba. Sunt periculosi, drept pentru care eu zic ca nu mai fac multi purici. Sandu a ales iar varianta castigatoare dupa care se cam pisa pe ea. De George, ala cu stadioanele, nu a mai auzit nimeni de 3 luni.

  4. #256
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    ce-mi place asta cu formatul compact al gesepeului, cica ce faceti domne, va tabloidizati?... ei pe dracu, nu ne tabloidizam, preferam sa zicem format compact. ca si cand s-ar putea tabloidiza mai mult de atata. iar reclama aia cu birourile mici-mici... au facut-o spaic gionzi si cearli caufman inaintea lor... pai nu?
    Attached Images Attached Images

  5. #257
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mai...minimalistule! Dar muceniciii cum ii preferi?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #258
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    drept sa spui, si d-aia sudici, supa d-aia, cu scortisoara, coaja de lamaie, nuc(soar)a etc, dar si d-aia asa zis moldovinesti, gen covrigi insiropati,

  7. #259
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    N-ai gusturi...minimaliste, dupa cum observ.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #260
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Vedeti ca despre "opturi" discutam in alta parte. De unde ai imaginile cu tavanu in cap?

  9. #261
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x
    ce-mi place asta cu formatul compact al gesepeului,
    ..plus ca formatul asta compact la gsp a mai fost acum cativa ani, pe vremea lui ivanovic. ce atata tevatura... vorba lu' miţa, alţii care au inventat mersul pe jos şi apa caldă,

  10. #262
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Lansez si eu o itrebare,mai de off-topic,credeti ca Ionut Savu se va mai intoarce dupa perioada in care va juca in strainatate,la National?-Personal cred ca da,dupa 1 an,doi!

  11. #263
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Eu sper ca da .

  12. #264
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu zic ca nu si nu numai ca zic, dar si sper. Daca se va intoarce in tara, o va face ca face tusa acolo. Va dati seama sa faci tusa in Azerbaijan.... Mare valoare.

  13. #265
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca face tusa , si mai cred ca sta vreo 2-3 ani acolo , apoi se va intoarce la National .

  14. #266
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ceva care ar putea sa ne intereseze?

    http://www.cotidianul.ro/index.php?i...ash=e82d852b3c
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #267
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@
    Eu nu cred ca face tusa , si mai cred ca sta vreo 2-3 ani acolo , apoi se va intoarce la National .
    Be@, pai daca joaca acolo de ce sa se intoarca? In 2 - 3 luni nu isi face plinul. Bani iau, ai vazut ce zicea Lita. Daca va face tusa, atunci poate ar vrea sa revina.
    Miril, cum ar putea sa ne intereseze? Cred ca Basescu e mare pe unde vrea el, numai ca la poarta BNR se descalta si el. Cel mai longeviv "sef" e Isarescu. De ce... ?

  16. #268
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril
    Ceva care ar putea sa ne intereseze?

    http://www.cotidianul.ro/index.php?i...ash=e82d852b3c
    Apropo de asta . Stiti ce a facut aseara la Minutul 91 Vlad Enachescu ? I-a multumit lui Mugur Isarescu pentru ca a inteles cat de important a fost pentru TVR sa transmita acest meci in prime-time , si a permis folosirea nocturnei dupa mai mult timp . Deci e clar ca depindem de aia de la BCR .

    Bancaru , ramane de vazut daca se adapteaza acolo . S-ar putea peste 2-3 ani sa se sature de Azerbaijan . Si atunci...

  17. #269
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Be@, vrei sa zici BNR, nu BCR, in cazul asta, pentru ca depimdem si de BCR.
    Cred eu ca in 2-3 ani o sa fie cam tarziu sa vina Savu inapoi. Vreau sa cred ca in perioada asta ne facem si noi un atac.

  18. #270
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Asa este, am auzit si eu si chiar vroiam sa scriu despre asta. Bine ca ai facut-o tu, Be@. Ai vrut sa spui BNR, bineinteles? O fi bine, o fi rau, nu stiu ce sa zic. Depinde si care va fi rolul acestei institutii in viitor avand in vedere intrarea in UE si dependenta acestei institutii de Banca Centrala a UE si care, in viitorul apropiat nu va mai avea acelasi rol la fel de hotarator ca acum. Ma refer la BNR.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #271
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Da , BNR am vrut sa zic . Scuze.
    Last edited by be@; 20th March 2006 at 12:23.

  20. #272
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Diferenta intre Filoti si Tontolan sau diferenta dintre cer si pamant. Iata o mica dovada:

    http://www.prosport.ro/index.php?c=50&a=99714
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #273
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Sunt curios asa...cam cat costa aprinderea nocturnei pentru un meci?Ce au becurile alea?sunt doar niste reflectoare,n-ar trebui sa coste mult!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •