View Poll Results: Gigi Becali inseamna Steaua?

Voters
161. You may not vote on this poll
  • da

    73 45.34%
  • nu

    88 54.66%
Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 309

Thread: Gigi Becali inseamna Steaua?

  1. #22
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    jiji e emblematic pt steaua!
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  2. #23
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    uite draga ce preocupari au dinamovistii acum ca s-au vazut cu sacii in casruta...


    Borcea inseamna Dinamo?


    Becali nu a insemnat, nu inseamna si nu va insemna niciodata Steaua. Becali e un neinsemnat

  3. #24
    CSSex Addict. Dennis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Northampton, UK
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Jiji Becali? Va zic eu cine e: o jigodie, nici intr-un caz nu are legatura cu clubul Steaua, ci doar cu afacerea numita Steaua pentru el. Jeg de om.
    You miss 100 percent of the shots you don’t take.

  4. #25
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    subscriu la ce s-a postat mai sus
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  5. #26
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Steaua suntem NOI!!!
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  6. #27
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Da, in prezent (repet, in prezent!) Gigi Becali inseamna Steaua...
    Fara hotiile lui, anul asta Steaua nu s-ar fi aflat intre primele 10 in campionat

  7. #28
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    Fara hotiile lui, anul asta Steaua nu s-ar fi aflat intre primele 10 in campionat
    Zici tu, Mafalda ?
    Mah ce va omoara pe voi grija asta de "hotiile lui Becali". Daca in loc sa dati vesnic vina pe "banii lui GG", "comisiile aservite", "echipele care n-au jucat la fel", v-ati fi vazut de propria ograda, poate faceati si voi o branza sezonul asta.

    Pana una alta, Steaua aia care "nu s-ar fi aflat intre primele 10" v-a batut in Supercupa, v-a egalat in 10 oameni si v-a batut in Giulesti. Si cu arbitru roman, si cu arbitru strain, si cu spectatori si fara.
    Imi pare rau de CFR Cluj, sincer sa fiu as fi preferat sa-si incerce ei norocul anul asta. Dar Rapidul nu merita mai mult campionatul asta, oricat veti sustine voi contrariul. Cand pierzi mai toate meciurile cu contracandidatele nu prea mai ai ce pretentii sa emiti.

  8. #29
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    N-am spus ca noi meritam (am pierdut din prostie 15 puncte minim )
    Dar voi cu atat mai purin meritati...

    Si lasa placa aia cu v-am batut...ca un campionat inseamna 34 de meciuri nu 2 (btw, cum ne-ati egalat in tur...sa nu mai vorbim) Si pe voi v-a batut Vasluiul, asta insemna ca merita locul 2??

  9. #30
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    [QUOTE=tataleone;1288291
    Si lasa placa aia cu v-am batut...ca un campionat inseamna 34 de meciuri nu 2 (btw, cum ne-ati egalat in tur...sa nu mai vorbim) Si pe voi v-a batut Vasluiul, asta insemna ca merita locul 2??[/QUOTE]

    O las cu placere, daca nu mai continui cu teoriile astea de 2 lei.

    Nu inseamna mare branza. Eu n-am zis ca gata, v-am batut si noi trebuie sa fim pe 2. Astept insa cu interes sa-mi arati cine "merita" sa fie pe 2, daca nu Steaua.

    Si mai lasa-ma odata cu arbitrii. Arbitrii au gresit si in favoarea Stelei si in defavoarea ei. Am primit 2 penaltiuri care chiar n-au fost in tot campionatul (unul cu National la 4-0 si unul cu Urziceniul la 1-0), plus vreo 2 discutabile, unde arbitrul este "acoperit de regulament", desi au fost acordate relativ. Plus in meciul cu Rapid din tur, n-a fost eliminat Goian, asa cum n-a fost eliminat nici Rada, asa ca s-a gresit in ambele directii. Cam asta ar fi fazele care mi le amintesc eu in care realmente am fost avantajati. Au fost si destule faze in care am fost dezavantajati, nu le mai amintesc ca sunt sigur ca toti obsedatii vor tipa ca deciziile au fost corecte. Numai in meciul de .. azi ... cu Ceahlaul, nu s-a dat un rosu destul de clar la un fault extrem de dur asupra lui Cristocea. Steaua a primit cartonase rosii sezonul asta pentru mult mai putin.

    Per total, parerea mea este ca rezultatul este cumva echilibrat, "favorurile" si "hotiile" fiind destul de aproape ca numar.

    De curiozitate, cum ti s-a parut arbitrajul la partida Arges - Rapid ?

    PS : Parerea mea e ca nici o echipa dintre CFR, Steaua si Rapid nu "merita" sa fie pe 2, in sensul ca nici una nu a aratat vreo superioritate zdrobitoare fata de celelalte. Steaua are un usor plus pentru ca a castigat duelurile directe, cu exceptia unuia.

    Dupa cum am mai zis deja, pe locul 2 va iesi echipa care se va impiedica mai putin. Deocamdata, aia este Steaua.

  10. #31
    alb-violent Ramirez's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    278
    Reputatie
    1
    lol, GG nu inseamna Steaua, el inseamna Dinamo, prietenii 'stie' de ce=))
    mai sunteti de tot rahatul=))

  11. #32
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    Gigi Becali: "Să înjure cât vor vagabonții ăștia, că eu râd și măresc prețurile la bilete" :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
    anti s.d.r.

  12. #33
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    N-am spus ca noi meritam (am pierdut din prostie 15 puncte minim )
    Dar voi cu atat mai purin meritati...

    Ati pierdut pe mana voastra! Nu v-au anulat arbitrii doua goluri intr-un meci, nu ati avut eliminari la foc automat, in nici un caz nu ati avut probleme de efectiv asa de mari cum a avut Steaua, o campanie Europeana scurta, deci un program mai lejer in care ati intalnit echipe slabe in Uefa, nu ati intalnit nici o echipa de care s-ar putea ridica la nivelul lui Lyon, Real sau Sevilla.
    Ati pierdut pe mana voastra! Nu ati fi meritat nici locul 4.


    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    Si lasa placa aia cu v-am batut...ca un campionat inseamna 34 de meciuri nu 2 (btw, cum ne-ati egalat in tur...sa nu mai vorbim) Si pe voi v-a batut Vasluiul, asta insemna ca merita locul 2??
    Mancester sezonul asta a luat bataie de la West Ham locul 16, asta inseamna ca merita sa fie campioana in Anglia?
    Lasa-ne cu penibilitatile astea! Daca tu nu esti constient ca in fotbal mai exista si surprize, atunci n-ai nici o treaba cu sportul asta.
    Pe langa asta la Vaslui am jucat in 9 oameni de camp
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  13. #34
    sport legend matei_viola's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    426
    Reputatie
    1
    Asa patron asa ........... la mai mare jiji
    [SIZE="6"][COLOR="DarkOrchid"][b]BING BANG[/B][/COLOR][/SIZE]

  14. #35
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    asa patron asa suporteri : " jiji becali esti o mizerie " striga un cretin in fata camerelor de filmat
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  15. #36
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    "Stelistul Gigi Becali "a latrat pentru Dinamo
    10 Mai 2007
    Daniel Contescu

    Persoane care au stat la tribuna oficiala au povestit pentru EVZ modul in care a trait meciul de marti latifundiarul din Pipera.

    Victoria dinamovistilor (1-0 cu CFR Cluj, prin golul marcat de Adrian Cristea, in minutul 34) i-a apropiat pe stelisti de obiectivul pe care gruparea din Ghencea si l-a fixat pentru acest final de sezon: locul doi in Liga I la fotbal.

    Manifestarile de marti seara ale patronului stelist Gigi Becali, comportament nedemn pentru conducatorul unui club care are in palmares Cupa Campionilor Europeni, au provocat hohote de ras la tribuna oficiala a arenei din Soseaua Stefan cel Mare.

    Gigi Becali s-a lasat umilit in ultimul hal doar pentru a vedea cum Dinamo ii impiedica pe cei de la CFR Cluj: a strans la piept fularul rivalei, a suportat injuraturile galeriei dinamoviste si i-a facut pe plac lui Borcea, imitand strigatul de lupta al spartanilor!

    Persoane care au vazut meciul Dinamo - CFR Cluj langa Gigi Becali au povestit pentru EVZ ca, pentru a se pune bine cu gazdele, seful Stelei s-a gudurat permanent si n-a contenit cu „latratul” minute in sir!

    „A tinut mainile impreunate”

    Umilinta la care dinamovistii l-au supus pe liderul rivalei a fost savurata la tribuna oficiala. „Gigi a venit la meci cu un intreg alai de nepoti dupa el. Din partea clubului Dinamo a primit doar sase invitatii, insa el a facut rost de mai multe tichete de acces la tribuna oficiala. A avut zece nepoti la meci.

    La inceputul jocului, Gigi a fost calm. Pe parcurs, s-a implicat si a trait meciul la intensitate. S-a bucurat la fiecare actiune a echipei Dinamo. In prima repriza, pana la gol, dar si dupa aceea, Gigi a stat cu mainile impreunate! Parca se ruga pentru Dinamo! A „latrat” dupa golul lui Cristea si a tinut-o asa pe toata durata primei reprize!

    A continuat cu „latratul” si dupa pauza. Ce mai, a „latrat” minute in sir la tribuna oficiala! L-a molipsit si pe Dan Matei Agathon, care era langa el si care a inceput sa rada”, ne-a povestit unul dintre cei care au stat la tribuna oficiala.

    „Piturca era pe jos!”

    La meci, Steaua a avut in tribuna cateva persoane al caror trecut se leaga de clubul „ros-albastru”: selectionerul Victor Piturca, Viorel Paunescu, fostul presedinte al „militarilor”, precum si impresarul Adrian Ilie, despre care se spune ca ii va lua locul lui Mihai Stoica in organigrama fostei campioane.

    „Piturca era pe jos de ras! Nici Paunescu nu s-a putut abtine. Radeau fiindca Becali imita permanent strigatele galeriei dinamoviste. S-a manifestat ca un suporter dinamovist. A protestat la un ofsaid si l-a injurat pe tusierul acela cu chelie (n.r. - Aurel Onita). Doamne, ce l-a mai balacarit pe omul ala! A trait sincer pentru Dinamo, fiindca n-a suflat o vorba atunci cand galeria dinamovista l-a injurat si l-a facut „oier”!”.

    Borcea sI ai lui

    „Sufleteste, as fi vrut sa pierdem partida”

    Oficialul dinamovist Cristi Borcea si-a folosit toata influenta in club pentru ca Dinamo sa piarda meciul cu CFR Cluj, fara sa ia niciun moment in calcul ce lovitura de imagine ar da clubul sau daca echipa „cainilor rosii” ar evolua cinstit. Daca n-a putut face ca Dinamo sa piarda, fiindca antrenorul Mircea Rednic i-a nesocotit ordinele, Borcea a ramas cu satisfactia ca seful marii rivale s-a facut „pres„ in fata lui si a celorlalti dinamovisti aflati la tribuna oficiala.

    „Nu pot sa spun ca l-am umilit pe Gigi Becali. Am umilit intreg campionatul! Gigi Becali si-a respectat cuvantul pe care si l-a dat fata de mine si a „latrat” non-stop dupa golul lui Cristea. Striga ca spartanii: „Augh, augh, augh!”. Sufleteste, as fi vrut sa pierdem meciul.

    Am vazut multi dinamovisti suparati la tribuna oficiala, fiindca Dinamo a castigat meciul si a ajutat astfel Steaua”, a afirmat ieri Borcea. Oficialii de la Dinamo sustin ca, dupa ce a aflat ca la meci va fi prezent si latifundiarul, Ioan Becali, varul acestuia, si-a anulat vizita in „Groapa”.

    REACTIILE FOSTELOR GLORII

    „Trebuia sa respecte blazonul”

    Circul facut de Gigi Becali pe stadionul rivalei de-o viata Dinamo i-a uimit pe cativa dintre fotbalistii emblematici ai gruparii din Ghencea. Chiar daca au fost intrigati de „spectacolul” oferit de latifundiar, criticile au pastrat un ton moderat.

    „Nu sunt in tara. N-am vazut imaginile si nu stiu in amanunt cum s-a comportat acolo. In tari civilizate nu se intampla niciodata asa ceva. Numai la noi sunt oameni care se arata in stare sa faca orice pentru a-si atinge scopul. Becali ar fi trebuit sa respecte blazonul echipei pe care o reprezinta”, a spus Tudorel Stoica, fostul capitan al echipei de aur din anii ‘80 si totodata omul care detine recordul de prezente in tricoul ros-albastru (368 de meciuri in 14 campionate).

    „Istoria Stelei e una, comportamentul patronului - alta. Asa e el, asa s-a simtit bine. Si jucatorii de-acum sarbatoresc altfel titlurile, fata de cum o faceam noi. N-am ce sa comentez mai mult”, a completat Miodrag Belodedici. „Nu comentez. Eu sunt membru al filialei PNG Arad si o sa candidez la Camera Deputatilor”, s-a marginit sa declare fostul portar Helmuth Duckadam.
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  16. #37
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    se exagereaza

    evz vrea sa destabilizeze echipa, s-a facut de ras doar ca s-a dus la un meci al militiei si atat, restul doar exagerari
    .
    .
    pitzurca era pe jos de ras, hai las-o nu cred ca l-am vazut niciodata pe pitzi razand
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  17. #38
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    cred ca Piturca era pe sus de ras.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #39
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    s
    pitzurca era pe jos de ras, hai las-o nu cred ca l-am vazut niciodata pe pitzi razand
    sunt de acord cu tine odata

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Te lepezi de Satana?" "Augh!" "Augh!" "Augh!"

    Daca Borcea i-ar fi spus lui Gigi Becali ca Dinamo va bate CFR numai daca va traversa in patru labe terenul si Alexandru Ene l-ar fi dus in lesa atunci cand a dat lovitura de incepere, atunci latifundiarul din Pipera ar fi intrebat unde este lesa si ar mai fi dat si din coada. S-ar fi tavalit spre stanga, apoi spre dreapta, iar in final ar mai fi si strigat "Augh!" "Augh!" "Augh!" De fapt a strigat !

    Disperarea care l-a cuprins pe patronul din Ghencea - sa se lase injurat de fanii lui Dinamo si sa se fotografieze cu fularul ros-alb la gat - este demna de consemnat la capitolul "Cu mila lui Dumnezeu".

    Gigi Becali mai avea putin si sarea de la tribuna oficiala atunci cand Adrian Cristea a marcat din lovitura libera. In cap! Dinamovistul Becali. Spartanul din Pipera. Cainele! Da, animalul ala care este urat de Dumnezeu!

    Cat de spasit era Gigi Becali la final. S-a dus in mijlocul fanilor ros-albi cu un fular de gat pe care il va pastra ca amintire. Cu riscul ca si Maybach-ul sa-i fie o amintire, daca isi va lasa in Ghencea masina nepazita.

    Dinamo a castigat doua locuri de Liga si unul i l-a cedat Stelei. Patronul ros-albastrilor a stat la masa lui Borcea si nu s-a ridicat pana cand nu a mancat tot ce i-a fost servit de suporteri. Supliciul lui Becali. A fost un fel de "te lepezi de Satana?" Iar Becali: "Augh!""Augh!""Augh!"

    P.S. Daca Gigi Becali este atletul lui Dumnezeu, atunci acesta ar trebui suspendat pentru ca a evoluat cu dubla legitimare.

    dinamomania.net

    cu exceptia unor fraze, excelent articol!

  20. #41
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    asa e! ..l`am citit si eu dimineata...vai Jerry vizitezi dinamomania

  21. #42
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Pana una alta, Steaua aia care "nu s-ar fi aflat intre primele 10" v-a batut in Supercupa, v-a egalat in 10 oameni si v-a batut in Giulesti. Si cu arbitru roman, si cu arbitru strain, si cu spectatori si fara.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •