Page 1 of 42 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1148

Thread: Diverse (off-topic)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Eu zic ca la Brasov luati un punct... era in tur UTA echipa fara nici un punct sau fara nici un meci castigat, dar a schimbat Brasovul datele problemei si a pierdut cu UTA. 3-1 a fost parca...

    Ma enerveaza echipa Brasovului ca pierde unele meciuri care ar trebui sa le castige(vezi cu UTA) si in schimb fac rezultate bune cu Rapid, Steaua, National!

    Ce pot sa zic eu imi doresc ca Poli sa ramana in Div. A. Oricum au jucat cateva meciuri frumoase in sezonul asta, si la inceputul turului era intre primele 5 echipe, chiar nu ma gandeam ca o sa se bata la retrogradare! Cred ca dupa "furaciunile" din meciul cu Dinamo s-a rupt totul! Parerea mea!

  2. #2
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Poate da Laca` stingerea, si luam ceva de acolo....ca de sub pietricica, nu luam decit bolovani...
    Smile, its good for you!

  3. #3
    junior Rapidulet's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Felicitari pentru victorie , ati fost mai buni si meritati sa castigati . Bafta in Stefan cel Mare , suntem alaturi de voi , pe stadion.

  4. #4
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Daca vretzi sa discutam despre ura dintre regiunile Romaniei..putetzi face thread pe generalitatzi (sau cum s-o numi forumul pe care vorbim despre orice in afara de sport. da, e si asa ceva pe onlinesport )
    Eu consider si Bucurestiu si Timisoara si Brasovul si Sibiul....niste orase foarte frumoase....si nu numai ele. Din acest punct de vedere....sunt mandru ca sunt roman. Fiecare orash are plusul si minusurile sale..oameni de valaore...sau oameni infectzi. Repet....nu are rost sa discutam asta aici.

    Citeam in Gazeta Sporturilor de azi...ca pana si la Timisoara s-a strigat rusine. Li s-a faut si oamenilor sila....de jocul mizerabil al echipei. Pacat pt. Timisoara...ca iar nu vor avea echipa in A.

    Miercuri jucam cu Brasovul. Sambata la Piatra Neamt. Mare minune daca luam si noi 1 punct..din astea doua meciuri.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  5. #5
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    RIMA, cred ca tu esti cel cu probleme. Nu imi place Bucurestiul ca oras ca arata periculos si murdar dar asta nu inseamna ca nu am prieteni acolo. Complexul e de cealalta parte unde cei de la "centru" nu recunosc superioritatea vestului in f multe domenii. De exemplu tu crezi ca civilizatia ieseana e mai veche ca cea timisoreana. De ce? Ca asa ai invatzat la scoala din manualul tiparit la Bucuresti. Fa si tu o diferenta. Bucuresti a fost Micul Paris dar Timisoara inca este Mica Viena. Nu am nici un complex fatza de capitala. Statutul de capitala nu face 2 bani pentru mine. Ce diferentza e pentru mine faptul ca Guvernul e la 2 pasi de mine sau la 600 km? Oricum nu ma baga in seama si nici nu sunt interesat sa fiu bagat in seama de ei. Intr-o zi o sa-mi spui ca newyorkezii au complex de inferioritate fatza de rezidentii Washingtonului.
    Trezeste-te!

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    RIMA... poate n-ai inteles exact despre ce este acest thread??? :?
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  7. #7
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Rusine, rusine, de trei ori rusine!!!

    Ce inseamna prostia asta " bucurestenii urasc vestul tarii, mai ales pe timisoreni!" ????? N-am auzit un bucurestean pina acum sa se plinga ca il urasc timisorenii, constantenii, ploiestenii, aradenii, iesenii, etc..... da' am auzit in primul rind timisoreni prostia zicind asta. Sa fie complexul provinciei??? Oricit de "capitalista" e Timisoara (si e!) tot nu e capitala Romaniei si se pare ca asta ii deranjeaja teribil. De ce naiba iesenii de exemplu (care intre noi fie vorba au o lunga istorie culturala, nu ca altii...) nu zic ca ar fi uriti de bucuresteni??? Fratilor, ca vreti sau ca va place sau nu, toti sintem romani si traim in Romania, asa ca lasati-o ca macane!!!!

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Ce poti sa le ceri mai mult unor personaje care se cred vedete inainte de a fi fotbalisti? Pana si eu cu blatistii mei jucam cu mai multa determinare decat fotbalistii aia de 45 de minute. Talent daca am mai avea noi... :smarty:
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  9. #9
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Noi nu! Ei da!!!
    Smile, its good for you!

  10. #10
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am ascultat meciul cu Otelul la radio...in comentariul lui Nicolae Secosan. Am inteles ca au fost slabi timisorenii. Un egal care nu ii avantaseaza deloc. In acest moment...am senzatia ca la anu' vom juca la matineu.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  11. #11
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Sorry pentru greselile de ortografie din primul post, nu sunt analfabet, ci neatent .
    FORZA POLI

  12. #12
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    In ultimele etape s-ar parea ca Poli are meciuri mai usoare decat celalte echipe aflate in zona retrogradarii, deci sanse de a scapa(chiar si la baraj...) ar fi...
    Cat despre ecipa... intr-adevar apararea e la pamant... da' rau de tot..., si spun asta pentru ca am fost la toate meciurile lui Poli de acasa! Nu stiu daca evolutiile slabe din repriza a doua sunt datorate conditiei fizice(care chiar e slaba) sau lipsei de concentrare(dovada meciul cu UTA, cand totusi Poli a tinut rezultatul pana la final ).
    Oricum, cred ca meciul cu Otelul din weekend va fi decisiv in lupta pentru evitarea retrogadarii...
    A... si ar mai fi si zvonul de revenire la divizia A cu 18 echipe... Putin probabil, dar nu se stie niciodata... Asta ar insemna ca barajul va fi jucat de ultimele doua clasate, ceea ce ar fi un avantaj pentru toate echipele care se lupta sa se salveze...
    Forza Pol !!!

  13. #13
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    Nu shtiu de ce se lauda gher(nul)man ca echipa o sa-shi arate pregatirea fizica buna cica ,pe la mijl.returului,cand a venit preparatorul fizic turc-odata cu Multescu,surpriza! acesta care a fost shi preparatorul fizic al Fenerului shi Gaziantepului(daca nu ma inshel) ne spune ca acesta este punctul slab al echipei.lol. :x Shi mai ceva-apararea ii varza!!!Fara Constantinovici shi Soltuz echipa arata groaznic... FORZA POLI!!!

  14. #14
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Va multumesc in numele tuturor suporterilor pt cuvintele adresate si sper ca acestea sa devina obisnuinta de acum incolo.

    Rapidulet, poate ne intalnim in groapa. 8)

  15. #15
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Aici gresesti. Steaua a fost condusa pe propriul teren iar galeria a scandat numele antrenorului: "Pitzi, lasa-ne". Parerea mea e ca n-au decat sa pice in B daca nu realizeaza ca o partida nu tine numai 45 de minute. Daca toate meciurile s-ar fi terminat in prima repriza Poli acum era pe podiumul clasamentului, dar deja toate echipele stiu unde sa loveasca si isi dozeaza energia pentru repriza a doua cand ai nostri-s jaloane.
    Sa speram la mai bine. Sanse de salvare sunt, dar trebuie sa tratam serios fiecare meci de acum.

  16. #16
    Guest

    nimic

    E normal sa fii din Bucuresti ca sa tii cu AEK. Doar sunt de la voi din oras.

  17. #17
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Mah..eu pe vremuri tineam cu Poli. Dar in ultima vreme au fost sub orice critica. Acum parca sunt prin divizia C pe undeva.
    Si..din lipsa de Politehnica...m-am gandit ca ar fi bine sa sustin Poli AEK. Si daca sunt o fosta echipa bucuresteana ..cu atat mai bine.
    Ma bucur mult pentru victoria lor de astazi din fatza Farului !

    In etapa viitoare..o sa ma duc sa ii vad pe viu...la meciulpe care il au la Bucuresti impotriva Sportului Studentesc.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  18. #18
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Cel mai bine ar fi ca fieare echipa sa fie in grija unuor oameni din orasele respective. Oricum, vad ca lumea nu se inghesuie sa isi sustina echipa.

  19. #19
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Nu...nene...Timisoara e in grija mea. Bine ca nu spui ca Steaua sa fie in grija unuia din Ghencea ....si Rapidul unuia din Giulesti.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  20. #20
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ba cam asta era ideea. Ideal vorbind. Nu vezi ca nu reusesti sa atragi publicul timisorean, de altfel destuld e numeros pe aici?

  21. #21
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Da mah..eu sunt de vina.

    Uite..publicul dinamovist,stelist,rapidist....a venit in numar mare. Subiectele formatiilor bucurestene au mii de mesaje..si asta al meu cu Timisoara a ramas de carutza.

    Nu ma mai ocup de nimic. Ocupa-te tu singur !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •