Page 13 of 55 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 253 to 273 of 1137

Thread: Diverse (off-topic)

  1. #253
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Felicitari Poli !
    Felicitari Oradea !
    Am urmarit meciul pe terasa la Orlovi, cu multi din galeria lui Poli . Vreau sa va spun ca s-a pus mai mult patos la ocaziile si golurile Bihorului decat la golurile noastre (evident si din cauza evolutiei scorurilor, tensiunea din jurul meciului de la Oradea era mai mare). Entuziasmul de la golurile oradene si exuberanta de la sfarsitul meciului sunt greu de descris !!!
    Despre noi, ce sa zic : urmeaza o perioada in care cu siguranta vor fi multe schimbari - sperantele sunt mari ! Sa dea Dumnezeu sa fie bine !
    ugtm

  2. #254
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    TIMISOARA ramine in A, 8) datorita suporterilor minunati, datorita lui DOBOS caruia ii multumim si nu in ultimul rind jucatorilor care in cele din urma au reusit sa treaca peste toate problemele sa stringa rindurile si sa ne umple sufletele de bucurie.
    Urmeaza o bine meritata vacanta pentru jucatori dar nu si pentru conducere care trebuie deja de acuma sa atraga citiva sponsori puternici, sa aduca un antrenor (preferabil Panduru), si 3-4 jucatori care sa fie in orice caz peste ce avem noi la echipa. Un portar (neaparat), un fundas central, un mijlocas, un virf (poate, desi dupa parerea mea cu atacul stam destul de bine, apararea a fost buba). Poate ar trebui si un presedinte mai de Doamne ajuta ca de zalauanul asta sincer nu am auzit nimic nici inainte, nici dupa ce a venit la club.
    Felicitari oradenilor, bravo Alba Iulia, trebuie sa stringem rindurile aici in partea asta, asteptam Aradul. Noi de aici trebuie sa incepem schimbarea fotbalului in bine, fara blaturi, fara injuraturi. Sa aratam tuturor in continuare ca in partea asta de tara fotbalul este iubit si nu este mimat.

    Hai Poli! Hai Timisoara! Hai Banatul! yeah

  3. #255
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Ce usor pare totul acum.Ieri urmaream meciul de la Oradea la TVR1 si ma enervam ca nu dau legatura si la Buzau.Nu cred ca exagerez daca spun ca au dat 15 min. in direct.Easte adevarat ca meciul de la Oradea a fost mult mai interesant prin evolutia scorului dar totusi sunt timisorean si..............asteptam mai mult de la TVR....dar nu prea ai ce sa astepti de la ei.M-am bucurat mult pentru Oradea.Felicitari. Vedem ce se mai intampla la toamna. 8)

  4. #256
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Bravo Poli
    felicitari pentru evolutia de la Buzau,dar asa sa va stric putin bucuria nu ar trebui sa va bucurati asa pt ca ati terminat pe locul 14 daca promovati din B era altceva,jucatorilor vostri ar trebui sa la fie putina rusinica pentru ca au adus echipa in situatia de a juca barajul.
    Oricum Felicitari si ne vedem in toamna!!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #257
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Ultima ora:Zenga e favorit pt functia de antrenor( 70% sanse) /jaw drop/ ;mai sunt pe lista Viki Rosca(Inter Gaz),Talnar(fara contract) si Ciorceri(CFR Cluj)
    Dobos va anunta luni noul antrenor. 8)
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  6. #258
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Sergio... mai bine spune-mi tu, daca stii, o adresa unde... pot antrena eu pe... o echipa. Ceva de genul "Fantasy Soccer", un "Custom League" or "Romanian League", dar sa fie "free" daca se poate.
    Poate il combinam si pe ad3an, sa intre si el cu o echipa. Facem o tripla: UTA - Poli - Bihoru... Sa-i spunem... Div. A. Sa treaca odata "vacanta".
    Eu am gasit: http://www.hattrick.org/Common/default.asp

    dar lista de asteptare ii lunga.

    Astept sugestii, de la oricine.
    In rest, numai bine din Arad.

  7. #259
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Mda,interesant link-ul.Nu stiu,nu prea le am cu astea,ma refer la timp.
    De fapt,care-i faza?Ce tre sa faci? :?
    Cand oi avea timp,o sa citesc si regulile,da zi-mi tu pe scurt.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  8. #260
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    Bravo Poli
    felicitari pentru evolutia de la Buzau,dar asa sa va stric putin bucuria nu ar trebui sa va bucurati asa pt ca ati terminat pe locul 14 daca promovati din B era altceva,jucatorilor vostri ar trebui sa la fie putina rusinica pentru ca au adus echipa in situatia de a juca barajul.
    Oricum Felicitari si ne vedem in toamna!!!!
    Nu vad de ce bucuria ramanerii in A ar trebui sa fie mai mica decat in cazul promovarii. :? .M-am bucurat pentru ca urmatorul sezon am sa-mi vad echipa jucand cu cele mai bune 15 echipe ale Ro.Pentru ca eu afirm ca lotul lui Poli nu se compara cu cele din B.(nu-mi adu aminte de Poli-UTA 3-4 :x .

  9. #261
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Au fost 9 partide pierdute consecutiv de "Poli" iar in 5 sau 6 din ele "Poli" a deschis scorul. In primul rand cred ca totul se datoreaza conditiei fizice si apoi slabei aparari. Eu nu cred ca se va mai putea realiza un astfel de sezon de toata jena cum a fost acesta. Gherman nu poate fi considerat un antrenor slab, poate pur si simplu nu stia cum sa-si impuna punctul de vedere in fatza jucatorilor, lucru la care Panduru excela. Pacat de stresul prin care a trebuit sa trecem.

  10. #262
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Hmm...da.Sezonul asta am imbatranit impreuna cu toti polistii 10 ani intr-unul singur,mai ales in retur.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  11. #263
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    oare vom mai cistiga vreo data campionatul,precum chinezu sau ripensia? visuri erotice de demult.ceahlaul joaca intertoto si pina in semi are culoar usor.ce impertinenta!

  12. #264
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    De ce vise erotice? Eu unul m-am cam plictisit de suprematia bucuresteana. Daca gasiti investitori - aici e buba! - de ce sa nu visati la titlu?
    Off topic: mai ripitim, daca nu puneai "i"-ul ala intre rip si tim iti iesea un R.I.P. Tim(isoara) de toata frumusetea!

  13. #265
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Sanse la titlu sunt oricand cand apar banii. Acum e simplu. Numai ca dupa decenii de hotie ce timisorean vrea sa mai investeasca in fotbal? Stiu din ceva surse ca Tender ar putea cumpara tot neamul Becali (frati si veri) cu o fractiune din averea personala. Daca el va fi atras sa investeasca la echipa altfel am discuta. Mai sunt si mai valabili ca el in Timisoara, dar dupa cum se vede nu sunt ei stilul lui Gigi Becali sa strige in gura mare intr-un magazin de mobila "il cumpar pe tot daca vreau".

  14. #266
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Gluma buna,trebuie sa recunosc,dar Ripi i se spunea primei echipe profesioniste din Romania,de 4-ori cistigatoare a campionatului.profesiona lism acesta e lucrul care lipseste.Fiecare jucator isi cauta mai intii o scuza pt. jocul lui prost si apoi joaca.banii,da banii,toti vorbesc de iei dar citi si merita.Daca le dai dublu,alearga si ei dublu de mult sau repede?Aceast e scuza celor care cred ca sint valorosi,dar in momentul in care trebuie sa o dovedeasca clacheaza.

  15. #267
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Daphix ai incercat F.A Premier 2002 sau Total Club Manager 2003 inceraca-le si o sa vezi ca merita is cool
    Pt SIR
    Poli UTA-
    3 4
    Poli--f.c.bihor
    5------6
    ))))))))))
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  16. #268
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    he he he........si te-am avertizat ad3an.Am spus sa nu-mi aduci aminte,dar nu numai ca mi-ai adus aminte de un scor din turul trecut ..........mi-ai rasucit si cutitul in rana :x .vedem cine va suferi mai mult dupa dubla Poli-Oradea.
    aaaaaaaaa ......sa nu uit :UTA-Poli 0-1 .

  17. #269
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Cine poate sa-mi spuna daca a acceptat sau nu Zenga postul de antrenor? Spunea ca luni va da raspuns dar vad ca ziarele de mitici nu vor sa pomeneasca nici daca a spus nu, nici daca se mai gandeste...

  18. #270
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    deep purple>nu stiu nici eu nimic inca dar nu cred ca Zenga se va intelege cu Dobos.Sabau este a 2-a varianta .Cica Zenga mai are timp pana maine seara sa se hotarasca.Daca stii tu altceva srie-ne si noua.

  19. #271
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    cei cu zenga, numa de zenga vine nu vine vine nu vine. dal dreaq mai bine cumparam 3 jucatori cu bani care ii cere el. parca daca ar veni vezi doamne echipa ar juca bine doar ca e zenga antrenor. o facut rezultate la national pentru ca au echipa buna nu ca e el antrenor bun. mai bine luam un portar bun si inca 2 jucatori daca nu 3 cu bani pe care ii cere el. oare gabi balint cat cere? sau de ce nu se duce dobos sa-l roage pe panduru sa vina inapoi la echipa. hmmmm


    http://members.lycos.co.uk/fcpoli//i...icon_cvucs.gif
    http://members.lycos.co.uk/fcpoli//i..._forzapoli.gif
    http://members.lycos.co.uk/fcpoli//i...forzaviola.gif http://member.lycos.co.uk/fcpoli/ima...icon_polia.gif

    http://members.lycos.co.uk/fcpoli//i...n_invasion.gif

  20. #272
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    Zenga va da un raspuns maine,azi cea mai interesanta shtire mi s-a parut ca Olariu cumpara un loc in B pt.UMT de la Building Vanju Mare sau de la ARO,deci de la anu'POLI in A,UMT in B shi CFR in C,pacat de Electrica sun

  21. #273
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Electrica este practic celebra Ripensia. Cei care au refuzat sa desfiintzeze Ripensia la ordiunul comunistilor au fuzionat-o cu Electrica dar au fost obligati sa renunte la nume. Trebuie sa facem orice sa nu lasam aceasta echipa sa cada. A terminat pe 8 parca dar se pare ca sunt anumiti "binevoitori" care vor s-o vada prin Divizia D.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •