Page 51 of 55 FirstFirst ... 414950515253 ... LastLast
Results 1,051 to 1,071 of 1137

Thread: Diverse (off-topic)

  1. #1051
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    tot mai simpatic Jabba:

    Societatea non-profit Poli Timișoara a fost amenințată de curînd cu confiscarea bunurilor, pentru o datorie de aproximativ 3,5 milioane de euro către bugetul statului. Însă, președintele clubului Poli Timișoara, Marian Iancu, a atacat dur funcționarii Fiscului, spunînd că datoria societății către stat ar fi de aproximativ 10 ori mai mică. "Dacă cei de la Finanțe spun că noi avem datorii, atunci înseamnă că sînt niște tîmpiți. Nu am cum să le spun altcumva, sînt niște tîmpiți!. Ei confundă Politehnica 1921 Știința Timișoara cu FCU Politehnica Timișoara. Aș vrea și eu să îmi explice cum am ajuns de la o datorie de 10 miliarde la o datorie de 120 de miliarde. Au plecat niște boi de acolo și au venit niște vaci. Nu au ce căuta să lucreze acolo, la Finanțe", a declarat Iancu în cadrul emisiunii "Fotbal alb-violet"

  2. #1052
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    elphax, vad ca tu esti la curent cu tot ce misca pe la club. Ce mai stii de Rivis? Mai e in lot? Daca da, e la prima sau a doua echipa? Merci.
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  3. #1053
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    calutzule acuma am vazut asta, sa mor daca stiu unde e Rivis

    la Poli2 parca nu e, nici la Resita ... o sa ma interesez

  4. #1054
    cvucs member offline's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    between the lines
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    ba e chiar la Resita

  5. #1055
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Secundul Vali Velcea a împlinit ieri 34 de ani. El și-a sărbătorit ziua la stadion și a primit și un cadou din partea antrenorului principal. Din cauză că, la antrenamentul de ieri seară, au fost prezenți doar 17 jucători, secunzii Adrian Stoicov și Vali Velcea au făcut cu schimbul pe postul de mijlocaș dreapta. "Ofensiv joci perfect Vali. Defensiv, însă...", l-a taxat imediat Alexa.

    Președintele lui Poli, Marian Iancu, a spus că suspendarea de șase etape primită de arbitrul Ionică Serea, este una corectă. "A greșit și este normală pedeapsa. Trebuia să fie pedepsit și cred că pe viitor nu va mai greși așa de grav. Probabil că la Serea a cîntărit mult meciul de anul trecut, cînd nu ne-a dat un penalty. Nu știu dacă e mult sau e puțin șase etape de suspendare, însă este foarte bine că a fost suspendat", a spus Iancu.

    violamania.ro

  6. #1056
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by za_horse View Post
    elphax, vad ca tu esti la curent cu tot ce misca pe la club. Ce mai stii de Rivis? Mai e in lot? Daca da, e la prima sau a doua echipa? Merci.
    de atata timp e tot accidentat ca nu mai stie nimeni de el.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  7. #1057
    incepator
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Craiova, Romania
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Cumpar/schimb CD, DVD, VHS cu meciuri vechi ale echipelor craiovene si timisorene. timadip@yahoo.com

  8. #1058
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Grupe de copii și juniori de la Poli, în Interligă
    2007-09-17 17:03:00

    Clubul maghiar Bekescsaba Utanpotlas (Ungaria) va colabora în cadrul unui proiect, cu durata de un an, cu 16 cluburi, opt din Ungaria și 8 din România, printre care și Poli Timișoara, cu 4 grupe din cadrul centrului de copii și juniori. Bekescsaba a inițiat un campionat în sistem toamnă-primăvară, avînd două locuri de desfășurare, în Ungaria și România. Vor fi așadar 64 de echipe, la patru categorii de vîrstă, cu aproximativ 800 de jucători. În prima rundă desfășurată la Szarvas, s-au înregistrat următoarele rezultate:
    Etapa 1 - Poli 1921 Timișoara - Gyula 8-2 (grupa '97), Poli 1921 Timișoara - Gyula 3-1 (grupa '9Cool, Poli 1921 Timișoara - Gyula 6-1 (grupa '99), Poli 1921 Timișoara - Gyula 8-2 (grupa 2000).
    Etapa 2 - Poli 1921 Timișoara - Bekescsaba 2-1 (grupa '97), Poli 1921 Timișoara - Bekescsaba 11-0 (grupa '9Cool, Poli 1921 Timișoara - Bekescsaba 0-3 (grupa '99), Poli 1921 Timișoara - Bekescsaba 2-5 (grupa 2000)
    Etapa 3 - Poli 1921 Timșoara - Szarvas 8-0 (grupa '97), Poli 1921 Timșoara - Szarvas 6-2 (grupa '9Cool, Poli 1921 Timșoara - Szarvas 0-1 (grupa '99), Poli 1921 Timșoara - Szarvas 9-1 (grupa 2000)
    În data de 22 septembrie va avea loc a doua rundă, la Timișoara, cu participarea, alături de grupele de copii și juniori ai Politehnicii, a cluburilor Oroshaza, UTA și FC Oradea, anunță siteul oficial al clubului "alb-violet".
    violamania

  9. #1059
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    După ce la primul antrenament ultima achiziție a Politehncii, Florin Sandu a fost luat în primire de Ionel Ganea, fundașul a impresionat la jocul de ieri. Nu a avut trac, nu a greșit execuțiile, iar colegii deja l-au poreclit "Copilul". Colegul său, Sebastian Cojocnean a recunoscut că sînt în urmă cu pregătirea: "Nu sîntem pregătiți fizic, pentru că în ultimele două luni am alergat doar prin parcuri. Probabil vom merge la Poli II", a spus atacantul.
    violamania

  10. #1060
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    La finalul meciului Rapid - Gloria Buzău (0-0), patronul giuleștenilor, George Copos, a izbucnit, acuzînd dur arbitrajul și Federația și a amenințat că își va retrage echipa din campionat. Președintele Politehnicii Timișoara, Marian Iancu, a anunțat că îl va susține pe Copos în orice formă de protest va aborda Rapidul împotriva FRF, motivînd că este împins de considerente morale și sentimentale. "Orice declarație, orice formă de protest a celor de la Rapid va fi susținută sută la sută, necondiționat și la aceași intensitate de către Poli Timișoara. Așa am considerat eu", a declarat Iancu pentru "România Liberă".

  11. #1061
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Mansour a fost ieri la mormîntul lui Faur Trandafir, suporterul care a decedat după ce a căzut pe scările stadionului la meciul cu Oțelul

    I-a dedicat golul de senzație marcat cu Steaua. Nu s-a mulțumit cu atît. Gueye Mansour a ținut ieri să aprindă o lumînare la mormîntul lui Faur Trandafir, suporterul decedat după ce a căzut pe scările stadionului "Dan Păltinișanu" la meciul cu Oțelul.
    Mansi a trecut mai întîi pe la casa lui Trandafir, care a fost un înfocat fan al său. Mama lui Trandafir l-a așteptat în poartă, plîngînd: "Trandafire mamă, vin fotbaliștii la tine". Mansour a îmbrățișat-o pe femeie și i-a transmis condoleanțele sale. A fost invitat imediat în casă. Pozele cu Trandafir, singurele amintiri rămase, erau pe masă: "Uite-l mamă, ce om a fost! Toată lumea se miră de felul în care s-a dus", i-a spus bătrîna.
    Atacantul a mers apoi pînă în capătul satului Giarmata Vii, unde era cimitirul. De religie musulmană, senegalezul s-a conformat obiceiurilor ortodoxe și a aprins o lumînare pe care a așezat-o lîngă crucea lui Trandafir. "Toată lumea mi-a spus că era un mare fan al meu. Am promis că o să-i dedic primul gol pe care o să-l dau în campionatul ăsta. Și m-a ajutat Alah să marchez cu Steaua. Îmi pare rău pentru ce s-a întîmplat. Asta e viața! Mi-ar fi plăcut ca el să fie la stadion și să mă vadă cînd am dat golul ăsta", a spus Mansi, care a așezat un fular în culorile lui Poli pe mormîntul fanului său. Tremurînd de frig, Manour și-a stăpînit cu greu lacrimile: "Se întîmplă pentru toată lumea necazuri. Acum mi-am adus aminte niște lucruri, de care nu vreau să-mi amintesc. Îmi vine să plîng". În luna octombrie a anului trecut, mama sa a murit, jucătorul primind vestea cu cinci ore înaintea unui meci.
    violamania

  12. 12th November 2007, 16:38
    Reason
    reclama

  13. #1062
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Patronul Marian Iancu și-a exprimat convingerea că proiectul Reșița nu va eșua.
    Marian Iancu are sperante ca Resita va promova anul viitor in prima liga

    Poli a împrumutat în debutul campionatului 14 jucători la divizionara secundă CSM Reșița cu care s-a încheiat un protocol de colaborare valabil pînă în iarnă. "Am mare încredere că tot ce ne-am propus la Reșița va reuși să dea roadele așteptate. Cei de acolo fac eforturi pentru a aduce condițiile la nivelul unei echipe de prima ligă. Trebuie să consolidăm echipa, să aiba baza ei de pregătire, pentru că astfel risc să-i pierd pe actualii componenți trimiși la Reșița. Eu cred că dacă se vor ține de cuvînt, la anul, Reșița ar putea reveni în prima ligă", a spus Iancu.
    violamania.ro

  14. #1063
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Craciun Fericit timisorenilor si in special lui Ferdininho!
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  15. #1064
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Craciun Fericit !
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  16. #1065
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    merci la fel.....
    https://t.me/pump_upp

  17. #1066
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    La Multi Ani si tot ce va doriti ,din partea unui rapidist !

  18. #1067
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    La multi ani si succese pe toate planurile.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #1068
    sport legend edd's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Multumim!!! LA MULTI ANI tuturor!!

  20. #1069
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Policarduri pentru sezonul de primavara

    De luni pana vineri, intre orele 9 si 17, la sala de conferinte de la stadionul Dan Paltinisanu, suporterii pot achizitiona abonamente pentru partidele de pe teren propriu, din editia 2007-2008, stagiunea de primavara. Pentru jocurile ramase din acest retur, preturile la policarduri sunt: Tribuna 0 - 300 lei Tribuna I - 150 lei Tribuna II - 150 lei Peluzele Sud si Nord - 75 lei

    cam jalnice preturile astea ...

  21. #1070
    sport legend edd's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Eu mi-am facut in vara Policard pt ca era inclus si meciul cu Fiorentina si era destul de rentabil....acum cu preturile astea si cu situatia de la club,nu cred ca vor fi doritori de Policarduri...

  22. #1071
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Directorul executiv al lui Poli, Gheorghe Chivorchian, a spus că parteneriatul pe care gruparea "alb-violetă" îl are cu FCM Reșița este în pericol să cadă, din cauza problemelor financiare existente acolo și a lipsei de organizare

    Gheorghe Chivorchian a comentat ironic situația acutală de la Reșița. "Totul este minunat la Reșița. Este soare, este cald, au trei terenuri de antrenament, hotel de șapte stele, nu mai au case unde să își țină banii...Sînt probleme acolo, care îi privesc doar pe dînșii, cei care sînt în conducere. Noi am încercat să discutăm cu ei, chiar ne-am deplasat acolo, dar se pare că nu există nici un interes din partea lor ca să mai fie fotbal la Reșița. Noi am încercat, dar dragoste cu sila nu se poate. Vom analiza problema și Clodel: Vom analiza problema și miercuri vom lua o decizie", a declarat Chivorchian pentru violamania.ro.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •