Page 3 of 55 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1137

Thread: Diverse (off-topic)

  1. #43
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Poate da Laca` stingerea, si luam ceva de acolo....ca de sub pietricica, nu luam decit bolovani...
    Smile, its good for you!

  2. #44
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Eu zic ca la Brasov luati un punct... era in tur UTA echipa fara nici un punct sau fara nici un meci castigat, dar a schimbat Brasovul datele problemei si a pierdut cu UTA. 3-1 a fost parca...

    Ma enerveaza echipa Brasovului ca pierde unele meciuri care ar trebui sa le castige(vezi cu UTA) si in schimb fac rezultate bune cu Rapid, Steaua, National!

    Ce pot sa zic eu imi doresc ca Poli sa ramana in Div. A. Oricum au jucat cateva meciuri frumoase in sezonul asta, si la inceputul turului era intre primele 5 echipe, chiar nu ma gandeam ca o sa se bata la retrogradare! Cred ca dupa "furaciunile" din meciul cu Dinamo s-a rupt totul! Parerea mea!

  3. #45
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    sint plecat din 86 din tara, eram un polist inflacarat nu lipseam de la nici un meci dea lu poli, acum fiind in america si prin intermediul tv, vedem si noi campionatul romanesc , care dupa parera mea se aseamana cu un campinat judetean din vremea comunistilor, am vazuto pe poli AEK de citeva ori, si ma intrebcum de nu le este rusine jucatorilor sasi bata joc de publicul TIMISOREAN, care vine in nr foarte mare la stadion, si ei joaca ca si copii de la gradinitza, fac de ris timisoara aceste adunaturi venite din bucale, de la ora exacta. pina nu avem jucatori din judetul nostru nu vom avea fotbal de calitatein timisoara, acesti jucatoricarei acvem acuma sint de /fu/ , nimic bun de altceva, desi sint polist nu merita sa fie in div a, felul in care joaca, cu stima un suporter de lu poli din ani trecuti

  4. #46
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    asa...iar jignitzi Bucurestiul ! "aceasta adunatura venita din Bucuresti".
    Pai ce vroiai , mah ? Sa va trimita lotul lui Steaua ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  5. #47
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Timisoara e blestemată.Şi dacă ar fi venit Barcelona sa joace aici,tot ar fi avut probleme cu retrogradarea.Nu ştiu ce se întâmplă. /nope/

  6. #48
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Salutari fanilor polisti, in primul rind vad ca tot banatu-i fruncea, cum se zice pe la noi yeah
    In al doilea rind vreau sa fac citeva precizari pentru acei colegi de pe forum care nu cunosc situatia cu acest Poli AEK.
    Acum un an de zile existau doua echipe in Timisoara care se numeau Poli Timisoara care activa in divizia B seria II pe care o "sponzoriza" (ma doare capul numa' cind imi aduc aminte) Zambon, si echipa Politehnica Timisoara din divizia C care era sub obladuirea Institutului Politehnic si implicit a decanului Cartis. Prima Poli nu a mai fost sustinuta de pseudo investitorul macaronar si deoarece la sfirsitul campionatului dupa ce returul l-au jucat cu Juniorii 2 lui Mascovescu si au ajuns pe la -33 la adevar echipa a hotarit sa se retraga in divizia D pentru a nu fi penalizata in C. Echipa Politehnica Timisoara din divizia C a fuzionat cu AEK-ul lui Dobos, astfel s-a ajuns la Poli AEK Timisoara. In alta ordine de idei de cind s-a scindat prin 1998 in Poli si Politehnica, ambele echipe au fost urmasele lui Poli, deci Poli AEK este echipa Timisoarei. Sper ca am reusit sa ma fac inteles.
    Ma bucur ca avem un "intrus" printre noi si pe acesta cale il salut pe Gabriel.
    In rest ce pot sa spun, echipa se zbate in continuare in aceasta mocirla a subsolului clasamentului. Cu doua victorii acasa cu oltenii si cu astra sper sa scapam cel putin de retrogradarea directa.
    Pentru cei care nu sint fani polisti ii rog sa nu intre pe aici, doar ca sa injure, pentru ca pe mine practic nu ma intereseaza sa intru pe la dinamo, uta, steaua, rapid, samd. Deci rugam frumos pe cei care nu sint fani POLI sa nu ne bruieze, sa injure sau sa circoteasca, pentru asta este forumul de la pro sport (forum de pe care am iesit datorita pruncilor infantili care tot la al doilea cuvint injurau).
    Seattle nu cred ca trebuie sa generalizam cu injurii la adresa bucurestenilor, uite avem cazul lui Gabriel, si sper ca nu este unicat, iar in ceea ce priveste jucatorii sa stii ca doar vreo 2-3 jucatori sint de origine bucuresteana.
    Sa privim si partea imbucuratoare a lucrurilor privind tineretul lui POLI care este pe primul loc. Dupa ce vom ramine in prima divizie sa speram ca se vor face niste infuzii de la echipa de tineret care este antrenata de V. Visan si Stoicov.
    Hai Poli, Hai Timisoara, Hai Banatul !!![img][/img]

  7. #49
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1

    Poli - mon amour !!

    Salut Timisorene, bine ai venit !
    Las' ca scapam noi anul asta de retrogradare, si la anul - klar !! - Cupa si Campionatu' !!! Plus primavara europeana !! 8)
    O sa ne omoare cu zile Poli asta a noastra !!
    ugtm

  8. #50
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Bine v-am gasit, i dobro sam te nasao i tebe, druje.
    Speranta moare ultima, si eu o sa sper pina in ultima clipa ca n-o sa le facem pe plac tuturor celor "care ne iubesc" asa de mult.
    Hai Poli! Hai Timisoara! Hai Banatul!

  9. #51
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Stire de ultima ora inaintea meciului cu Ceahlaul!
    Buia nu joaca - 4 cartonase, Marisescu nu joaca - accidentat.
    Greu, greu de tot, ramin meciurile de acasa + meciul de la dinamo.

  10. #52
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1

    Poate cu Ceahlau`

    Na ca a Poli a pierdut si cu Brasov si din cate am auzit la radio nu au avut decat o bara si un sut putin pe langa poarta. Nu este destul suntem la coada clasamentului, mai avem si ghinion.

    Toate meciurile care mai sunt de jucat pana la sfarsitul campionatului sunt foarte importante pentru Poli. Daca ne uitam mai bine vedem ca si UTA poate devenii o amenintare! In aceasta etapa am avut noroc cu rezultatele celorlante echipe(Sportul,Otelul) care au pierdut acasa, dar nu cred ca si in urmatoarele etape lucrurile vor merg la fel. In momentul de fata Poli poate scapa chiar si de baraj, dar sa nu ne gandim asa de departe. Cu 5 puncte facute pana la sfarsitul campionatului am fi siguri de baraj, dar daca reusim sa castigam cu Ceahlau` putem spera la mai mult. Poate vom avea si noi noroc odata cu un penalty, pentru ca meritam si noi macar atat.

    Voi ce credeti de sansele Politehnicii Timisoara de a scapa de retrogadare, sau alta intrebare: daca vor ajunge la baraj vor reusii sa castige ?
    Sper sa raspunde-ti pentru ca sunt foarte curios de raspunsul vostru....

    !!HAI POLI , HAI TIMISOARA!!

  11. #53
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1

    !!! PANA LA CAPAT CU POLI !!!

    Imi doresc din tot sufletul ca Poli sa ramana in divizia A. Chiar daca suntem intr-o zona periculoasa a clasamentului mai sunt 4 etape in care putem schimba cate ceva.

    Timisoara merita o echipa in prima divizie, macar pentru suporterii care au venit la stadion si pentru meciurile bune pe care le-a avut in tur. Cine s-ar fi gandit ca ajungem in aceasta situatie, dar cum am intrat asa vom incerca sa iesim.

    !! Cred si sper ca echipa noastra va evita retrogadarea. !!!

    Si bineinteles sa nu uitam "tot banatu-i fruncea" orice s-ar intampla si trebuie sa sprijinim echipa pana la sfarsit. Poli ne-a adus multe bucuri prin jocurile din tur, iar acum, cand mai mult nevoie de suporteri, sa ii intoarcem spatele, ar fi o rusine

    !! FORZA VIOLA, FORZA POLI !!!!

  12. #54
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1

    Re: Poli - mon amour !!

    Quote Originally Posted by grobari
    Salut Timisorene, bine ai venit !
    Las' ca scapam noi anul asta de retrogradare, si la anul - klar !! - Cupa si Campionatu' !!! Plus primavara europeana !! 8)
    O sa ne omoare cu zile Poli asta a noastra !!
    man de ce miai furat avatarul?

  13. #55
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1

    viola boy

    Viola boy, sa ma ierti !! Mi-a placut extraordinar de mult si m-am gandit ca , fiind emblema CVUX, nu e atat de personalizata, n-are un copyright anume si nu-i bai daca o folosesc si eu (mai ales ca tu n-ai aparut pe aici o vreme)! Daca vrei o schimb cu altceva, nu-i nici o problema, numa' sa scrii mai des pe aici, ca-i prea faina ca sa nu apara mai des !!
    Forza Poli !
    PS: Ca de obicei, probleme la Poli: Armas s-a retras oficial (oricum nu a mai dat nici un ban din iarna), Dobos ii va restitui toti banii investiti (cca. 12 miliarde) iar Multescu e in Turcia sa-si rezolve probleme familiale . La Piatra Neamt, pe banca pe post de antrenor va sta acelasi Toni Dobos (care dupa mine merita titlul de cetatean de onoare al Timisoarei )... Cine stie, poate acum cand e mai greu vor strange randurile si facem o figura frumoasa !
    Intotdeauna TIMISOARA !!!
    ugtm

  14. #56
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Armas a fost azi dimineata la Prima si nu a zis nimic ca s-ar fi retras.Doar le-a urat succes la P Neamt si ca e increzator.Nu stiu ce-ai auzit tu,grobari :? .



    PS. Nu inteleg ce cauta zvastica pe emblema galeriei,poate ma lamureste careva... :?

  15. #57
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    A fost pe prima pagina a Pro Sportului de Transilvania de astazi chestia cu Armas, cred ca e pe bune. Oricum, nu face mare diferenta, data fiind neimplicarea lui din ultimul timp !
    Cat despre zvastica, e un simbol vechi de mii de ani, care exista inainte de a se juca Dolphi cu creionul pe hartie ! Reprezenta puterea absoluta, asa ca nu ma deranjeaza prezenta in stema in conditiile astea !
    ugtm

  16. #58
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/articol/index.php?table=article&id=12804&chapter=Main%20La test%20News
    ugtm

  17. #59
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    gobari nu ma supar man, doar ai vazut ca am pus intra si pe forum la mine http://members.lycos.co.uk/fcpoli/

    FORZA POLI

  18. #60
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Ok,mersi pt lamurire.Am fost deranjat de acuzele unora ca am fi nazisti,dar acum m-am linistit.

  19. #61
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    ViolaBoy, am vazut ca nu erai suparat, am vrut doar sa ma explic
    Bafta la site, vad ca e inca in constructie !
    "Socant", Ceahlaul a primit un "pinalti"... Se mira cineva ???
    ugtm

  20. #62
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1

    POLI AEK TIMISOARA

    Propun ca de acum inainte aici sa apara toate noutatile si informatiile de ultima ora legate de echipa (jucatori,antrenori,conducatori),datele si costurile deplasarilor si alte lucruri pe care doriri sa le impartasiti cu ceilalti.Cat despre suporteri, vad ca ei au un spatiu separat,dar pot intra si suporteri ai unor echipe infratite,dar si rivale.Haideti sa le aratam tuturor ce inseamna civilizatia banateana.

    Mesajele indecente vor fi sterse.Va asteptam. :firedevil:
    FORZA VIOLA

  21. #63
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    ok, im here !!
    ugtm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •