Live Live Live
Live Live Live
gabi love fffff
ANGLIA-FRANTA -asta meci
Last edited by TARAN; 30th November 2003 at 14:05.
[color=darkred][i][b]only[/b][/i][/color] [color=darkred][b][u]Manchester United[/u][/b][/color]
[color=black][b]murder inc[/b].[/color]
GRUPA A
1. Portugalia
2. Grecia
3. Spania
4. Rusia
GRUPA B
1. Franta
2. Anglia
3. Elvetia
4. Croatia
GRUPA C
1. Suedia
2. Bulgaria
3. Danemarca
4. Italia
GRUPA D
1. Cehia
2. Letonia
3. Germania
4. Olanda
Ce parere aveti?
Cea mai usoara mi se pare grupa Italiei. Sper sa ii bata bulgarii pe danezi.
Grupa A este grea, Grecia a castigat in preliminarii grupa Spaniei, POrtugali - gazda, rusii - mereu o echipa dificila si imprevizibila.
Din D, Olanda si Cehia favorite.
B, la prima vedere Anglia si Franta favorite, insa Croatia este o echipa care nu se preda.
Tot ce imi doresc pentru faza grupelor este sa nu se califice Germania. Cehia si Olanda sunt echipele mele favorite la acest turneu final.
One of these days I'm going to cut you into little pieces.
celor 4 grupe ale turneului final din Portugalia din 2004:
GRUPA A
A1: Portugalia
A2: Grecia
A3: Spania
A4: Rusia
GRUPA B
B1: Franta
B2: Anglia
B3: Elvetia
B4: Croatia
GRUPA C
C1: Suedia
C2: Bulgaria
C3: Danemarca
C4: Italia
GRUPA D
D1: Cehia
D2: Letonia
D3: Germania
D4: Olanda
PROGRAM EURO 2004
FAZA GRUPELOR
12 iunie, ora 19:00
Porto, "Do Dragao" Portugalia - Grecia
12 iunie, ora 21:45
Faro Spania - Rusia
13 iunie, ora 19:00
Leiria Elvetia - Croatia
13 iunie, ora 21:45
Lisabona, "Da Luz" Franta - Anglia
14 iunie, ora 19:00
Guimaraes Danemarca - Italia
14 iunie, ora 21:45
Lisabona, "Jose Alvalade XXI" Suedia - Bulgaria
15 iunie, ora 19:00
Aveiro Germania - Olanda
15 iunie ora 21:45
Porto, "Do Dragao" Cehia - Letonia
16 iunie, ora 19:00
Porto, "Do Bessa" Grecia - Rusia
16 iunie, ora 21:45
Lisabona, "Da Luz" Rusia - Portugalia
17 iunie, ora 19:00
Coimbra Anglia - Elvetia
17 iunie, ora 21:45
Leiria Croatia - Franta
18 iunie, ora 19:00
Braga Bulgaria - Danemarca
18 iunie, ora 21:45
Porto, "Do Dragao" Italia - Suedia
19 iunie, ora 19:00
Porto, "Do Bessa" Letonia - Germania
19 iunie, ora 21:45
Aveiro Olanda - Cehia
20 iunie, ora 21:45
Faro Rusia - Grecia
20 iunie, ora 21:45
Lisabona, "Jose Alvalade XXI" Spania - Portugalia
21 iunie, ora 21:45
Coimbra Croatia - Anglia
21 iunie, ora 21:45
Lisabona, "Da Luz" Elvetia - Franta
22 iunie, ora 21:45
Guimaraes Italia - Bulgaria
22 iunie, ora 21:45
Porto, "Do Bessa" Danemarca - Suedia
23 iunie, ora 21:45
Braga Olanda - Letonia
23 iunie, 21:45
Lisabona, "Jose Alvalade XXI" Germania - Cehia
SFERTURI DE FINALĂ
24 iunie, ora 21:45
1. Lisabona, "Da Luz" Locul 1 grupa A - Locul 2 grupa B
25 iunie, ora 21:45
2. Lisabona, "Jose Alvalade XXI" Locul 1 grupa B - Locul 2 grupa A
26 iunie, ora 21:45
3. Faro Locul 1 grupa C - Locul 2 grupa D
27 iunie, ora 21:45
4. Porto, "Do Dragao" Locul 1 grupa D - Locul 2 grupa C
SEMIFINALE
30 iunie, ora 21:45
A. Lisabona, "Jose Alvalade XXI" Învingătoare 1 - Învingătoare 3
1 iulie, ora 21:45
B. Porto, "Do Dragao" Învingătoare 2 - Învingătoare 4
FINALA
4 iulie, ora 21:45
Lisabona, "Da Luz" Învingătoare A - Învingătoare B
gabi love fffff
Daca...
A1 SPANIA
A2 PORTUGALIA
B1 FRANTA
B2 ANGLIA
C1 ITALIA
C2 SUEDIA
D1 OLANDA
D2 CEHIA
SFERTURI
SPANIA - ANGLIA
FRANTA - PORTUGALIA
ITALIA - CEHIA
OLANDA - SUEDIA
SEMIFINALE
SPANIA - ITALIA
FRANTA - OLANDA
FINALA
ITALIA -...ROMANIA 0-5 ! Scor la pauza !
Pe un teren noroios, impotriva unei brigazi de arbitri care a fluierat intr-un singur sens (unic), echipa noastra a avut un singur moment de slabiciune : CINTARUL !
MUTU, dupa meci : "V-am spus ca sintem cei mai buni !!!"
Last edited by ricky; 30th November 2003 at 15:14.
se anunta citeva dueluri de traditie in fiecare grupa: Spania-Portugalia, Franta-Anglia, Cehia - Olanda..., cu citeva favorite certe la calificarea din grupe cel putin in primele 2 grupe, in ultimele 2 anuntandu-se o lupta in 3, asta dupa calculul hartiei.
personal voi fi suporterul Olandei si Frantei la acest turneu final, la polul opus bineinteles fiind Danemarca.
A, ce credeti de Letonia, va reusi vreun gol la acest turneu final?
QRISTI, eu as vrea ca DANEMARCA sa cistige CEL PUTIN ( :p ) TITLUL EUROPEAN !
Astfel ar mai spala din rusinea noastra !
Danemarca nu mi-e "simpatica" doar prin prisma rezultatului de la Copenhaga, nu-mi plac echipele nordice in general, nu-mi place fotbalul care il practica.
Sper sa-i bata totusi pe bulgari, sa moara si capra vecinului
QRISTI, da' TUBORG iti place ?
Uiii ! Ma apuc de gradinarit !
Cultiv citeva HA de varza . Atit ne-a mai ramas : sa asteptam sa moare caprele vecinilor ! :p
Boah ! Am o idee ! Sa aducem caprele si sa le crestem pe terenurile din TARA ! Ca de fotbal...
tuborg imi place mai putin. prefer carlsberg daca tot adusei vorba
sa crestem caprele pe terenurile de fotbal ? pe ale vecinilor nu? sa le infometam, ca la cita iarba e pe ternurile noastre
Anglia- Franta si Potugalia-Spania...ce derby-uri!
"When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix
te iubesc madridiza
gabi love fffff
Cea mai usoara grupa este C si cea mai grea este D
[SIGPIC][/SIGPIC]
Originally Posted by gabilove
Baieti, ce ne facem cu Don Juan asta aici?
A: 1. Portugalia
2. Spania
B: 1. Franta
2. Croatia
C: 1. Suedia
2. Italia
D: 1. Germania
2. Olanda
Sferturi:
Portugalia- Croatia
Franta-Spania
Suedia-Olanda
Italia-Germania
Semifinale:
Olanda-Portugalia
Franta-Italia
Finala:
Olanda-Franta
CAMPIOANA EUROPEI : OLANDA
GRUPA A
1: Portugalia
2: Spania
GRUPA B
1: Franta
2: Croatia
GRUPA C
1: Italia
2: Bulgaria
GRUPA D
1: Cehia
2: Germania
Sferturi:
Portugalia- Croatia
Franta-Spania
Cehia-Bulgaria
Italia-Germania
Semifinale:
Cehia-Portugalia
Franta-Italia
Finala:
Cehia-Italia
CAMPIOANA EUROPEI : ITALIA
[COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
[B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]
MulţumescOriginally Posted by JJ
Grupa A:
1 Spania
2 Portugalia
Grupa B:
1 Franta
2 Croatia
Grupa C:
1 Italia
2 Suedia
Grupa D: ... Nu ştiu, sper...
1 Cehia
2 Olanda
Sferturi:
Spania - Croatia
Portugalia - Franta
Italia - Olanda
Suedia - Cehia
Semifinale:
Croatia-Italia
Franta-Cehia
Finala:
Italia-Franta
CAMPIOANA EUROPEI: Franta
Don't look at the mistakes in my writing. I'm just learning Romanian.
cred ca o sa-i rupa la fotbal englezii pe francezi, ca la rugby s-au plictisit
[color=darkred][i][b]only[/b][/i][/color] [color=darkred][b][u]Manchester United[/u][/b][/color]
[color=black][b]murder inc[/b].[/color]
Care vi se pare cea mai echilibrata grupa?????
Mie grupa A si poate C dar putin de tot.
A1 Spania
A2 Grecia
B1 Franta
B2 Anglia
C1 Italia
C2 Bulgaria
D1 Olanda
D2 Germania
Sferturi:
Spania-Anglia
Grecia-Franta
Italia-Germania
Bulgaria-Olanda
Semifinale:
Spania-Franta
Italia-Olanda
FINALA:
SPANIA-OLANDA
CAMPIOANA EUROPEANA 2004: OLANDA Sper!!!!!
FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!