Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 67

Thread: POLI - DINAMO - bataie de joc

  1. #43
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Cristi, din pacate o sa te dezamagesc. Nu pot sa te lamuresc despre Cooperativa. Nu pot sa aduc lumina in acest fenomen. Pentru ca nu dau doi bani pe ea, pe mine ma intereseaza sportul, sportivii, partea frumoasa a fotbalului (apropos, pulbicarea articolului cu AEK a fost o mare gresela facuta in lipsa mea, dar a trebuie sa dreg un pic busuiocul, asta a fost adevarul...).

    Problema este ca peste tot exista o Cooperativa, in toate campionatele de fotbal din lume. Asta e fotbalul, isca prea multe interese, iar cei implicati in el sunt prea patimasi ca sa nu incerce tot ce le sta in potinta ca sa isi atinga scopul. Dupa mine, FIFA este cea mai mare Cooperativa. Dovada? Vizita lui Blatter in Romania, s-a pupat cu Sandu de parca erau frati de cruce, nu mai este nevoie sa spun de ce...

    Ca si tine, ma uit la sport ca sa vad un spectacol. Spre deosebire de multi care scriu pe aici, mie imi place fotbalul nostru, as vrea sa ma duc mai des pe stadioane... Daca noi in Romania avem sansa sa vedem un fotbal care va creste cu timpul, uite ca in Italia suporterii asista la decaderea lui (vezi toate problemele financiare care alunga si vor alunga jucatorii). Sunt sigur ca si la noi fotbalul va merge spre bine. Vor veni din spate sportivi capabili si poate se va gasi o forta financiara care sa construiasca o echipa adevarata.

    Exista o teorie, in care eu cred, ca fotbalul reflecta viata, mentalitatea dintr-o tara. La ora asta, asa este Romania, asta este fotbalul. Dunt multi oameni slabi in pozitii cheie.

    Asadar, nu vreau sa ma gandesc la Cooperativa. Nu o neg, dar nu ma intereseaza nici negru sub unghie. Daca unii nu ar scrie de ea, nici nu ar exista. Nu dau doi bani pe finantatori si presedinti de club, modelele mele sunt sportivii si cred ca ei merita sa fie impinsi in fata. In spatele multor nume, mai ales a celor din Divizia A, se ascund povesti foarte frumoase...

    Eu asteptam "informatiile sigure" ale lui Mozart, dar nu am primit nici un mail... De curiozitate, nu de altceva... Dar se pare ca Mozart s-a dus sa bea o cafea si dus a fost, cand a fost luat la bani marunti.

  2. #44
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Cristi, referitor la intrebarea ta....Sfirsitul lui 95, inceputul lui 96... de atunci folosesc internetul zi de zi, acasa, nu la scoala, servici, internet cafe etc...Greu de spus cind a aparut, dar ce pot sa afirm sigur, la aceea vreme site-urile romanesti erau mai rare decit titlurile de campioni in provincie... De altfel, primul site pe care mi-l amintesc ca il frecventam zilnic a fost site-ul Timisoara al lui Sandi...http://www.timisoara.com/....

    El spune ca a fost a doua pagina romaneasca pe net....

    Ma rog, nu vad legatura cu fotbalul romanesc (dar iti recomand siteul), dar am vrut doar sa precizez ca n-am intrat pe net aseara....Deci ce zici? Ma mai lasi aici, Cristi? :oops:
    Smile, its good for you!

  3. #45
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Azur,
    se pare ca esti un pic cam subiectiv.....si in ceea ce scrii tu mi se pare ca ironizezi cam mult,este o constatare de-a mea,si te crezi un pic superior ceea ce nu face bine unor discutii care pot fii constructive. Desii in mare parte iti dau dreptate......
    numai bine

  4. #46
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Ma bucur sa aflu ca nu sunt singurul care mai apreciaza fotbalul de la noi si vrea sa separe ceea ce e frumos de ceea ce e urat. Credeam ca sunt singurul si ca sunt un mare fraier. Mai ca-mi era rusine sa marturisesc asta.

    Azur: bazele teoretice ale Internetului au fost puse in 1965. Iar primele noduri au fost conectate in 1969. In Europa a ajuns in 1973. In 1993 existau deja ISP-isti in Romania. Deci trage si tu concluzia. Esti un utilizator de Internet dar habar nu ai de istoria lui. Asta pt ca nu ai avea nevoie. Asa ca da-mi voie sa ignor si eu istoriile care mi se par nesemnificative.

    Cat despre lasat aici, nu e la latitudinea mea dar oricum nu i-as exclude decat pe cei care injura sau jignesc. Nu pe cei prea patimasi. Daca ar trebui sa fim toti obiectivi nu am mai veni deloc pe Forum, nu?...

    Iar cu cooperativa si Vadim de fapt voiam sa-l fac sa spuna ca nu e un subiect neparat necesar de luat in discutie. Nu asteptam "lamuriri" pt ca nu ar putea nimeni sa le dea pe bune, nu exista probe. Cu totii am vazut Champions League si cum influenteaza si acolo arbitrii meciul. Cat despre meciurile internationale... vezi Cupa mondiala (ultima). Credeti ca noi (echipa nationala) suntem arbitrati corect? Ale naibii greseli numai in favoarea adversarilor... Daca se petrecea la 3 m de Burloiu si sub ochii lui un hent CLAR in careu la dinamovisti si nu dadea penalty cred ca nu scapa viu. Arbitrul rus din meciul cu Norvegia ce a patit?

    Asa ca e o mafie a fotbalului, pe mai multe nivele ierarhice. Asta e, sunt bani, apar si mafiotii. Clar?

  5. #47
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    ....ce pot sa zic? Subiectiv? Nu stiu, nu cred! Patsit? Sigur...

    Cit despre discutii constructive, trebuie sa vezi fisurile, daca vrei sa repari ceva... Atita timp cit porti ochelari de soare si inauntru si cu lumina stinsa, atunci nu vad rautatea ironiei.....

    Cum vrei sa convingi pe cineva care traieste cu simbolul stelei ca tot ce au facut e un castel de carti? Toate ghetele de aur ale Romaniei, sint tenisi de Dragasani.... Steaua era nationala Romaniei, jucatori luati cu japca...Ordin de INCORPORARE, asa se numea transferul... Ceilalti te santajau cu permise de conducere.... Daca inca mai sint printre voi care invata sportul din ziare, atunci nu ma mir de raspunsurile pe care le-am primit...

    Pace tuturor, nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, fiindca nu mi-am propus sa revolutionez fotbalul romanesc, dar ca sa urmaresti fotbalul ca un divertisment? Trebuie sa fii tare cu nervii! Balcanici am fost, asta am ramas...

    Si referitr la titlul topicului, poti sa te superi Cristi cit vrei, dar ptr. arbitrajul pe care tu si dinu l-ati vazut corect, se pare ca burloiu a arbitrat la Timisoara ultimul lui meci de A....Asta asa de corect ce ii...La anul merge la Petrila-Carbunesti, sa-l vad acolo daca-l mai duce inima sa se bage-n zeama singur....
    Smile, its good for you!

  6. #48
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Pentru a intari discutiile noastre, aseara la B1TV la emisiunea "Masina adevarului" a fost invitat Gheorghe Stefan "pinalti" care s-a facut de (.....) in fata tarii ,unde a mintit cu nerusinare la intrebarile ,referitoare la blaturile din fotbalul romanesc.
    Si asta o facea cu zambetul pe buze.........rusine.
    [COLOR=Indigo][B]TIMISOARA oras de 5 *****[/B][/COLOR]

  7. #49
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Burloiu NU a arbitrat corect, vezi post-ul de mai sus in care am scris ca a judecat cu doua masuri... ceea ce nu e corect. Am spus in schimb ca, din punct de vedere al LITEREI legii i-a dezavantajat mai clar pe Dinamo. Penalty-ul a fost indiscutabil, sanctiunile aplicate lui AEK au fost rusinoase, revoltatoare, nedrepte, dar din punct de vedere regulamentar doar DISCUTABILE. Asta e. Legile trebuie aplicate in spiritul in care au fost create, altfel uite ce iese.

    Deci, din nou, NU sustin ca Burloiu a arbitrat corect. Si sunt sigur ca nici Dinu nu crede asta, dar ce putea sa zica... inca nu am auzit antrenor sa admita ca a fost avantajat de arbitri.

    Eu nu stiu unde va sunt mintile, oameni buni. De ce va asteptati la bun simt de la personaje de genul Gheorghe Stefan? Va steapta noi dureroase descoperiri: Mircea Sandu nu va fi salvatorul fotbalului romanesc, Mitica Dragomir nu este cel mai cinstit si sarac din fotbal, Copos nu iubeste Rapidul ci banii iar Falemi nu este la origine geto-dac...

  8. #50
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Citat
    2. am informatii (surse sigure, desi poate itzi suna a clisheu) ca burloiu a fost "insarcinat" sa faca ce a facut; de aici orice comentariu asupra arbitrajului din respectivul meci mi se pare de prisos; daca imi dai adresa ta de mail tzi le spun si tzie;




    TE-AS RUGA SA MI LE SPUI SI MIE.
    MENTIONEZ CA SUNT FAN POLI TIMISOARA
    ADYYYY

  9. #51
    incepator
    Join Date
    Feb 2003
    Posts
    15
    Reputatie
    1

    DINAMO echipa tuturor

    DINAMO a facut cel mai bun joc din retur ,merita sa casige jocul cu POLI la un scor mai mare .
    Asteptam din partea lui DINAMO un scor fluviu la Bucuresti in fata acestei echipe AEK (urat nume)Timisoara(sclava rapidului)
    12051974

  10. #52
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Azur89
    ....ce pot sa zic? Subiectiv? Nu stiu, nu cred! Patsit? Sigur...

    Cit despre discutii constructive, trebuie sa vezi fisurile, daca vrei sa repari ceva... Atita timp cit porti ochelari de soare si inauntru si cu lumina stinsa, atunci nu vad rautatea ironiei.....

    Cum vrei sa convingi pe cineva care traieste cu simbolul stelei ca tot ce au facut e un castel de carti? Toate ghetele de aur ale Romaniei, sint tenisi de Dragasani.... Steaua era nationala Romaniei, jucatori luati cu japca...Ordin de INCORPORARE, asa se numea transferul... Ceilalti te santajau cu permise de conducere.... Daca inca mai sint printre voi care invata sportul din ziare, atunci nu ma mir de raspunsurile pe care le-am primit...

    Pace tuturor, nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, fiindca nu mi-am propus sa revolutionez fotbalul romanesc, dar ca sa urmaresti fotbalul ca un divertisment? Trebuie sa fii tare cu nervii! Balcanici am fost, asta am ramas...

    Si referitr la titlul topicului, poti sa te superi Cristi cit vrei, dar ptr. arbitrajul pe care tu si dinu l-ati vazut corect, se pare ca burloiu a arbitrat la Timisoara ultimul lui meci de A....Asta asa de corect ce ii...La anul merge la Petrila-Carbunesti, sa-l vad acolo daca-l mai duce inima sa se bage-n zeama singur....
    Imi pare rau sa te dezamagesc dar internetul ca o "retea de retele" e un lucru iar WWW e cu totul altceva chiar daca deriva din prima. WWW a fost inventat pe frontiera dintre Elvetia si Franta in '89. Tu ce spui acolo e egal cu inventia unui model mai avansat de mainframe care a dat nastere la retelele din ziua de azi. Vrei sa te dai ciumeg dar se pare ca ai gresit subiectul. Mai bine o tineai cu dinamo... erai clown destul de bun. Odata spui ca nu te intereseaza trecutul cand se aminteste de Dobay dar e f important cand au legat americanii primele doua computere intre ele. Destept te-a facut mama.
    Intre timp felicitarile mele, mi-ai descretit fruntea cu asemenea ineptii.

  11. #53
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Imi pare rau sa te dezamagesc dar internetul ca o "retea de retele" e un lucru iar WWW e cu totul altceva chiar daca deriva din prima. WWW a fost inventat pe frontiera dintre Elvetia si Franta in '89. Tu ce spui acolo e egal cu inventia unui model mai avansat de mainframe care a dat nastere la retelele din ziua de azi. Vrei sa te dai ciumeg dar se pare ca ai gresit subiectul.
    Cred ca atacul de mai sus era la adresa mea. Eu vorbeam de Internet, nu de World Wide Web. Daca as fi vorbit de WWW as fi spus asa. Oricum ceea ce a spus deep purple dovedeste o ignoranta TOTALA in ceea ce priveste calculatoarele. Cum poate un mainframe sa dea nastere la retele ? Confuzia intre WWW (adica protocolul HTTP si browserele - ceea ce a dus la 'explozia' fenomenului Internet; protocolul FTP de exemplu exista inca din anii '70) si Internet este o alta dovada :? . Eu stiu foarte bine despre ce vorbesc pentru ca e meseria mea.

    Odata spui ca nu te intereseaza trecutul cand se aminteste de Dobay dar e f important cand au legat americanii primele doua computere intre ele
    Pai tocmai ca ideea e ca nu ma intereseaza (stiu ca nu ai timp in cateva ore sa citesti tot ce s-a scris pe forum, dar macar fii atent cand scrii ceva /nope/ ). Mai pe intelesul tau: asa cum poti folosi Internetul fara sa-i stii istoria, tot asa poti sa te uiti la fotbal si sa emiti o parere fara sa-i cunosti istoria.

    Oricum acest subiect este deja depasit. Si Dinamo si Poli sunt la pamant in acest moment. Nu e cazul ca suporterii sa continue sa-si verse frustrarile atacand presupusii fani ai adversarilor. Va exista si meciul de la Bucuresti unde Poli va avea sansa sa sa demonstreze ca e mai buna. Din pacate, Dobay va fi indisponibil pentru acel meci... ce sa-i faci .

  12. #54
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Da, intr-adevar acel mesaj ti-era adresat tie. Nu stiu de ce l-a citat pe azur. Se pare ca meseria ta vrea sa fie intr-ale internetului dar esti si tu un fel de portar la club de net sau cel mai rapid la dublu-click-uri din cartier. Nevoia de mainframe-uri mai performante a dat nastere la retele de azi. Mult mai performante si mai usor de setat. Pentru a scrie pe acest forum nu sunt necesare cunoasterea TCP/IP, PPPoe, diferentele dintre ADSL, SDSL, IDSL, T1, T3, nu se cere nici HTML, JavaScript, Web Sphere, JSP, ASP etc. Se subintelege faptul ca trebuie sa stii ceva despre fotbal. Asta daca nu vrei sa te faci de kko. Stefan Dobay este un erou al fotbalului de la noi despre care erai de acord sa vorbesti daca s-ar fi pomenit numai de anii in care el antrena dinamul. Se pare ca te-a dernajat performantele sale la echipa orasului in care s-a nascut si a facut cariera. Se pare ca e f interesant sa discutam pe un forum de fotbal cum a luat fiintza internetul si istoria acestuia. Ei bine faptul ca poti vizualiza acest site se datoreaza WWW-ului fara de care internetul de care vorbeai tu ramanea doar o retea de computere in care FTP-ul era revolutionarul. Ai vrut sa te dai tu ciumeg cu ceva ce citesti poate acum dintr-o carte. Tocmai ti-a imprumutat-o un prieten si te-ai gandit ca in lipsa de altceva sa-i dai unui forumist peste nas... ca la capitolul dinamo nimeni nu te sustine.
    Sper sa mai cresti!

    P.S. Nu ma refeream la felul cum joaca dinam si poli azi. Topicul se referea in special la gradul de nesimtire si neprofesionalism al arbitrilor nostrii si s-a incheiat cu neprofesionalismul tau ca forumist pe un site fotbalistic.

  13. #55
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Stiu ca voi cei din Timisoara sunteti cei mai inteligenti si ca idiotii nostri de profesori universitari (care au TUPEUL sa afirme ca Internetul a inceput cu alea 3 prapadite de mainframe-uri conectate) sunt doar niste regateni imputiti care nu stiu nimic.

    De asemenea se stie bine ca tot la Timisoara sunt cele mai mari si mai bune universitati, dar si stadioane de fotbal si ca tot Timisoara a dat si da cei mai mari fotbalisti. Este o conspiratie faptul ca pe plan international se considera ca UPB este cea mai tare universitate tehnica din sud-estul Europei si ca in topurile europene apar (in primele 1000) doar Rapid, Steaua, Dinamo (chit ca pe locuri dezonorante).

    Tot la Timisoara se pare ca a aparut meseria de "forumist pe un site fotbalistic". Unde trebuie sa dai dovada de "profesionalism", ca altfel... Vadim, te rog sa nu imi tai din salariul de forumist pentru cele cateva scapari pe care le-am avut. Nu mai fac! Promit ca voi urma niste cursuri de specializare in forumistica, sectia "site-uri fotbalistice". La Timisoara, ca la noi nu exista inca.

    PS Daca se doreste continuarea discutiei pe tema asta, propun sa se infiinteze un subiect nou, ca deja nu mai e nici o legatura cu meciul Poli - Dinamo. OK?

  14. #56
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    deja ai inceput sa te dai rotund cu zestrea lasata de Ceausescu. De la universitati la echipe de fotbal. Subiectul nu mai are nici o legatura si asta e alarmant. Tu esti cel care a deviat discutia si vad ca tot tu te plangi acum. Eu am spus ce aveam de spus daca vrei sa iei in considerare e ok, daca nu... risti sa ramai acelashi vesnic mitic.

    P.S. Cand Timisoara avea universitate tehnica la Bucuresti isi parca stramosul lui Becali oile. Asa ca las-o balta cu figurile. Vreti sa fiti si voi aroganti ca si americanii dar nu aveti cu ce. Un pic de civilizatie nu v-ar strica.

  15. 6th October 2005, 11:53

    Reason
    A expirat de mult subiectul

  16. 6th October 2005, 13:47
    Reason
    Off-topic

  17. 6th October 2005, 16:54
    Reason
    Off-topic

  18. 6th October 2005, 18:10
    Reason
    A expirat de mult subiectul

  19. 6th October 2005, 21:01
    Reason
    A expirat de mult subiectul

  20. 6th October 2005, 21:50
    Reason
    A expirat de mult subiectul

  21. #57
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciocux View Post
    Am vazut meciul la televizor. Nu tin cu Poli, insa un arbitraj mai penibil si mai partinitor prodinamo nu am vazut. Rusine burloiu trebuie exclus din arbitraj
    cei de la DNA trebuie sa sape mai adanc! dinamo cumpara de 20 de ani arbitrii!
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  22. #58
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Prazilia
    Posts
    322
    Reputatie
    1
    De sapat adanc vad ca te-ai apucat tu. De threaduri vechi de cel putin 5 ani, evident.

  23. #59
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rhadookoo5 View Post
    De sapat adanc vad ca te-ai apucat tu. De threaduri vechi de cel putin 5 ani, evident.
    sa inteleg ca ai tu ceva impotriva?
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  24. #60
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Prazilia
    Posts
    322
    Reputatie
    1
    Nu, dar nu vad rostul: adica se stie ca Dinamo face magarii, ca locul lui Piturca e la puscarie si ca Mitica asta o sa putrezeasca in conducerea FRF. Aceste lucruri sunt cunoscute de aproape orice user de pe forum si sunt degeaba, deoarece revolutia in fotbalul romanesc nu o sa inceapa de aici.

  25. #61
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    mah baieti...e "vechi" mah thread-urile...veniti cu altele noi

  26. #62
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Astia duc lipsa de subiecte noi ... apeleaza la arhive
    Sa nu dati peste arhivele securitatii
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  27. #63
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    adica de istoria cainilor laziale?
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •