Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 118

Thread: Cum vi se pare noul forum?

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Post Cum vi se pare noul forum?

    Dupa un an de zile de la inceputul forumului, am trecut de la phpbb la vbulletin, ultima versiune. Cum vi se pare? Inca nu este formatul final, asteptam sugestii si de la voi.

  2. #2
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    o sa trebuiasca sa ma obisnuiesc insa arata marfa.

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    arata marfa....insa trebuiesc puse la punct o gramada de mici detalii. acesta este primul meu mesaj pe noul forum. :p
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #4
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Arata bine , dar cu iconitele emotive ce faceti>?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #5
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Talking

    Sorry! The administrator has specified that users can only post one message every 30 seconds.
    Nasoala treaba....

    Si avatarurile?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #6
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    acum imi dau seama cum ai facut tu 2000 de posturi.
    vezi ca exista un buton edit daca vrei sa mai adaugi ceva. nu e cazul sa faci n posturi consecutive !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #7
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Talking

    Ia auzi mah la el....
    Si care e problema ta ca postez mesaje consecutive?
    Cauta tu toate mesajele mele , daca ai timp si vei vedea ca nu sunt chiar asa scurte
    Lasa ca-i spun lui Vadim sa-mi mai taie din mesaje si sa ti le dea tie, ca sa nu te superi...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    O sa vedem cum facem cu avatarurile si iconitele emotive.

  9. #9
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    mie nu imi place chiar asa de mult! Sunt niste probleme la textele scrise cu litere mari si mici! Au marimi diferite fata de phpbb! Verificati in topicul suporterilor rapidisti!

  10. #10
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Chestie de obisnuinta ! Rusii folosesc acelasi sisteme pentru rachetele lor ca acum 30 de ani . Merg dar calitatea este cum am vazut i Armagedon .Asa ca sa invatam lectiile noi si tot inainte . Nice ! Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  11. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    OK Vadim
    Bafta
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #12
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Inca nu am gasit unde sa pot modera in postul meu la extern , pe ce sa apas ?... Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  13. #13
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    Forumul ziarului electronic OnlineSport a fost relansat cu o tehnologie de ultima ora, achizitionata din Marea Britanie. Ati primit acest mesaj pentru ca sunteti inscris in baza de date a forumului. Va rugam sa intrati pe forum folosind contul dvs., altfel acesta va fi sters in scurt timp




    WOW "tehnologie de ultima ora" WOW inca e achizitionata din marea britanie, cat ati dat pe aceasta "tehnologie de ultima ora"

  14. #14
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    din cate stiu eu, vBulletin costa in jur de $150, right?
    felicitari!
    arata ft bine

  15. #15
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Dorin, moderatorii nu au fost inca adaugati. De accea inca nu poti modera.

    Violaboy, ti-am syers linkurile din semnatuara, nu e voie sa ai html sau adrese web acolo. Pretul forumului este de 85$ pe an. Sau 160 pe viata, cu drept de upgrade in primul an si apoi 30$ pe an.

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Gata, se pot pune avatari, din usercp.

  17. #17
    incepator vince's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Vadim daca aveti nevoie de ajutor va pot ajuta si eu cu noul forum....l-am avut sie eu inainte pe site (vbulletin) dar a trebuit sa fac siteeul in Asp si nu l-am mai putut tine.
    Eu lucrez cu VBulletin inca de la primele versiuni si crede-ma au fost macar 10-12 si pot sa spun ca e cel mai stabil si maleabil -adica poti sa-l customizezi cum vrei. Mai puteti lucra si la top bar unde puteti sa aveti acelasi top bar ca si in website......si totul se face doar din Admin panel ....
    Poti gasi si hackinguri pt forum-adica sa mai adaugi si alte chestii pe el...inclusiv flash games etc......
    Daca aveti nevoie de ajutor PM me si sper sa va pot ajuta......

  18. #18
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    In mai multe locuri am observat ca initiatorii de subiecte sunt aratati gresit. Doua exemple pe care le-am vazut din prima :

    • pe forumul Sporturi de iarna ....subiectul cu concursul de pronosticuri NHL este creat de dj_jaxxx. iar pe forum apare ca este creat de Cristian
    • pe forumul Suporter....subiectul dedicat Timisoarei este creat de mine (si ma mandresc cu asta). pe forum apare ca este creat de rasheed.


    Vadim , se poate remedia ? eu chiar nu ma pricep la asemenea chestii care tin de baza de date sau de mai stiu eu ce.......

    10x
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  19. #19
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Dorin, moderatorii nu au fost inca adaugati. De accea inca nu poti modera.

    Violaboy, ti-am syers linkurile din semnatuara, nu e voie sa ai html sau adrese web acolo. Pretul forumului este de 85$ pe an. Sau 160 pe viata, cu drept de upgrade in primul an si apoi 30$ pe an.

    vadim multumesc pentru info. eu stiam ca e gratis, vad acum ca am gresit.

    despre semnatura. de cand nu e voie sa avem linkuri sau html in ele? credeam ca oricine are voie sa aiba ce vor in semnatura. cred ca ati aplicat aceasta regula doar sa nu putem face reclame la siteuri care ar putea sa fure utilizatori.

    Hai Noroc

  20. #20
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Gabriel, nu cred ca se poate face nimic la problema aceea, este o eroare de import a vechiului forum.

    Violaboy, nu din intentia de a nu face reclama siteurilor sunt interzise likurile sau imaginile in semantura. Am ales asa pentru a nu face varza threadurile, sa fie o ordine si, in plus, sa se incarce paginile mai repede. Pentru imagini ai avatar, pentru site exista butonul www care apare in profilul fiecaruia si la fiecare mesaj postat.

  21. #21
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    sunt foarte dezamagit ca subiectul cu Viola Curva Sud nu mai apare cu numele meu.

    vad ca apare si reputatia. Vadim, te rog explica-ne ce e cu aceasta optiune !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •