View Poll Results: Credeti ca e benefica prezenta unor oameni ca Gigi Becali in fotbalul nostru?

Voters
57. You may not vote on this poll
  • NU

    45 78.95%
  • DA

    12 21.05%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 50 of 50

Thread: George Becali... despre demnitate si onoare

  1. #43
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1

    Becali: "Paszkany si fanaticii lui vor muri"

    Patronul Stelei, Gigi Becali, a declarat ca a fost amenintat cu moartea daca se va mai lua de echipa clujeana.

    "Cineva m-a amenintat cu moartea daca ma voi mai lua de CFR. Sunt liderii galeriei, pusi de Paszkany", a spus Becali, adaugand insa ca are testamentul facut. "Testamentul meu e facut. Are cine sa ma razbune daca mor. Paszkany si toti fanaticii lui vor muri", a conchis Becali in cotidianul Ziarul.


  2. #44
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    imi pare rau ca suntem in postul Pastelui...nu am nimic cu romanii de la cfr(ma refer la jucatori si la suporteri)...dar ungurilor...
    Last edited by miril; 11th March 2008 at 13:14. Reason: Atentie la limbaj!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  3. #45
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Vai, iara topic cu oierul?
    Chiar ma miram ca nu a aparut cine stie ce pe subiectul asta, am auzit in direct la Fanatik amenintarile nebunului. Chiar nu cred ca are sens sa comentam ceva despre asta, e cioban, atata poate... La cat de urat e de toata lumea cred ca sunt o groaza care-i ureaza o moarte usoara si grabnica pe " globuri " . Majoritatea stelisti, ca pe ei ii afecteaza mai mult tampeniile lui

  4. #46
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    mda...si cine sa-l razbune pe magnificul razboinic? Achmed, the dead terrorist? :ras-plans:
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  5. #47
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    Defrișări în masă pe o porțiune din Pădurea Băneasa, recent intrată în posesia lui Gigi Becali. Interesantă este metoda la care a recurs latifundiarul. Și-a cumpărat o mașină performantă de scoatere a pomilor din pământ. Lucru care din puctul său de vedere nu înseamnă defrișare. Legea însă îl contrazice.

    Gigi Becali a observat că opinia publică a devenit extrem de sensibilă în legătură cu tăierea copacilor. Astfel că s-a gândit să abordeze altfel lucrurile. Și-a cumpărat o mașină performantă de scoatere a pomilor și s-a pus pe treabă, susțin cei de la Jurnalul Național. Astfel, zeci de pomi au fost defrișați fără nici un fel de autorizație. Mai mult, omul de afaceri și-a pregătit și un discurs, în cazul în care cineva observă operațiunea. Becali spune că nu taie copacii, ci îi scoate și-i duce în curtea sa pentru decor.

    "Ce vreți de la mine? E pădurea mea, e terenul meu, e copacul meu, fac ce vreau cu el. (...) De ce să am eu nevoie de autorizație pe pământul meu, e curtea mea, doar că n-am gard. (...) Am scos cam 20-30 de copaci pe care-i voi duce la mine în curte". Acesta a fost răspunsul pe care Gigi Becali l-a dat celor de la Inspectoratul de Regim Silvic, care au depistat ilegalitatea, și l-au chemat pe latifundiar la locul faptei.

    Becali se va alege cu o plângere penală, le-a declarat jurnaliștilor reprezentantul Inspectoratului, Mirel Idoraș, întrucât legea spune că și scoaterea pomilor înseamnă tot defrișare. Întrebat ce vrea să facă pe cele opt hectare, Becali a răspuns în prima fază că vrea un cartier de vile. Apoi a spus că deocamdată se gândește la un drum care să facă legătura cu cealaltă parte a pădurii.

    Antena 3
    MULTA ONOARE, AHA............
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  6. #48
    incepator
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    cum sa nu va fie scarba de o echipa care are un fintattor de tot kkt.. cu tot respectu pt oieru romaniei... care face asemenea declarati..!!!!
    "Ce a fost la Vaslui? Ha-ha-ha! Dorinel Munteanu a fost demis? Ha-ha-ha! N-am stat de vorba cu Porumboiu si nu vreau sa mai stau de vorba niciodata! Putea sa nu ma jigneasca pe mine, eu nu l-am jignit niciodata. Nu-i frumos ce a facut, e un om care are familie, are copii mari. Sa vorbeasca despre echipa, dar sa nu ma jigneasca pe mine"

    EU CRED CA STEAUA NICI MACAR NU MERITA LIGA I AR TREBUI MAI INTAI SA INVETE FOTBAL SHI DUPAIA SA JOACE IN LIGA I

  7. #49
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Gigi Becali...demnitate si onoare ...asta vine ca si cum ii spui unui negru ca daca sare in piscina cand iese afara ii alb.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  8. #50
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Chiar credeti ca prezenta lui gigi becali este benefica pentru fotbalul romanesc?
    Are demnitate si onoare acest personaj?
    Este benefica prezenta lui pentru fcsb?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •