Results 1 to 20 of 20

Thread: RUSINE stiaua!!!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1

    RUSINE stiaua!!!

    Imi cer scuze pentru subiectul topicului dar nu m-am putut abtine...Daca moderatorii forumlui il considera nepotrivit va rog sa-l schimbati...

    Inca nu reusesc sa-mi revin...Astazi s-a dovedit inca odata mocirla in care se afla fotbalul nostru...Nu stiu daca ati aflat despre decizia comisiei de disciplina...Badaranul si golanul mirel radoi, cu antecedente numeroase, unele sanctionate, altele trecute cu vederea, a fost practic iertat pentru incidentele de la Bacau...Justificarile mafiotului Boc sfideaza orice regulament international al jocului de fotbal...In primul rand se considera ca eliminarea acestuia a fost neregulamentara....Apoi ne spune comisia ca radoi "n-a dat cu pumnul"...lovoti fratilor cu palmele, cu coatele, cu capul si nu veti pati nimic....Cand vom vedea oare si rezultatul unui meci schimbat de comisie pentru ca "onorabilii" membrii considera ca un gol marcat in minutul 90 a fost neregulamentar???
    In Anglia 4 jucatori de la Arsenal au fost amendati cu cateva zeci de mii de lire si au primit suspendari intre 2 si 6 etape pentru ca au lovit TOT dupa terminarea meciului, si in moduri mult mai discrete(nici unul cu pumnul) un jucator de la ManUtd....
    Acum ceva timp imi amintesc ca a fost un caz in care s-a dovedit la vizionarea casetei ca un jucator a fost eliminat nejustificat in urma unei simulari a adversarului...S-a cerut atunci iertarea de suspendare...Aceeasi comisie a spus ca nu o poate face, pentru ca arbitrul a aratat cartonasul rosu, chiar daca a gresit....

    In felul asta nu vom iesi din mocirla NICIODATA!!!

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    SilviuTM
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    incredibil! cita nesimtire la acest om fara coloana boc, care face sluj acum in fata ciobanului de jiji si il apara pe "ingerasul" de radoi care este o victima a "raului" de arbitru carte l-a eliminat "nejustificat", iar cind a fost vorba de PAVEL BADEA, un model pentru orice fotbalist de la noi, mai ca nu l-a facut un "monstru recidivist" care merita mai mult decit cele 2 etape de suspendare pe care i le daduse.Si culmea, Badita chiar era NEVINOVAT.

  4. #4
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    La Badita s-a "taxat" mai mult intentia, pe cand raducanu (se vede si din reluare) bruscheaza un jucator advers. Radoi a impins si a bruscat (cica "numai" proprii coechipieri) si ii este redusa pedeapsa care o merita fara dubii la...0 etape. Cred ca maine o sa il cheme sa ii dea si un buchet de flori si ceva bomboane de cita afectiune s-a dovedit a oferi coechipierilor
    Dc la noi se scuipa (stiti cazul) sunt sigur ca ar fi un subiect nebagat in seama.
    Rusine comisiei si federatiei care nu o sa ia masuri.

  5. #5
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Incredibil , dar vb lui Dinel , ii vom bate cu toate slugile lor si pilele lor

    FORZZA STIINTA!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Incredibil , dar vb lui Dinel , ii vom bate cu toate slugile lor si pilele lor
    Haha....nu prea cred. Mai ales ca (cred ca atzi auzit doar.....) Osama ben Laden e noua noastra pila... HAHA....Adios amigos!!!
    ex-alpopa

  7. 2nd December 2003, 23:08

  8. #8
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Steaua

    Steaua , macar scrie corect , chiar daca inteleg ca ciuda " nu te lasa "...
    Apoi , si eu cred ca trebuiau suspendati ( Radoi si Raducanu ) , cum ar fi trebuit si Sabin Ilie de la Rapid .
    Dar neprihaniti si puri sunt si Dinamovistii , care au avut un meci "frumos" la Alba Iulia .
    Se pare ca fiecare din acesti 3 MARI se descurca cum pot !!!!!!!!
    SI ... POT !
    Ar mai fi Craiova , care a lasat o "impresie deosebita" in Ghencea .
    Mai ales Badea ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #9
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    intru totul de acord, SilviuTM. eu mi-am pierdut de mult speranta ca in Romania regulamentul va fi respectat vreodata asa cum se intampla in Anglia, Germania, Spania, Franta, Italia...s.a.m.d. se pare ca oamenii astia (ma refer la toti cei care fac uz de practici balcanice) n-au auzit (sau se fac ca nu inteleg) zicerile po****re atat de adevarate cu taiatul crengii de sub propriile talpi sau cu furatul caciulii personale.

    totusi de ce "Rusine (doar) Steaua"? si nu "Rusine Steaua/LPF/Comisia de Disciplina"?
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  10. #10
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Da, bine pusa ierarhia Steaua/LPF/Comisia de Disciplina. Se pare ca sunt subordonate una celeilalte.

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    ...Parca am fii intr-o republica bananiera din Africa...Sunt curios ce parere are UEFA de faptul ca intr-o tara din EUROPA un jucator primeste cartonas rosu si nu este suspendat!!!

    Si sa nu uitam nici de perla asistentului Burloiu care spunea referitor la offside-ul sanctionat aiurea la Dinamo-POLI ca el "nu este de acord cu noua regula in privinta offside-ului"....Pai nici eu nu sunt de acord cu prioritatea de dreapta si de aia nu o acord????

  12. #12
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    mai grav este ca s-a creat un precedent.
    de acum nici un arbitru nu va mai atinge stiaua comunista, mesajul a fost cat se poate de clar
    un lucru este bun : caini au un concurent serios in lupta pentru titlul de cea mai urata echipa din tara
    cine fura?......... steaua fura,............... si daca fura?.........................
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  13. #13
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Si chiar speram ca anul asta va fi o competitzie corecta. Se pare ca n-are rost sa-mi fac vise. Se intzeleg prea bine gigi si corleone. Oricum, Dinamo are fortza sa-i bata cu toata liga si pilele lor.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  14. #14
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Sper ca si Craiova.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  15. #15
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    nu fiti suparati fratilor, asta e romania si nu ai ce face! hahahah
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  16. #16
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Jenant. :x
    Atat se poate spune despre acest subiect. Comisia de disciplina e jenanta. A fost impartita in doua tabere. Radoi trebuia suspendat dupa parerea mea 1-2 etape. La fel si *******ul ala de arbitru care nu stie ca nu poate da rosu dupa de fluiera sfarsitul meciului. Radoi trebuia suspendat folosindu-se proba video. Boc & compania si-a dat arama pe fata. Insa si olteanul ala care a spus ca trebuia eliminat patru etape e mare *******. Cate impingeri si coate nu se dau, daca am aplica regulamentul ca la carte in doua etape am ramane fara jucatori in Divizia A. Trebuia suspendat dar nu chiar 4 etape.

    In ce priveste pe suporterii olteni, ar trebui sa lasati chestiile astea si sa va bucurati ca joaca atat Radoi cat si Raducanu. De unde bucuria asta sa nu joace adversarul in efectiv complet? Unde e fair-playul? Daca Craiova va fi mai buna va castiga. Haideti sa nu fim si noi gunoaie precum cei de la LPF, FRF ..si comisiile lor de doi lei.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  17. #17
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Decizia Comisiei de a-l lasa pe Radoi sa joace e un abuz. In alte tari ar fi fost suspendat si Raducanu care a initiat conflictul de la Bacau, avand caseta video ca proba.
    Dar asta e, Gigi Becali trece prin vama cu 300000Euro intr-o sacosa si nu-l opreste nimeni…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #18
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Da' care-i problema? au fost raniti, guri sparte, picioare rupte, fiecare si-a "aparat" coechipierul, si ce daca-i spargea la ala moaca, omul a vrut sa se faca "dreptate".
    Dupa asta, merg baietii in Europa si sint furati de arbitrii (???), se fac tot felul de comploturi impotriva lor ca sint romani, saracii. Pai ce sa-i faci, pe arbitri straini nu-i cheama burloiu, Anghelinei, sau mai stiu eu cum, nu stiu ca trebuie sa dea acele 5-10 procente pentru cine trebe'.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  19. #19
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    nu vad de ce sariti in sus.
    in Romania sint gratiati criminali dovediti, sau pedepsiti cu suspendare militieni ucigasi pe trecerea de pietoni, nu vad cum s-ar impiedica astia de un cartonas, fie el si rosu..........

    Schumi? the only one!

  20. #20
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Din pacate unii se ghideaza dupa sintagma: "Regulile sunt facute ca sa fie incalcate"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •