Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 76

Thread: Foşti jucatori la Rapid

  1. #22
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    apropo de godfroid. stiati ca acum munceste in domeniul culinar? e bucatar
    o accidentare practic i-a pus capar carierei. joaca doar fotbal de placere la o echipa din liga a patra belgiana
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  2. #23
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Eu nu stiam. Pacat, dar oricum cred ca era pe final de cariera. Un jucator de care imi voi aminti intotdeauna cu placere.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. #24
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    a fost un jucator bun Godfroid, niciodata nu a stralucit insa si-a facut mereu treaba.
    Lover, mie Pancu imi pare ca a fost cel mai bun jucator al Rapidului din ultimii 20 de ani.
    FCSB este acronimul Puºcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum ºi cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certaþi cu legea, infractori de drept comun. Cei care susþin aceastã echipã par ºi ei alcãtuiþi din aceeaºi plãmadã.

  4. #25
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    a fost un jucator bun Godfroid, niciodata nu a stralucit insa si-a facut mereu treaba.
    Lover, mie Pancu imi pare ca a fost cel mai bun jucator al Rapidului din ultimii 20 de ani.
    asta spuneam si eu...
    si acum ii multumesc lui Pancu, "din cauza" ( datorita ) lui tin cu Rapid

  5. #26
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Ilyes, campion în Azerbaidjan
    FK Khazar Lankaran, echipa românului Robert Ilyes, a devenit campioana Azerbaidjanului dupa victoria de miercuri cu 3-0 asupra lui FK Gilan, în ultima etapa din Yuksek Liga.
    Fostul rapidist Ilyes, în vârsta de 33 de ani, se afla la echipa azera din ianuarie 2006. Acesta este primul titlu de campioana pentru Khazar, care va evolua în primul tur preliminar al Ligii Campionilor si va juca la sfârsitul acestei saptamâni si finala Cupei, cu MKT Araz.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  6. #27
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    ce face robert ilyes? ne poti da mai multe informatiile despre evolutiile si eventualele goluri marcate de ilyes?
    later edit: site-ul oficial al clubului este foarte interesant ! am vazut pe forumul ca ca viseaza sa-l transfere pe ronaldinho
    Last edited by Cneazul; 28th May 2007 at 14:17.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  7. #28
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Location
    K2
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Lectori salutem,

    multumesc mult si din inima pentru atentia acordata lui Dan Coe.
    Am citit multe hypothese despre moartea tatalui meu - foarte multe ma uimesc, nici una nu m-a amuza iar cea a Domnului Nicolae Lupescu este cea mai mare prostie care am auzit-o. Dnul Lupescu l-am cunoscut ca fotbalist, ca om nu mai am interes.

    Numai ce il rog este sa nu se mai puna in evidenta cu thema mortii tatalui meu pe baza unor informatii lipsite de adevar.

    Asa ca Domnul Lupescu, contactati-ma daca vreti sa aflati cun a murit tatal meu si dupa aceea puteti continua interviurile.

    Dana CDDJ Coe

  8. #29
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Dana ne poti povesti vreo intamplare amuzanta din cariera glorioasa a tatalui tau ?

    Bine ai venit !

  9. #30
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Location
    K2
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sunchase View Post
    Dana ne poti povesti vreo intamplare amuzanta din cariera glorioasa a tatalui tau ?

    Bine ai venit !
    Bine te-am gasit draga Sunchase,

    da, si sper ca noi toti sa avem acelasi simt de umor, ca sa nu fiu singura care ...ar fi penibil pentru Dan.
    Nu ma asteptam la asa o thema placuta - da-mi citeva minute (pina miine ) sa imi reculeg amintiri-le si sa o intreb si pe mama - si tot ce a fost mai haios o sa iti povestesc miine.

    Cu drag si respect
    Dana CDDJ Coe

  10. #31
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    @... Dana CDDJ Coe
    mi-as permite sa te rog daca se poate ,sa postezi si cateva poze cu tatal tau !

    bun venit printre noi !!

  11. #32
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Location
    K2
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grande View Post
    @... Dana CDDJ Coe
    mi-as permite sa te rog daca se poate ,sa postezi si cateva poze cu tatal tau !

    bun venit printre noi !!

    Draga Grande,

    bine v-am gasit!
    Tu nu trebuie sa ma rogi, i-ti indeplinesc ce doresti!
    Eu trebuie sa te rog ceva; spune-mi si mie cum pot sa l-e public.

    Am fotografii care sint convinsa ca or sa iti place, special edition only or you!

    Cu drag
    Dana CDDJ Coe

  12. #33
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Trebuie neaparat sa propunem conducerii ca tribuna a doua,leaganul galeriei rapidiste,sa poarte numele lui Dan Coe...tineti minte ca pana si peluza Nord s-a numit intr-o vreme,peluza Vacaroiu????...si ce reprezinta Vacaroiu pentru rapidisti ?...un fir de pai in vant,fata de legendarul Dan Coe...

  13. #34
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    bine ai venit dana printre noi
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  14. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by banel16 View Post
    Deschid acest thread penntru a comenta despre fostele glorii ale Rapiduli, jucatori ce au jucat sub culorile alb-visinii si au facut cinste clubului.

    O sa incep intr-o ordine aleatorare. Pentru inceput cel mai bun stranier din echipa Rapidului, pana nu demult (e probabil sa fie depasit de Karamian):
    Emanuel Godfroid. A facut foarte multe pentru Rapid a fost cel putin un an declarat cel mai bun stranier din Divizia A.

    Din pacate nu gasesc nici o statistica (poate ma ajuta cienva), cu cate meciuri a jucat la Rapid, cate goluri a marcat, etc.
    Godfroid a fost cel mai bun stranier de la Rapid,un adevarat profesionist.
    apropo,ce s-a mai intamplat cu el,pe unde mai joaca?

  15. #36
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cappone View Post
    Godfroid a fost cel mai bun stranier de la Rapid,un adevarat profesionist.
    apropo,ce s-a mai intamplat cu el,pe unde mai joaca?
    s-a retras,din cauza unei accidentari!
    [B]Lungeºte Doamne boala, pânã se va coace poama![/B]

  16. #37
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Vi-l mai amintiti pe Bisconti?...a jucat la noi in campionatul cand am luat titlul in 2003...acum un an era titular indiscutabil in nationala Belgiei...iar noi l-am cedat prea usor...desi era un recuperator exceptional,cu 3 clase peste poponarul Stelei..

  17. #38
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mustata View Post
    Vi-l mai amintiti pe Bisconti?...a jucat la noi in campionatul cand am luat titlul in 2003...acum un an era titular indiscutabil in nationala Belgiei...iar noi l-am cedat prea usor...desi era un recuperator exceptional,cu 3 clase peste poponarul Stelei..
    ehhhh,vremuri tata!
    tin minte si acum acel 3-4 cu cateii din groapa cand Bisconti si zyati si-au batut joc de tot mijlocul lor!

    sa stii ca si de englezul Burke imi e dor!
    atacant de gabarit,exact ce ne trebuia noua acum!

    p.s. ce betie crunta am avut dupa golul lui de la Ploiesti cu Petrolul,din min.91 de acum cativa ani!
    [B]Lungeºte Doamne boala, pânã se va coace poama![/B]

  18. #39
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Da...era galbiorii pe locul 2 atunci,si sperau chiar la titlu...era prima etapa a returului...dupa un tur groaznic pt noi,eram pe locul 8 in iarna...a venit meciul de pe Ilie Poama si le-am scos inferiorilor nostri gandurile de nambar oan

    Dar de Cobra Jean Barbu ce mai ziceti?...si de stangul lui exceptional?...

  19. #40
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mustata View Post
    Da...era galbiorii pe locul 2 atunci,si sperau chiar la titlu...era prima etapa a returului...dupa un tur groaznic pt noi,eram pe locul 8 in iarna...a venit meciul de pe Ilie Poama si le-am scos inferiorilor nostri gandurile de nambar oan

    Dar de Cobra Jean Barbu ce mai ziceti?...si de stangul lui exceptional?...
    cel mai eficient atacant al Rapidului din 98 pana acum!

    p.s. am un dor nebun de o deplasare la lupii din Ploiesti,numa ca panaramele astea nu mai promoveaza odata!

    ce cafteli se lasau la meciurile cu noi,dumnezeu cu mila!
    [B]Lungeºte Doamne boala, pânã se va coace poama![/B]

  20. #41
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Tin minte ca ne alergau ploiestenii cu cainii carora le pusesera la gat esarfe dinamoviste,ca erau ei atunci frati cu astia de la Secu...

  21. #42
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Location
    K2
    Posts
    25
    Reputatie
    1

    Cneazul

    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    bine ai venit dana printre noi
    Cneazul - multumesc mult pentru atentie , placerea este absolut de partea mea!
    Simte-te imbratisat.

    Dana CDDJ Coe

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •