Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 67

Thread: Steaua - Craiova

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Xbass invata mai intai limba romana
    Fortza Stiintza

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    loooooooooooool :p
    Pacat de gazonu' ala. Cred k daca am avea un stadion gen "Stamford Bridge" sau ca al lui Fenerbahce (pe care le-am vazut mai devreme la televizor) altul ar fi fotbalul.......
    Oltenii s-au comportat cum ne-au obishnuit in ultimul timp : au facut declaratzii, au venit cu optimism shi la final au dat cu mucii in fasole.....
    ex-alpopa

  3. #24
    incepator ganticick's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    20
    Reputatie
    1

    mda

    nasolu asta "alpopi" e extraordinar...eu nu pot sa zic decat atat..poate maine ca azi nu am cuvinte...aaaa...mai zic ceva...nu ca nu am fi meritat eliminarile DAR daca aia nu dadeau gol mai elimina inca unul si daca nici asa mai elimina unul sa bata cu 3-0...HAI MITICA!![COLOR=Navy]
    [COLOR=Navy][SIZE=3][B][I]
    Cu Stiinta pana la moarte,Cu Stiinta si dupa moarte![/I][/B][/SIZE][/COLOR][COLOR=Black][B][I]
    Cristi Neamtu[/I][/B]--apara poarta raiului![/COLOR]

  4. #25
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1

    Unhappy

    Nu a fot nici o umilinta.Mai umilitor a fost pentru "marea echipa"ca nu a putut sa marcheze minute bune desi era cu 2 jucatori in plus.Ca sa nu mai spun ca a avut destule emotii si in aparare.
    Pacat de Badea,care ca antrenor trebuia sa aiba alt fel de comportament in teren.Intrarea a fost "criminala",sper sa nu se descalifice ca om contestind decizia arbitrului.
    P.S. La un moment dat de la "inimoasa galerie" a Stelei se scanda "M..e la tarani!".Cred ca e mult mai bine sa fii taran decit suburban.

  5. #26
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Cu un asemenea joc, cu un teren jalnic si o galerie care ar face de ras orice echipa, steaua ar trebui mai intai sa se uite in ograda proprie, nu sa viseze la Cheampions League. Au avut noroc cu eliminarile si mai ales cu terenul caci asa s-au nascut multe din ocaziile lor. Cu 2 oameni mai multi s-au facut de ras, aratand o neputinta clara.
    Si decat sa fie o galerie care in loc de a-si incuraja echipa cauta sa adreseze numai injurii adversarilor, mai bine nu ar exista (asa poate o sa mai mearga parintii cu copiii la stadion sa le arate din tainele unui frumos sport).
    Rusine steaua!

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Steaua-Craiova 2-0 restu nu mai conteaza

    Steaua 1
    Dianmo 2
    restu doar amatori... :p

  7. #28
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    steaua este obisnuita sa joace pe acel teren, cred ca ei stiu fiecare groapa si mlastina
    Raducanu cel care a scapat si a fost faultat de Daouda trebuia sa nu joace.In rest steaua nu a aratat ca o campioana, a fost impinsa de la spate de arbitru cu numeroase faulturi acordate aiurea. N'Jock a fost oprit din pozitie de singur cu portarul la 0-0 .Galeria stelei nu a existat prima repriza si a fost mai putin numeroasa ca cea a Craiovei chiar in Ghencea. S-au trezit in repriza a doua cand noi ramasi in 9 ,stelistii au inceput sa controleze ostilitatile.Galeria lor nu si-a facut simtita prezenta in stadion decat in 4 sau 5 randuri cand au stat cu moia in gura si ne-au facut tarani desi din ghencea se vad porumbii ,cartierul Ghencea este un fel de fata luncii din Craiova adica ghettoul Bucurestiului. Oricat am nega evidenta, in Ghencea frapeaza tocmai cine sint suporterii stelei, numai tigani si aurolaci . Daca atre cineva ceva de comentat la aceasta afirmatie am citeva casete in care sint filmati suporterii stelei. Sa ne uitam impreuna la fatele lor, la simplitatea mijloacelor de exprimare si la cum sint imbracati. Provoc suporterii stelisti sa comparam galeriile celor doua echipe prin imagini.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #29
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    alpopa , inima strazii nu este in canalizare cum crezi tu sau alti suporteri stelisti .
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #30
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Steaua - U Craiova 2-0

    Oameni buni , la ce meci v-ati uitat ?
    Steaua s-a desprins greu ptr. ca mingea nu a vrut "sa intre"!
    Ocazii au fost multe .
    Daouda si Badea au fost eliminati just .
    Cu mentiunea ca : de la faultul criminal al lui Marius Lacatus la Ardelean de la Bacau , de acum vreo cinci sezoane , nu am vazut o intrare atit de dura cum a facut Badea la Falemi .
    Goluri frumoase la Pitu si Raducanu .
    Njock a fost jenant cu declaratiile lui : Voi face meciul vietii !
    Pe teren arata ca o gloaba .
    Galeriile s-au balacarit fara rost , pacat (!) , sunt doua galerii inimoase si numeroase .
    Gazonul Stelei este poate cel mai prost din div A.
    Eu asta am vazut .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #31
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    Am banuiala ca xbass asta este insusi academicianul raducanu dupa cum scrie.

    Fara eliminari, care au fost cat se poate de juste, steaua nu ar fi invins aseara,
    arbitrul totusi a facut si o greseala foarte mare aseara, nu l-a eliminat pe hamutovski la faultul in afara careului ca ultim aparator.
    de fiecare data cand un Oltean lovea mingea dupa fluier , milogea radoi cerea galben, si logic se si acorda, invers niciodata si s-a intamplat de 3-4 ori.
    Trecand peste astea, care nu pot fi indreptate pentru ca Dinel nu este jiji si nici Nedelescu, corleone, Craiova a pierdut pe mana lui Badea: nu trebuia jucat cu N'jock.
    Mcbreen a jucat mai bine in 10 minute decat N'jock in 80. Jeremmy nu este jucator de meci in deplasare, nu are viteza si nici posesie.
    Daca juca cu Macca de la inceput era altceva.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  11. #32
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    marius, eu am fost la meci si iti pot spune ca a fost o singura galerie: PELUZA SUD.
    Ce era in sectorul stelei erau catva copii adunati, galerie inseamna altceva.
    Am uitat sa-l mentionez pe penibilul gabi safta, care ii facea osanale lui becali.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu ca ash fi mare fan al galeriei steliste (care shi pe mine ma scarbeshte uneori...) dar poate inca nu atzi aflat : inainte de meci membrii galeriei s-au certat cu jandarmii asha ca nu au mai facut nici o coregrafie iar unii dintre ei chiar nu au mai intrat la meci. Despre galeria Craiovei numai felicitari (cu cateva exceptzii totushi......)
    ex-alpopa

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    alpopa , inima strazii nu este in canalizare cum crezi tu sau alti suporteri stelisti .
    Ma amuzi.......Ar trebui sa-tzi vezi de treburile tale shi nu sa faci caracterizari dupa "locatzie".

    PS : Deh...dak de altceva n-ai de ce sa te legi ce sa mai zici shi tu.......
    ex-alpopa

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    marius, eu am fost la meci si iti pot spune ca a fost o singura galerie: PELUZA SUD.
    Ce era in sectorul stelei erau catva copii adunati, galerie inseamna altceva.
    Am uitat sa-l mentionez pe penibilul gabi safta, care ii facea osanale lui becali.
    Citeshte mai sus shi o sa aflii de ce erau numai catziva copii adunatzi la peluza. Despre Gabi Safta nu cred ca mai trebuie adaugat ceva....CHIAR E PENIBIL. La unele meciuri punea melodia "20" de la Voltaj shi intrerupea la refren ca sa auda tot stadionul cum ii injura galeria pe "tzigani".......
    ex-alpopa

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ganticick
    nasolu asta "alpopi" e extraordinar...eu nu pot sa zic decat atat..poate maine ca azi nu am cuvinte...aaaa...mai zic ceva...nu ca nu am fi meritat eliminarile DAR daca aia nu dadeau gol mai elimina inca unul si daca nici asa mai elimina unul sa bata cu 3-0...HAI MITICA!![COLOR=Navy]
    Mai oltene.......Vrei sa zici ca nu au dat jucatorii voshtrii cu "mucii in fasole"? Shi mai ales Badea? Io zic ca da. Au venit cu entuziasm shi putzina ratziune (drept dovada cele doua eliminari). Iar despre arbitru las-o balta. Nu el v-a batut. V-atzi batut singuri. Shi nu mai face scenarii gen "11 la 11 nu ne-atzi fi batut".....Ce e important e ca atzi mancat bataie. Ce e trist e ca atzi mancat bataie pe mana voastra. Shi mai da-l in puii mei pe Mitica. Normal ca daca tot timpul apare in discutzie (la televizor sau prin ziare shi chiar shi aici) i se urca la cap. Shi lui shi boilor aia de la liga.
    ex-alpopa

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    Am banuiala ca xbass asta este insusi academicianul raducanu dupa cum scrie.

    Fara eliminari, care au fost cat se poate de juste, steaua nu ar fi invins aseara,
    arbitrul totusi a facut si o greseala foarte mare aseara, nu l-a eliminat pe hamutovski la faultul in afara careului ca ultim aparator.
    de fiecare data cand un Oltean lovea mingea dupa fluier , milogea radoi cerea galben, si logic se si acorda, invers niciodata si s-a intamplat de 3-4 ori.
    Trecand peste astea, care nu pot fi indreptate pentru ca Dinel nu este jiji si nici Nedelescu, corleone, Craiova a pierdut pe mana lui Badea: nu trebuia jucat cu N'jock.
    Mcbreen a jucat mai bine in 10 minute decat N'jock in 80. Jeremmy nu este jucator de meci in deplasare, nu are viteza si nici posesie.
    Daca juca cu Macca de la inceput era altceva.
    Sa fim serioshi. Faultul lui Hamutovski nu a fost de roshu. *Unu* pentru ca nu a fost dur shi *doi* pentru ca nu era ultimul aparator. A ieshit in intampinare shi l-a tatonat pe atacantul oltean, iar langa el mai era un fundash stelist, Curt daca nu ma inshel. Despre cartonashe nu ash fi asha vehement. Au fost date corect. In legatura cu "milogenia" lui Radoi sunt de acord ca ar trebui sa se mai linishteasca. Mai ales daca vrea sa aiba succes prin strainatate. Ar trebui sa ia shi el o atitudine mai "a la Chivu". Prea multa autoritate indreptata unde nu trebuie strica.....
    ex-alpopa

  17. #38
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    alpopa, cred ca totusi tu ai privit alt meci. cel putin prima repriza a fost cel putin echilibrata. ocaziile au fost de o parte si alta, iar Craiova a parut mult mai "asezata" pe teren, desi evolua in deplasare.
    Stiinta a fost peste steaua ca si asezara tactica, si daca badita nu ataca atat de dur (poate ca fara intentie, dar pe un teren de asemenea natura, e clar ca nu poti controla un astfel de atac), chiar fara Daouda, nu stiu daca Steaua ar fi reusit sa o introduca .



    m-a mirat insa impotenta stelistilor, care s-au chinuit minute bune sa ameninte poarta craiovenilor, si cred ca au reusit doar din intamplare si mai ales,datorita caderii fizice suferita de acestia, fireasca in conditiile date.

    nu comentez eliminarile, au fost corecte.
    planeaza un semn de intrebare vizavi de ofsaidul semnalizat la atcantul de culoare al Stiintei.

    atentie, se naste o echipa !!
    Last edited by oaspetele; 1st December 2003 at 18:19.
    Schumi? the only one!

  18. #39
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Oaspetele,unde ai vazut prima repriza?In primele 5 min Steaua avusese deja 3 ocazii de gol(intre care si o bara)!Daca consideri suturile-n plopi ocazii...
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  19. #40
    junior bluescorpion's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    [...] de la faultul criminal al lui Marius Lacatus la Ardelean de la Bacau , de acum vreo cinci sezoane , nu am vazut o intrare atit de dura cum a facut Badea la Falemi .
    .... da, ce sa spun... mie mai curand imi aduce aminte de intrarea lui Hagi de la meciul cu Italia cand intr-adevar a intrat intentionat si si-a luat rosu fiindca l-a rupt pe ala... chestia e ca nu a sarit nimeni in sus cu declaratii de ''intrare criminala''... va dati seama ce chestie falemi are fractura la maleola si o sa stea TREI SAPTAMANI !!! cu piciorul ghipsat.... nasol.... deci tocmai de Craciun si de Anul Nou o sa poata dansa .... ce nenorocire.... ce perioada enorma de indisponibilitate... si steaua nu poate conta pe el pentru urmatoarele doua meciuri pe care le mai are de disputat pana intra in vacanta..... hai fiti seriosi... fracturile de maleola si metatarsiene sunt cele mai usoare si frecvente la fotbalisti... sub ele, ca gravitate este entorsa... dar astora din presa aservita le place cuvantul fractura si pun accentul pe el, pentru a sublinia ce lucru grav s-a intamplat..... :eek:
    Mariusmadmax daca tu nu ai vazut de vreo 5 sezoane o asemenea intrare, inseamna cu nu prea te uiti la meciurile de fotbal.... fara suparare...


    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    [...]
    Galeriile s-au balacarit fara rost , pacat (!) , sunt doua galerii inimoase si numeroase.
    .... CARE DOUA GALERII ???

  20. #41
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    check my new picture..... hahaha make love not war!!!
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  21. #42
    junior bluescorpion's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    SACRILEGIU !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •