Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 23

Thread: VA CASTIGA LANCE ARMSTRONG A SASEA OARA TURUL FRANTEI?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    29
    Reputatie
    1

    VA CASTIGA LANCE ARMSTRONG A SASEA OARA TURUL FRANTEI?

    pt cunoscatori, dati-va cu parerea!

    VA DEPASI LANCE RECORDUL ABSOLUT AL CASTIGARII T.FRANTEI?

    asta e intrebarea si evenimentul anului 2004! pt ca ar fi un record incredibil sa-l depaseasca pe Indurain.
    Un record MUNCIT in 5 ani, an de an, pe munti, pe frig, pe zapada si pe coborari periculoase, chiar mortale.
    Cam asta inseamna un MARE TUR.

    eu sper ca nu...pt ca inca mai tin la recordul lui Indurain

    ps.doar campionatul european ar putea umbri acest lucru, in rest mi se pare cel mai imp. eveniment al anului.

  2. #2
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Eu nu doresc sa castige Armstrong . Nu e mai bun decit predecesorii cu 5 victorii si ar fi pacat sa-i bage in umbra pe toti ! Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  3. #3
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Eu pe de alta parte vreau . nu inseamnna ca se va si intampla. S-ar putea ajunge la aliante intre celelalte echipe cu singurul scop "sa nu castige lance". Pana la urma e doar un sport. Sa castige cel mai bun, si daca cel mai bun e armstrong cinste lui - sa castige. Oricum imi place mai mult decat ulrich. mai degraba l-as vrea pe hamilton castigator decat pe neamt.

  4. #4
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Sa vedem mai intai daca mai concureaza, daca e prins dopat, daca...

  5. #5
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Sa vedem mai intai daca mai concureaza, daca e prins dopat, daca...
    Ciudata abordare. E ca si cum e mai normal sa fie dopat si se spera sa facacumva, nimeni nu stie cum, sa ajunga curat la Le Tour :?

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Eu totusi sper sa castige Lance si pe cel de-al saselea le tour. Daca are forte si este cel mai bun de ce sa n-o faca? Nu-i baga in umbra pe ceilalti chiar daca o sa aiba mai multe tururi castigate. Mercks oricum ramane numaru 1 in lume in istorie. O sa treaca mult timp pana cand o sa-l depaseasca cineva...

  7. #7
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Eddy va fii cel mai bun din istoria ciclismului !!! Nu degeaba sintem nascuti in aceeasi zi (17 iunie).Dar nu si in acelasi an....El are 58 de ani acum! Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  8. #8
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    asa cum a spus-o si el, echipa e foarte importanta. si nu stiu daca pena si chechu vor fi suficient de bine pregatiti ca sa-l sustina. daca ceilalti ciclisti vor bine pregatiti, cred ca sunt sanse mari sa nu mai castige, si sper sa stie cand sa se retraga, macar de la turul frantei, pentru ca ar fi pacat pentru cele cinci victorii sa sa prabuseasca din punct de vedere fizic in acest tur

  9. #9
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Favoritul meu a fost "Vulturul Navarez", Miguel Indurain, insa eu cred ca Armastrong va castiga si anul acesta turul...

  10. #10
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    "Ficiori", stati cuminti !
    Anul acesta cistigatorul va purta un nume : ULRICH !
    Cistigatorul din 1997, si de...5 ori pe locul 2, este hotarit sa-l detroneze pe LANCE !
    Anul trecut nu l-am crezut in stare dar anul acesta..."merg" cu el !

    Hai ! Cine mai da

    P.S. Eu merg cu ROXANA ! Dau si lada ei ! :p

  11. #11
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    Lance a inceput sezonul! in prima cursa a terminat pe 82, dar pana in iulie mai e.

  12. #12
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    Armstrong a castigat un contratimp de 24 km si a obtinut si tricoul galben intr-un tur din Portugalia
    you make a living by what you get
    and you make a life by what you give

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Nu arec nici o sansa.....niciodata nu am fost mai sigur ca acum
    I-a mers anul trecut dar anul asta nu o sa mai faca fata.....e prea pandit de adversarii,strategia USPostal e deja cvazicunoscuta.
    Sincer sa fiu nu am inghitit niciodata aceasta echipa si nici pe Amstrong.
    E prea devreme sa-mi dau cu parerea asupra castigatorului de anul acesta dar se anunta mare spectacol,poate mai mare ca oricand ,tinand cont de faptul ca cel ce va castiga va fi primul castigator dupa 5 ani de suprematie a lui Amstrong.

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    "Taran" daca nu ma insel tu esti ala care ii umpleai p-aia de la eurosport cu mesaje.Nu?

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Armstrong za best

  16. #16
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Nu prea cred sa reuseasca sa devina cel mai bun ciclist din istoria turului Fr. Francezii s-ar putea sa nu-l lase.
    Ginditi-va cum ar fi sa-l detroneze pe legendarii Edie Mercks si Indurain (reprezentantii unor tari cu traditie).

  17. #17
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Le Tour 2003 nu a fost castigat de Armstrong , ci a fost pierdut de Ullrich .
    Pe munte se vede ca au trecut niste ani peste el.
    Cred ca se va concentra in continuare , ca si anul trecut pe contratimpul pe echipe (unde va scapa de 2 contracandidati seriosi - Mayo si Zubeldia).
    Sper ca Ullrich sa intre in forma si mai ales sa slabeasca . Si sa nu duca trena pe munte fara rost.
    In comparatie cu Armstrong (care ii are pe Rubiera , Pena , Azevedo) , Ullrich are o echipa mai buna (Vinokurov , Salvodelli , Evans , Botero -- daca reintra in forma ) . Era mai bine pentru el daca pleca la CSC , echipa e buna si mai ales Bjarne Riis are talent ca director sportiv
    Alti favoriti...
    Mayo & Zubeldia
    Hamilton
    Basso (de urmarit -- fiind de la CSC)
    Heras
    Menchov

  18. #18
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vikernes
    Le Tour 2003 nu a fost castigat de Armstrong , ci a fost pierdut de Ullrich .
    Pe munte se vede ca au trecut niste ani peste el.
    Cred ca se va concentra in continuare , ca si anul trecut pe contratimpul pe echipe (unde va scapa de 2 contracandidati seriosi - Mayo si Zubeldia).
    Sper ca Ullrich sa intre in forma si mai ales sa slabeasca . Si sa nu duca trena pe munte fara rost.
    In comparatie cu Armstrong (care ii are pe Rubiera , Pena , Azevedo) , Ullrich are o echipa mai buna (Vinokurov , Salvodelli , Evans , Botero -- daca reintra in forma ) . Era mai bine pentru el daca pleca la CSC , echipa e buna si mai ales Bjarne Riis are talent ca director sportiv
    Alti favoriti...
    Mayo & Zubeldia
    Hamilton
    Basso (de urmarit -- fiind de la CSC)
    Heras
    Menchov
    Eu nu sunt deacord ca Armstrong nu a castigat turul tecut. A tras cat a avut nevoie. Plus la etapa aia pe munte cand s-a dus... atunci a aratat tot ce poate... NU mi s-a parut niciodata in pericol. Poate doar cand s-a apropiat Vinokurov (? el era ?) la mai pun de 30s de el (parca erau 17 - sper sa nu ma insel ca ma cam lasa memoria :p ), dar oricum stia ca o sa recupereze la contratimp.
    Ulrich atat a putut anul trecut, Armstrong nu cred ca a dat tot.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    He he he!!!Cred ca omul are prima sansa la castigarea acestui tur.Daca castiga bravo lui...!!!!Oricum povestea cu strategia cvazicunoscuta este extrem de amuzanta....
    Bine Marseillais....toate echipele dau pe afara de inteligenta si cei de la uspostal sunt niste idioti..
    ))))))
    Sa fim seriosi!

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Smile

    Şi eu cred că Lance va cāştiga turul pentru a şasea oară, pentru că are valoare din punct de vedere tactic. Va şti să profite la maxim de toate oportunităţile oferite de către adversari.

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    o sa castige ULRICH TF, atunci cand nu mai vine Amstrong

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •