Results 1 to 20 of 20

Thread: Se cheama asta fotbal?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    junior naxos's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Iasi
    Posts
    143
    Reputatie
    1

    Se cheama asta fotbal?

    Cum se poate numi ceea ce se joaca in divizia A acum? Urmaresc emisiunile de sport de dupa etapa si tot ce vad sunt reprosuri la adresa arbitrilor cum ca se fura meciul (culmea e ca din ambele parti apar aceste reprosuri).

    Cred ca e sport national aceasta practica. A culminat cu acel meci in care ne-a arbitrat Urs Mayer. Dar am batut noi in Norvegia cu 3-0 asa cum au facut spaniolii? Daca faceam asta nu se punea problema punctelor in meciul cu danezii. Plus ca nu s-a stiut a inscrie gol.

    Toate reprosurile sunt de genul: a fost penalty, nu a fost. Toti vor penalty. Pomana. Ai impresia ca toti cersetorii s-au implicat in fotbal. Unii dintre ei chiar au comportament de cersetori, ca sa nu mai vorbim de limbaj si atitudine.

    In momentul in care un jucator apatic ce suteaza anemic intra in careu si cade ca secerat nu se poate vorbi de fotbal. In acel moment se cauta impresionarea arbitrului si nu inscrierea golului. Cand vor invata jucatorii nostri sa inscrie atunci vom avea din nou fotbal in Romania. Pana atunci insa vom continua sa scadem in valoare.

    O emisiune de fotbal in care s-ar dezbate prezenta ratarilor de tot rasul si paselor gresite cu duiumul ar scoate la iveala adevaratele probleme. De nu, hai sa dam vina unii pe altii asa cum se face treaba in Romania.

  2. #2
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Da ' ce spui de remarca "dr." DINU de ieri seara, la faza la care portarul Craiovei (am impresia) a aruncat mingea spre coechipier, depasind careul de "16" : "Nu mi se pare ca a fost hent ! Conteaza locul unde se afla picioarele !"
    Ce vorbeste OMUL ?
    S'o fi schimbat regulamentul de fotbal si noi nu stim ?!

    De mult tot scriu pe toate SITE-urile ca N-AVEM PRESA SI NICI EMISIUNI TV cu adevarat SPORTIVE !
    Iti arata 25-30 de secunde dintr-un meci si apoi, cei 3-4 invitati isi dau cu parerea !
    Culmea a fost ca ieri seara, din cei 5 care au luat loc la masa s-au nascut...6 pareri !

    Moderatorul de la "MINUTUL 91" e TOTAL DEPASIT !!!
    Numai ca nu-i pupa mina lui DINU !
    Cum are un invitat mai de soi, da numai din cap a aprobare !
    Ieri seara si-a permis sa-l...persifleze pe STEFAN, patronul CEAHLAULUI (sau?). Oricum, si-a batut joc de el vorbind in graiul moldovenesc !

    Nu stiu cum ajung UNII cronicari sportivi sau moderatori cind NICI REGULAMENTUL NU-L CUNOSC !

  3. #3
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    aveti dreptate, nu avem nici o emisiune adevarata de folbal, la procesul etapei e mai mult distractie decit folbal, la antena 1 ioanitoaia e cam pe spate de cind nu ma e la pro si la romania 1 moderatorul ala abia isi cunoaste numele!
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  4. #4
    junior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Naxos, ai perfecta dreptate.

    Cursaru poate rata doua penaltiuri intr-un meci, Cl. Raducanu poate da pe langa minge,( si lista continua la nesfarsit) dar arbitrii nu pot gresi. Ei sunt cancerul fotbalului romanesc, sigur.
    Fair-play, please!

  5. #5
    junior naxos's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Iasi
    Posts
    143
    Reputatie
    1

    Asa cum spuneam....

    "Liverpool a asteptat finalul cu sufletul la gura, multumind arbitrului pentru ajutorul dat." (Gazeta Sporturilor)

    Daca n-ar fi arbitrii atunci echipele romanesti ar bate orice, ar deveni campioane absolute.

    Sfatul meu: nu mai jucati fotbal cu tiganusi impleticiti si adormiti, cautati jucatori cu pofta de joc.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    spania granada
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    ASTA NU SE CHEAMA FOTBAL SE NUMESTE FOTBAL IN NOROI
    forza rapid

  7. #7
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Contraexemplu: 15 Bratu - nu l-am vazut sa cada secerat in careu cum face Raducanu... si chiar daca era faultat incerca sa continue faza, nu plonja! Asta-i mentalitate sanatoasa!

  8. #8
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    De acord cu tine Rasheedkpenny, asta e mentalitatea tuturor jucatorilor din campionatul intern, daca s-ar primi note ptr artistic, nu am avea rivali
    Cu gazonul se pare ca doar 2 echipe stau bine: Timisoara si Rapid (din cate am vazut).

  9. #9
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiŗoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ravelly
    Cu gazonul se pare ca doar 2 echipe stau bine: Timisoara si Rapid (din cate am vazut).
    Se tot spune ca Brasovul are cel mai bun gazon din tara, comparabil cu cel al Rapidului. Asa o fi?
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  10. #10
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    As adauga totusi si Dinamo deoarece nu am vazut vreodata sa fie prost gazonul. Daca a vazut careva pe Dinamo gazonul prost va rog sa mentionati jocul.

  11. #11
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Scuzele mele ieppy ptr faptul ca am uitat sa mentionez stadionul lui dinamo; ai dreptate.

  12. #12
    junior naxos's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Iasi
    Posts
    143
    Reputatie
    1

    bravo turcilor

    Uitati si un alt mod de a pune problema cand pierzi. Si culmea e ca vine de la un popor cu care romanii au (cele mai) multe in comun.

    "Fricosii au pierdut, curajosii au cistigat"

    Presa turca ia la refec toata trupa lui Besiktas, in prim-plan fiind Pancu, pentru ratarea sa monumentala

    "Vulturul a ramas repetent: 0-2", a titrat cotidianul "Hurriyet", dupa meciul Besiktas-Chelsea, in urma caruia echipa antrenata de Mircea Lucescu a ratat calificarea in optimile de finala ale Ligii Campionilor. "Besiktas a ratat prin Pancu ocazia de a inscrie. Lucescu trebuie sa se gindeasca acum foarte bine. S-a vazut ca actualul lot al echipei Besiktas nu are capacitatea sa joace in Liga Campionilor

  13. #13
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by naxos
    O emisiune de fotbal in care s-ar dezbate prezenta ratarilor de tot rasul si paselor gresite cu duiumul ar scoate la iveala adevaratele probleme. De nu, hai sa dam vina unii pe altii asa cum se face treaba in Romania.
    nu o sa vezi o astfel de emisiune la noi. iti dau un exemplu. la prima emisiune dupa schimbarea ziarului pe cind lucescu incerca sa explice ce a gresit tehnic rednic in meliul cu anderlecht, ioanitoaia il tot intrerupea pe acesta cu stupida intrebare 'cum se spune pe turceste la invaluire?". in emisiunea concurenta calinescu isi face numarul si doar Jiji ce-i mai tine piept. si atunci de unde emisiuni seriose la care sa se discute tactica, tehnica sau alte probleme strict legate de fotbal? a se vedea si instigarea la violenta de la prosport care a doua zi dupa meciul cu danemarca dadea adresa de mail a lui urs mayer indemnind cititorii sa-i scrie, implicit sa-i blocheze casuta postala. de ce sa nu le scrie alora care au ratat monumental?

    cam asta e situatia si in teren si in tribune.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #14
    junior naxos's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Iasi
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    nu o sa vezi o astfel de emisiune la noi. iti dau un exemplu. la prima emisiune dupa schimbarea ziarului pe cind lucescu incerca sa explice ce a gresit tehnic rednic in meliul cu anderlecht, ioanitoaia il tot intrerupea pe acesta cu stupida intrebare 'cum se spune pe turceste la invaluire?". in emisiunea concurenta calinescu isi face numarul si doar Jiji ce-i mai tine piept. si atunci de unde emisiuni seriose la care sa se discute tactica, tehnica sau alte probleme strict legate de fotbal? a se vedea si instigarea la violenta de la prosport care a doua zi dupa meciul cu danemarca dadea adresa de mail a lui urs mayer indemnind cititorii sa-i scrie, implicit sa-i blocheze casuta postala. de ce sa nu le scrie alora care au ratat monumental?

    cam asta e situatia si in teren si in tribune.
    Situatia de care spui tu nu este numai la nivel fotbalistic. Avem o natiune care in marea ei majoritate stie doar sa se planga. Dar asta e altceva de acum, nu m-apuc eu de schimbat mentalitati.

  15. #15
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Valoarea campionatului se vede in cupele europene si in vanzarile de jucatori. Acum 10 ani jucatorii plecau in Germania, Anglia, Spania, Portugalia, Franta. Acu' ne-a mai ramas Olanda (si nici acolo oricine, ca de exemplu O. Petre si Munteanu au dat chix), Turcia si Ukraina.
    Daca valoarea fotbalistului roman creste in ritmul asta, o sa ajunga motiv de sarbatoare nationala plecarea unui fotbalist roman chiar si in Armenia. Noroc ca-l avem pe Stoichita pe-acolo, poate ne mai pune o pila.

  16. #16
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by naxos
    Situatia de care spui tu nu este numai la nivel fotbalistic. Avem o natiune care in marea ei majoritate stie doar sa se planga. Dar asta e altceva de acum, nu m-apuc eu de schimbat mentalitati.
    de fapt nu se plinge. cauta sa se plinga. orice e folositor la asta. de schimbat le schimbi fara sa vrei numai postind asa ceva
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  17. #17
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Valoare, cinste, fotbal? in Romania...
    Iata un articol din GS de astazi:
    "Ajuns pe 12 īn clasament şi cu minus 8 la "adevăr", cel mai greu pasiv din istoria Gloriei īn Divizia A, Jean Pădureanu a şi trecut la treabă pentru a rezolva ce se mai poate pentru retur. Şi-a sunat foştii, actualii sau viitorii prieteni şi i-a īntrebat dacă pot să-l ajute cu ceva puncte īn partea a doua a campionatului, nu de altceva, dar să ştie şi Lordul dacă-şi petrece Sărbătorile īn linişte. La capătul celălalt al firului s-au aflat amici de-ai săi, dar aflaţi īntr-o situaţie la fel de grea. Cine? Bacăul şi Ceahlăul. Bătrīnul preşedinte a īnchis trist telefonul, dar imediat s-a luminat cīnd a văzut pe ecranul celularului un mesaj: "Īţi doresc Sărbători fericite şi numai bine. Cīt despre campionat, sper că nu-ţi faci probleme. O s-o rezolvăm noi cumva. Contează pe mine". Semnat Dumitru Dragomir."
    Cred ca o sa fie un retur foarte tensionat si o mare bataie de la locul 1 la 16. Ramine de vazut cine va avea cistig de cauza: valoarea, cinstea sau "sa se dovedeasca cu probe dom'le"!
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  18. #18
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Timisoreanul
    Valoare, cinste, fotbal? in Romania...
    Iata un articol din GS de astazi:
    "Ajuns pe 12 īn clasament şi cu minus 8 la "adevăr", cel mai greu pasiv din istoria Gloriei īn Divizia A, Jean Pădureanu a şi trecut la treabă pentru a rezolva ce se mai poate pentru retur. Şi-a sunat foştii, actualii sau viitorii prieteni şi i-a īntrebat dacă pot să-l ajute cu ceva puncte īn partea a doua a campionatului, nu de altceva, dar să ştie şi Lordul dacă-şi petrece Sărbătorile īn linişte. La capătul celălalt al firului s-au aflat amici de-ai săi, dar aflaţi īntr-o situaţie la fel de grea. Cine? Bacăul şi Ceahlăul. Bătrīnul preşedinte a īnchis trist telefonul, dar imediat s-a luminat cīnd a văzut pe ecranul celularului un mesaj: "Īţi doresc Sărbători fericite şi numai bine. Cīt despre campionat, sper că nu-ţi faci probleme. O s-o rezolvăm noi cumva. Contează pe mine". Semnat Dumitru Dragomir."
    Cred ca o sa fie un retur foarte tensionat si o mare bataie de la locul 1 la 16. Ramine de vazut cine va avea cistig de cauza: valoarea, cinstea sau "sa se dovedeasca cu probe dom'le"!

    valoare, cinste? vorbesti de lucruri sfinte
    anti Dinamo, anti oier

  19. #19
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Si eu am tot auzit ca Brasovul are cel mai tare gazon.
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  20. #20
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    sincer prefer un gazon mai moale

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •