Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 48

Thread: Dinamo-Poli

  1. #22
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    …Si se pregatesc sa fie excluse celelalte echipe ramase si care pot reprezenta un pericol potential sau real pentru echipa favorita a Regelui. C-asa-i in monarhie despotica, regele decreteaza cine trebuie sa traiasca si sa moara ca sa-i fie lui bine…
    Sanatate!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #23
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    d-le Utilizator,imi esti simpatic rad pe-aici de am atras atentia... ...esti ok, te respect pt ceea ce esti
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  3. #24
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ok Lion, si tu imi esti simpatic, de asta si raspund la intepaturile tale…Stiu ca ma provoci intentionat, dar nici mie nu-mi place sa ratez ultimul cuvant. 8)
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #25
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    Asta e, intotdeauna oltenii trebuie sa aiba ultimul cuvant de cand i-a facut mama lor
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  5. #26
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Ma surprinde faptul ca unii (cei care au interese)sustin ca un rezultat de egalitate ar fi fost echitabil. Eu nu am sa spun decat ca meciul s-a terminat totusi 4-2 la doua goluri diferenta.
    Cum puteti sustine asa ceva?
    Daca era o diferenta minima poate era cat de cat acoperita parerea, asa insa....
    Ma bucur foarte mult de victoria asta in special, pentru ca asa, poate, timisorenii in frunte cu jegosul ala de calinescu nu vor mai avea ce zice
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  6. #27
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    Ce sigur esti pe tine... 8)
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  7. #28
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    P.S. Recunosc ca golul anulat al lui Danciulescu a fost din offside. Chiar flagrant.
    Totusi Dinamo s-a jucat cu Poli si cu ocaziile in prima repriza. Ca sa nu mai spun de fazele spectaculoase. Numai pase cu calcaiul. Frumos. Bravo Dinamo!
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  8. #29
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Daca tie termenul "poate" iti inspira siguranta....
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  9. #30
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pt Lion: OK, stiu din familie, dar mai sunt si altii ce tin sa aiba ultimul cuvant 8)
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #31
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    N-au loc de noi,mah, ne bagam nasu' peste tot...
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  11. #32
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Si nasul si coatele…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #33
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Felicitari CVUCS !! Le-ati predat ******* lectie ultra din nou. Utilizator , ce draq aberezi acolo mah?? Banuiesc ca nu ai vazut meciul Craiova- Oradea , doar ai citit GSP. Arbitrajul a fost dezastruos, de acord cu tine, insa nu a avantajat Universitatea . A fluierat aiurea si pro, si contra Craiovei (vezi primul gol). Eliminarea a fost justa. Uita-te mai bine.
    Apropo , "Succes" la meciul cu spartak !! Multumim ca ne reprezentati cu DEMNITATE (4-0 :>>) !!! E bine ca aveti personalitate !)
    Amor de lejos, felices los quatro....

  13. #34
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    Da,mah. bine, cel putin nu ne bagam....COADA
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  14. #35
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    Hopa! Au sosit ajutoare...astia niciodata nu ma lasa singur
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  15. #36
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am vazut meciul la TV, a fost destul de clar in favoarea Craiovei, chiar daca probabil a fost neintentionat. 2 penaltyuri usor acordate si galben pentru simulare eronat acordat ordenilor. Cred ca “aberatiile” mele sunt destul de evident sustinute de imagini, spre deosebire de ale tale. 8)

    Multam de urarile de”succes” s-ar putea chiar sa fie, chit ca batem si nu ne calificam. Macar de noi se mai aude prin Europa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #37
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Se aude , dar se aude de umilintele care le suferiti
    Decat sa fi umilit in halul ala , mai bine lipsa!
    Cred ca va da un scurt 2-0 spartak , doar asa ca sa va tina ciocul mic si nici nu o sa se oboseasca prea mult
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #38
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  18. #39
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Hai sa-si dea cu parerea si un timisorean subiectiv care a urmarit meciul din fotoliu, ca dinamovisti obiectivi avem destui, Slava Domnului.
    In primul rind trebuie sa spun ca comentariul (si nu fac cacofonie din greseala) a fost de o penibilitate greu de inchipuit din partea unui suporter polist subiectiv. Adica dinamo juca doar la superlativ in timp ce timisorenii abia daca legau doua pase, ocaziile create de polisti au iesit doar din greseli ale apararii dinamoviste, la 1-0 pentru dinamo urma sa fie un scor fluviu pentru alb-rosii, se faceau deja calcule, 4-0 sau mai bine poate 6-0, primul gol al lui Poli a fost unul norocos, iar ce-l de-al doilea jos linga bara, a fost dat pe greseala belganului. COMENTARIU PENIBIL (sa nu "jignesc" pe acesti bravi comentatori "obiectivi")
    Cit despre meci, un inceput slab al polistilor, primele 20 de minute, in rest echilibrat pina la finalul meciului, cu precizarea ca la 2-2 Poli era echipa care s-a aflat in atac, iar golurile dinamoviste au venit pe contraatac.
    Depre arbitraj, obiectiv??? Nu putem sa spunem ca a fost ca in meciul de trista amintire de la Timisoara, insa a stiut sa ajute cind si cum trebuie, citeva lovituri libere pt dinamo din preajma careului, cartonase galbene pentru toti fundasii, sa-i mai potoleasca putin, un offside fluierat intr-un moment oportun, despre lovituri libere sa nu mai vorbim ca de fiecare data cind pica un dinamovist era lovitura pt dinamo.
    Despre galerii nici nu este nevoie sa comentez, toata lumea a putut auzi, chiar daca fondul sonor era bruiat de cei doi "pseudocomentatori", ca doar o singura galerie a fost prezenta CVUCS.
    Dar asta este doar o parere a unui suporter timisorean subiectiv.
    Asteptam returul, dupa cele vazute, cu mare incredere.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  19. #40
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Timisorene spune-mi si mie un comentator de fotbal ca lumea... :x :x :x
    Asa nervi am avut aseara la meciul Chievo-Milan , la fel ca si la Dinamo -Poli. Toti romanii trebuiau sa tina cu Chievo pentru a tine implicit cu Roma lui Chivu...de cand dracu e Roma lu' Chivu?, Poli are ocazii din greseala, toate pasele sunt "diagonale", aia de pe Tv Sport is cu "galacticii" -urla la fiecare ocazie a galacticilor de parca is actionari acolo si etc...
    Sa nu mai vorbesc de CL..... m-am saturat de turci si de meciurile lor.......................


    Spune-mi un comentator ca lumea......
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  20. #41
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    sa fi fost Topescu, sa nu zic de Secosan, ca atunci as fi acuzat din nou de patriotism local. Insa nu de multe ori l-am ascultat pe Secosan si de multe ori cu toate ca nu-mi prea placea, spunea ca oaspetii au fost superiori sau ca au afisat un fotbal frumos, ceea ce a atras aplauzele publicului timisorean. 8)
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  21. #42
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Timisoreanule, pt. faptul ca ai specificat la inceputul mesajului tau ca vei fi subiectiv meriti aprecierea noastra Cat despre meci, nu spun nimic, caci pot fi acuzat de obiectivism 8) In schimb ii rog pe cei ce-si dau cu parerea pe-aici sa se rezume doar la meciul asta (vezi topicul) caci de rivalitati la modul general m-am cam saturat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •