Results 1 to 9 of 9

Thread: Site Gazeta

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Site Gazeta

    Ce parere aveti de noul site al Gazetei? Arata mai bine ca Prosport sau OnlineSport? Eu cred ca e un pas inainte fata de cel vechi, dar o copie nereusita a Marca.com (vezi ceasul ala de la stirile de ultima ora).

  2. #2
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    VADIM, SITE-ul e mai rapid, mai ordonat dar...daca nu creste valoarea articolelor atunci tot degeaba !

    Apropos ! Ai citi articolul din PROSPORT a lui FLAVIUS IONESCu (daca imi aduc bine aminte).
    Dom'le, n-am sa pot intelege niciodata ce au UNII ziaristi (sper sa nu jignesc "tagma") sportivi in cap !

    "I-au ajuns blestemele!" sau...cam asa ceva !
    Apoi, se leaga de arbitrul meciului Meier, dar, sint 1000% convins ca el a luat datele din caseta LIVE (poate chiar de la ONLINE, pentru ca cea de pe PROSPORT-pagina- se incarca rau !).
    Daca ar fi vazut meciul si-ar fi dat seama ca arbitrul a fost BUN !

    Ne-am invatat insa sa acuzam...fara sa gindim !

    Dupa parerea mea, VADIM, in ROMANIA sportul e in suferinta si datorita faptului ca ziarele se ocupa de ORICE ALTCEVA dar...NU DE SPORT !

    Uite-te la emisiunile RETROSPECTIVE !
    Un exemplu...
    Luni seara am urmarit o emisiune a lui Ionel Stoica(?!_cred) ; invitat, DAN PETRESCU !
    S-a vorbit despre frumoasa victorie din TARA GALILOR, in urma cu 10 ani !
    Altceva de ce greutati au intimpinat la vama si...penaltyul dubios acordat impotriva noastra...N-AM VAZUT !
    Ionel repeta intr-una ca "STRAINII NU NE VOR !"
    Ca sintem mici ca...cir ca mir...

    Ce spui de calificarea LETONIEI ?
    Daca s-ar fi calificat TURCIA, Germania ar fi scapat pe perioada EURO 2004 de turcii din tara !

    In concluzie: s-a schimbat DOAR o fatada !

    Uite-te la IOANITOAIA cum isi va schimba...blana !

    Nu inchei inainte de a va felicita pentru munca pe care o faceti la ONLINE !
    E bine ca nu intrati in NOROIUL UNORA !

    P.S. Si daca, uneori, va mai criticam : BUCURATI-VA !
    Asta inseamna ca...EXISTATI !
    Cind nu mai e nimic de criticat atunci “sinteti la un pas de...MONOTONIE !

  3. #3
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Re: Site Gazeta

    Quote Originally Posted by Vadim
    Ce parere aveti de noul site al Gazetei? Arata mai bine ca Prosport sau OnlineSport? Eu cred ca e un pas inainte fata de cel vechi, dar o copie nereusita a Marca.com (vezi ceasul ala de la stirile de ultima ora).
    Arata mai bine ca prosport , dar onlinesport mi se pare peste gazeta sporturilor.
    E totusi un pas inainte
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #4
    incepator vince's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1

    Noul Site

    Parca e mai ordonat dar ar trbui sa faca un mirror server undeva in America de Nord pt ca, accesindul din afara Romaniei nu e asa de rapid....oricum un pas inaite....dar nu ar fi trebuit sa-l puna online pina nu au setat ca lumea baza de date pt ca majoritatea aricolelor sunt goale in pagina.....se vede ca inca mai lucreaza...eram interesat sa citesc articolul care are poza pe prima pagina despre Mutu (by decebal of course) dar nu il gasesc nicaieri si paginile din ziar sunt goale.....
    Mai asteptmam un pic...

  5. #5
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Onlinesport cum merge de afara? Mai ales cand sunt meciuri live?

  6. #6
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca nu arata mai bine decat pana acum. Ca si design prosport-ul sta mai bine.

    Cat despre viteza...pana acum gsp se incarca cel mai repede din cele 3 (+prosport, onlinesport). Astazi gsp-ul a mers prost, probabil datorita ca e in lucru. Nu stiu cum o sa fie de-acum incolo.

    Vadim, onlinesport se incarca destul de repede, chiar atunci cand sunt meciuri live...Acelasi lucru e valabil si la rivalii de la totalsport.ro

  7. #7
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    VADIM, mai ales de cind dati DIVIZIA B si LIVE REZULTATE, nu mai am ce cauta pe alte SITE-uri !
    (Hai, v-am laudat si ieri si azi, merit o... )

    Serios...
    Sinteti, si cu calitatea celor care scriu pe FORUM, inaintea altora !

    WE PLACUT !

    P.S. Este o concurenta benefica pentru NOI, FORUMISTII !
    Bine ar fi ca si ziarele sportive sa inceapa sa faca ceva SI pentru sport !
    Poate ar trebui ca UNII dintre jurnalistii nostri sa mai ia, din cind in cind, si cite un ziar dintr-o tara mai...evoluata (la fotbal !).
    Crede-ma, am avut ocazia sa discut cu un redactor de la un ziar de la mine din localitate, care se ocupa cu PRESA EUROPEI DE EST !
    Dupa parerea lui, prea multi jurnalisti din RO sufera de lipsa unei "scoli" valabile !
    Parca antrenorii nostri nu ?!

    P.S. la...P.S. Am T-DSL asa ca se incarca destul de repede !
    Dupa-amiaza e mai...incet !

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Onlinesport cum merge de afara? Mai ales cand sunt meciuri live?
    Depinde de conexiune , la mine merge bine
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    GSP.ro ii mai bun ca prosport.ro dar nici un site nu intrece onlinesport.ro la design informatii si la forum !
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •