Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 93

Thread: CUPA UEFA subiecte vechi unite !

  1. #1
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Age
    36
    Posts
    2,517
    Reputatie
    0

    Cupa Uefa 2003 - 2004

    Maine de la ora 15, la Nyon, va avea loc tragerea la sorti pentru turul preliminar al cupei UEFA. Reprezentantele noastre, Steaua si Dinamo sunt capi de serie. Posibili adversari pentru Steaua: Zimbru Chisinau (MOL), FK Sarajevo (BHZ), Neman Grodno (BLS), Derry City FC (IRL). Dinamo va intalni o echipa dintre: Liepajas Metalurgs (LAT), Grindavík (ISL), Valletta FC (MLT), Zhenis Astana (KAZ). Meciurile se vor disputa pe 14 si 28 August.
    Finala Cupei UEFA va avea loc pe 19 Mai 2004 in Suedia la Gothenburg.
    Bafta!

  2.  
  3. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    14,859
    Reputatie
    0

    uefa

    dinamo buc -ljepaia metalurg
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #3
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    14,859
    Reputatie
    0
    steaua buc. -neman grodno
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #4
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,904
    Reputatie
    0
    ce te grabesti frate, zici ca se da un premiu!
    (era thread facut deja!); poate face Dorin modificari.

    E, echipele romanesti sunt favorite si nu cred ca vor exista probleme.

  6. #5
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Age
    36
    Posts
    2,517
    Reputatie
    0
    Conform unor surse de incredere - adica inter - in Cupa UEFA, echipele romanesti au urmatorii adversari:

    Dinamo Bucuresti - Liepajas Metalurgs (LAT)
    Neman Grodno (BLS) - Steaua Bucuresti

    Mult succes! Cred ca ambele echipe ar trebui sa castige 6 puncte in turul asta. "Parerea mea"

  7. #6
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,904
    Reputatie
    0
    2003/04 UEFA Cup qualifying round draw
    First leg: 14 August
    Second leg: 28 August
    AIK Solna (SWE) v Fylkir (ISL)
    KS Vllaznia (ALB) v Dundee FC (SCO)
    FC Levadia Maardu (EST) v NK Varteks (CRO)
    FC Santa Coloma (AND) v Fair Play (DEN)*
    NK ®eljeznicar (NHZ) v Anorthosis Famagusta FC (CYP)
    FC Banants (ARM) v Hapoel Tel-Aviv FC (ISR)
    Cup winners (DEN)* v FC Dinamo Minsk (BLS)
    Malmö FF (SWE) v Portadown FC (NIR)
    FC Dinamo Bucuresti (ROM) v FHK Liepajas Metalurgs (LAT)
    Valletta FC (MLT) v Neuchâtel Xamax FC (SUI)
    FC Kärnten (AUT) v Grindavík (ISL)
    FK Viktoria ®iľkov (CZE) v FC Zhenis Astana (KAZ)
    FK Sarajevo (BHZ) v FK Sartid (YUG)
    APOEL Nicosia FC (CYP) v Derry City FC (IRL)
    PFC Litex Lovech (BUL) v CSF Zimbru Chisinau (MOL)
    FC Neman Grodno (BLS) v FC Steaua Bucuresti (ROM)
    FC Etzella Ettelbrück (LUX) v NK Kamen Ingrad (CRO)
    Manchester City FC v Total Network Solutions FC WAL)
    Molde FK (NOR) v KÍ Klaksvík (FAR)
    Third-placed (DEN)* v FC TVMK Tallinn (EST)
    FK Ventspils (LAT) v Wisla Plock (POL)
    Myllykosken Pallo-47 (FIN) v BSC Young Boys (SUI)
    FC Vaduz (LIE) v FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)
    Coleraine FC (NIR) v UD Leiria (POR)
    Groclin Grodzisk Wielkopolski (POL) v FK Atlantas (LIT)
    KS Dinamo Tirana (ALB) v K. Sporting Lokeren OV (BEL)
    Cwmbran Town FC (WAL) v Maccabi Haifa FC (ISR)
    NK Publikum (SLO) v FK Belasica GC (MKD)
    FK Cementarnica 55 (MKD) v GKS Katowice (POL)
    ©KM Púchov (SVK) v FC Sioni Bolnisi (GEO)
    FK Crvena Zvezda (YUG) v FC Nistru Otaci (MOL)
    FK Ekranas (LIT) v Debreceni VSC (HUN)
    Birkirkara FC (MLT) v Ferencvárosi TC (HUN)
    FC Haka (FIN) v HNK Hadjuk Split (CRO)
    FC Torpedo Moskva (RUS) v SP Domagnano (SMR)
    FK Atyrau (KAZ) v PFC Levski Sofia (BUL)
    NK Olimpija Ljubljana (SLO) v Shelbourne FC (IRL)
    RC Lens (FRA) v FC Torpedo Kutaisi (GEO)
    Runners-up (DEN) v FC Shirak (ARM)
    FC Artmedia Petrzalka (SVK) v F91 Dudelange (LUX)
    NSÍ Runavík (FAR) v SFK Lyn (NOR)

    * To be confirmed at the end of the Danish season.

  8. #7
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    14,859
    Reputatie
    0
    da sunt de acord cu tine edgar in ceea ce priveste nr. de puncte care trebuie castigate (6)
    dar tre sa remarc ca atat dinamo cat si steaua au adversari de prin locurile de "bastina"
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #8
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Age
    30
    Posts
    2,010
    Reputatie
    0
    Cum a spus Edgar: 6 puncte pentru fiecare echipa romaneasca (Dinamo si Steaua); adversari usori


    SUCEES!!!!!!!

  10. #9
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Age
    29
    Posts
    276
    Reputatie
    0
    Steaua ajunge in turul III cel putin.
    Dinamo II sau III.
    Leave me alone!

  11. #10
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Age
    29
    Posts
    276
    Reputatie
    0
    Steaua ajunge in turul III cel putin.
    Dinamo II sau III.
    SUCCES STEAUA!
    SUCCES DINAMO!
    Leave me alone!

  12. #11
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Age
    30
    Posts
    2,010
    Reputatie
    0
    Cel puţin turul III pentru amândouă + 6 puncte in turul I pentru fiecare (Steaua şi Dinamo)
    OK?

  13. #12
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Age
    36
    Posts
    2,517
    Reputatie
    0
    Meciuri jucate marti:

    Valletta FC (MLT) v Neuchâtel Xamax FC (SUI) 0 - 2
    FK Sarajevo (BHZ) v FK Sartid (YUG) 1 - 1
    FC Haka (FIN) v HNK Hadjuk Split (CRO) 2 - 1

    Meci jucat miercuri:

    FK Ventspils (LAT) v Wisla Plock (POL) 1 - 1

  14. #13
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,377
    Reputatie
    0
    Optimismul nu strica ! 6 puncte ar fii normal dar eu sint multumit si cu calificarea . Dorin

  15. #14
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,377
    Reputatie
    0
    Steaua a luat greu un punct.Gol de egalare in min 88! Dorin

  16. #15
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Age
    36
    Posts
    2,517
    Reputatie
    0
    Bun, deci s-a dus posibilitatea castigarii celor 6 puncte. Cu astfel de rezultate vrea Piturca sa ajunga in semifinale?

  17. #16
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,377
    Reputatie
    0
    Cum de a revenit Dinamo asa de incredibil????? Dorin 5-2 !!!

  18. #17
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,487
    Reputatie
    0
    Rezultatele sunt mediocre. Steaua ar fi trebuit sa castige, iar Dinamo nu ar fi trebuit nici sa treaca prin astfel de emotii, nici sa primeasca doua goluri acasa.
    Bravo lui Dinamo pentru puterea de lupta si de revenire, dar letonii sunt obisnuiti sa dea multe goluri pe propriul teren.
    Ambele au sanse mari de calificare, depinde de ele sa le valorifice.
    O sa incerc sa fiu prezent la cel putin unul din meciurile de pe teren propriu (Dinamo primul, apoi Steaua).

  19. #18
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Age
    36
    Posts
    2,517
    Reputatie
    0
    Meciuri jucate marti:

    Valletta FC (MLT) v Neuchâtel Xamax FC (SUI) 0 - 2
    FK Sarajevo (BHZ) v FK Sartid (YUG) 1 - 1
    FC Haka (FIN) v HNK Hadjuk Split (CRO) 2 - 1

    Meci jucat miercuri:

    FK Ventspils (LAT) v Wisla Plock (POL) 1 - 1

    Meciuri jucate joi:

    FK Atyrau (KAZ) v PFC Levski Sofia (BUL) 1 - 4
    FC Neman Grodno (BLS) v FC Steaua Bucuresti (ROM) 1 - 1
    FK Cementarnica 55 (MKD) v GKS Katowice (POL) 0 - 0
    KS Dinamo Tirana (ALB) v K. Sporting Lokeren OV (BEL) 0 - 4
    FK Ekranas (LIT) v Debreceni VSC (HUN) 1 - 1
    FC Levadia Maardu (EST) v NK Varteks (CRO) 1 - 3
    ŠKM Púchov (SVK) v FC Sioni Bolnisi (GEO) 3 - 0
    FK Viktoria Žižkov (CZE) v FC Zhenis Astana (KAZ) 3 - 0
    Myllykosken Pallo-47 (FIN) v BSC Young Boys (SUI) 3 - 2
    NK Publikum (SLO) v FK Belasica GC (MKD) 7 - 2
    FC Kärnten (AUT) v Grindavík (ISL) 2 - 1
    FC Artmedia Petrzalka (SVK) v F91 Dudelange (LUX) 1 - 0
    FC Torpedo Moskva (RUS) v SP Domagnano (SMR) 5 - 0
    APOEL Nicosia FC (CYP) v Derry City FC (IRL) 2 - 1
    Cwmbran Town FC (WAL) v Maccabi Haifa FC (ISR) 0 - 3
    FC Etzella Ettelbrück (LUX) v NK Kamen Ingrad (CRO) 1 - 2
    FC Dinamo Bucuresti (ROM) v FHK Liepajas Metalurgs (LAT) 5 - 2
    Esbjberg FB (DEN) v FC Santa Coloma (AND) 5 - 0
    FC Nordsjaelland (DEN) v FC Shirak (ARM) 4 - 0
    Molde FK (NOR) v KÍ Klaksvík (FAR) 2 - 0
    KS Vllaznia (ALB) v Dundee FC (SCO) 0 - 2
    PFC Litex Lovech (BUL) v CSF Zimbru Chisinau (MOL) 0 - 0
    FC Vaduz (LIE) v FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR) 0 - 1
    Birkirkara FC (MLT) v Ferencvárosi TC (HUN) 0 - 5
    Coleraine FC (NIR) v UD Leiria (POR) 2 - 1
    Brondby IF (DEN) v FC Dinamo Minsk (BLS) 3 - 0
    Groclin Grodzisk Wielkopolski (POL) v FK Atlantas (LIT) 2 - 0
    Hapoel Tel-Aviv FC (ISR) v FC Banants (ARM) 1 - 1
    RC Lens (FRA) v FC Torpedo Kutaisi (GEO) 3 - 0
    Malmö FF (SWE) v Portadown FC (NIR) 4 - 0
    NSÍ Runavík (FAR) v SFK Lyn (NOR) 1 - 3
    Odense BK (DEN) v FC TVMK Tallinn (EST) 1 - 1
    NK Olimpija Ljubljana (SLO) v Shelbourne FC (IRL) 1 - 0
    FK Crvena Zvezda (YUG) v FC Nistru Otaci (MOL) 5 - 0
    NK Želježnicar (BHZ) v Anorthosis Famagusta FC (CYP) 1 - 0
    AIK Solna (SWE) v Fylkir (ISL) 1 - 0
    Manchester City FC v Total Network Solutions FC (WAL) 5 - 0

  20. #19
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Age
    36
    Posts
    2,517
    Reputatie
    0
    S-au stabilit si echipele care vor juca in Cupa UEFA in urma castigarii Cupei Intertoto:

    SV Pasching (AUT) - FC Schalke 04 (GER) 0 - 2 (0 - 2; 0 - 0)
    AC Perugia (ITA) - Vfl Wolfsburg (GER) 3 - 0 (1 - 0; 2 - 0)
    SC Heerenveen (NED) - Villareal CF (SPA) 1 - 2 (1 - 2; 0 - 0)

  21. #20
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Age
    36
    Posts
    2,517
    Reputatie
    0
    Echipele invinse din turul 3 preliminar al CL vor intra in Cupa UEFA: BV Borussia Dortmund (GER), Newcastle United FC (ENG), SK Slavia Praha (CZE), Rosenborg BK (NOR), Wisla Kraków (POL), Grasshopper-Club (SUI), NK Dinamo Zagreb (CRO), SL Benfica (POR), Grazer AK (AUT), FC Shakhtar Donetsk (UKR), FC Kobenhavn (DEN), MŠK Zilina (SVK), PFC CSKA Sofia (BUL), FK Austria Wien (AUT), MTK Hungária FC (HUN), FK Vardar (MKD).

  22. #21
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Age
    36
    Posts
    2,517
    Reputatie
    0
    FK Viktoria Žižkov (CZE) v FC Zhenis Astana (KAZ) 6 - 1 (3 - 0; 3 - 1)
    Groclin Grodzisk Wielkopolski (POL) v FK Atlantas (LIT) 6 - 1 (2 - 0; 4 - 1)
    ŠKM Púchov (SVK) v FC Sioni Bolnisi (GEO) 6 - 0 (3 - 0; 3 - 0)
    FC Nordsjaelland (DEN) v FC Shirak (ARM) 6 - 0 (4 - 0; 2 - 0)
    Hapoel Tel-Aviv FC (ISR) v FC Banants (ARM) 3 - 2 (1 - 1; 2 - 1)
    FK Sarajevo (BHZ) v FK Sartid (YUG) 1 - 4 (1 - 1; 0 - 3)
    NK Publikum (SLO) v FK Belasica GC (MKD) 12 - 2 (7 - 2; 5 - 0)
    FC Artmedia Petrzalka (SVK) v F91 Dudelange (LUX) 2 - 0 (1 - 0; 1 - 0)
    FC Dinamo Bucuresti (ROM) v FHK Liepajas Metalurgs (LAT) 6 - 3 (5 - 2; 1 - 1)
    FK Crvena Zvezda (YUG) v FC Nistru Otaci (MOL) 8 - 2 (5 - 0; 3 - 2)
    RC Lens (FRA) v FC Torpedo Kutaisi (GEO) 5 - 0 (3 - 0; 2 - 0)
    FC Vaduz (LIE) v FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR) 0 - 2 (0 - 1; 0 - 1)
    Odense BK (DEN) v FC TVMK Tallinn (EST) 4 - 1 (1 - 1; 3 - 0)
    FC Levadia Maardu (EST) v NK Varteks (CRO) 3 - 6 (1 - 3; 2 - 3)
    FK Ventspils (LAT) v Wisla Plock (POL) 3 - 3 (1 - 1; 2 - 2)
    FK Atyrau (KAZ) v PFC Levski Sofia (BUL) 1 - 6 (1 - 4; 0 - 2)
    NK Želježnicar (BHZ) v Anorthosis Famagusta FC (CYP) 4 - 1 (1 - 0; 3 - 1)
    FK Ekranas (LIT) v Debreceni VSC (HUN) 2 - 3 (1 - 1; 1 - 2)
    NSÍ Runavík (FAR) v SFK Lyn (NOR) 1 - 9 (1 - 3; 0 - 6)
    Cwmbran Town FC (WAL) v Maccabi Haifa FC (ISR) 0 - 3 (0 - 3; 0 - 3)
    PFC Litex Lovech (BUL) v CSF Zimbru Chisinau (MOL) 0 - 2 (0 - 0; 0 - 2)
    Esbjberg FB (DEN) v FC Santa Coloma (AND) 9 - 1 (5 - 0; 4 - 1)
    FC Kärnten (AUT) v Grindavík (ISL) 3 - 2 (2 - 1; 1 - 1)
    FC Neman Grodno (BLS) v FC Steaua Bucuresti (ROM) 1 - 1 (1 - 1; 0 - 0)
    Myllykosken Pallo-47 (FIN) v BSC Young Boys (SUI) 5 - 4 (3 - 2; 2 - 2)
    Molde FK (NOR) v KÍ Klaksvík (FAR) 6 - 0 (2 - 0; 4 - 0)
    Brondby IF (DEN) v FC Dinamo Minsk (BLS) 5 - 0 (3 - 0; 2 - 0)
    AIK Solna (SWE) v Fylkir (ISL) 1 - 0 (1 - 0; 0 - 0)
    FC Etzella Ettelbrück (LUX) v NK Kamen Ingrad (CRO) 1 - 9 (1 - 2; 0 - 7)
    Birkirkara FC (MLT) v Ferencvárosi TC (HUN) 0 - 6 (0 - 5; 0 - 1)
    FC Haka (FIN) v HNK Hadjuk Split (CRO) 2 - 2 (2 - 1; 0 - 1)
    Valletta FC (MLT) v Neuchâtel Xamax FC (SUI) 0 - 4 (0 - 2; 0 - 2)
    APOEL Nicosia FC (CYP) v Derry City FC (IRL) 5 - 1 (2 - 1; 3 - 0)
    FC Torpedo Moskva (RUS) v SP Domagnano (SMR) 9 - 0 (5 - 0; 4 - 0)
    KS Dinamo Tirana (ALB) v K. Sporting Lokeren OV (BEL) 1 - 7 (0 - 4; 1 - 3)
    Malmö FF (SWE) v Portadown FC (NIR) 6 - 0 (4 - 0; 2 - 0)
    KS Vllaznia (ALB) v Dundee FC (SCO) 0 - 6 (0 - 2; 0 - 4)
    Manchester City FC v Total Network Solutions FC (WAL) 7 - 0 (5 - 0; 2 - 0)
    NK Olimpija Ljubljana (SLO) v Shelbourne FC (IRL) 4 - 2 (1 - 0; 3 - 2)
    FK Cementarnica 55 (MKD) v GKS Katowice (POL) 1 - 1 (0 - 0; 1 - 1)
    Coleraine FC (NIR) v UD Leiria (POR) 2 - 6 (2 - 1; 0 - 5)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •