Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 32

Thread: Pandurii Tg. Jiu vs. Sportul Studentesc

  1. #1
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1

    Pandurii Tg. Jiu vs. Sportul Studentesc

    Deschid acest topic pe "Intern" pentru suporterii Pandurilor si ai Sportului care se tot contreaza pe forumul "Suporter". Daca doriti sa "discutati" unii cu altii propun sa folositi acest topic in loc sa postati aiurea pe forumurile Pandurilor si Sportului.

    Va multumesc.

  2. #2
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    N-are rost , ce a fost , a fost.
    Nu cred ca va avea loc o noua cearta...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #3
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    si eu credeam la fel. Dar nero-bianco cerseste cu insistenta avertismente pentru mine la fel cum fac copii cersetori din Bucuresti care te urmaresc, insista si nu se lasa pana nu le dai ceva.
    Au aparut iar atacuri provocatoare pe forumul Pandurilor ,in ciuda intelegerii ca respectam forumurile echipelor noastre favorite. Au mai fost discutii pe aici dar niciodata nu a fost atacata in asemenea maniera forumul unei echipe.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #4
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    hai mai pacala nu mai da atata importanta unor copii.
    toate se rezolva la timpul lor, iti promit.
    nu au cu cine sa faca pagini si au provocat un scandal cu cei mai numerosi suporteri sau macar cei mai activi.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  5. #5
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Sunt cativa si de o parte si de cealalta care inca mai pun gaz pe foc! Contrele sunt normale in conditiile in care inca mai exista o lupta directa pentru promovare. Acum chiar nu ma mai intereseaza cine a inceput sau ce a zis, dar sper sa nu se mai ajunga la un "conflict" de amploarea celui de acum cateva zile.

    Oricum peste cateva luni nu prea o sa mai avem ceva de impartit!

  6. #6
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    ca o sa desfinteze siman sportul sau fuzioneaza cu unirea urziceni
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    PACALA RULES !!!!!!!!!!
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  8. #8
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    N-are rost , ce a fost , a fost.
    Nu cred ca va avea loc o noua cearta...

    Bine, si pentru mine subiectul este incheiat dar am vazut ca sunt unii care inca mai au ceva de impartit asa ca mai bine s-o faca aici pe "Intern" decat pe "Suporter".

  9. #9
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1
    "ca o sa desfinteze siman sportul sau fuzioneaza cu unirea urziceni "


    sa crezi asta cu adevarat e deja o chestie ce tine de consumul halucinogenelor.....

    Problema este alta, Pandurii au un joc jenant, sunt o echipa cam stransa de pe maidane.... :x

    Pacat de suporterii din Targu Jiu, care sunt super...... si spun asta din experienta proprie.... mergand la Targu Jiu in 1995 cand Sportul a jucat acolo.... Ce e ciudat e altceva: Sportul avea intre 6000 si 15000 de spectatori la fiecare meci acum sunt cam putintei 4-5000....
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  10. #10
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultras_sportul
    "Ce e ciudat e altceva: Sportul avea intre 6000 si 15000 de spectatori la fiecare meci acum sunt cam putintei 4-5000....
    Dar sa nu uitam ca Sportul pe vremea aceea juca in divizia A cu echipe precum Steaua, Dinamo, Craiova, Rapid, samd iar acum Pandurii joaca in B cu Building, Rulmentul, Cimentul, etc. Eu sincer sa fiu ma mir ca vin la stadion si 4-5000 de oameni. Daca Pandurii ar promova ar veni sigur 10-15000 la meciurile de acasa.

  11. #11
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Nu are legatura nici cu Sportul, nici cu Pandurii, dar fiindca majoritatea suporterilor Pandurilor care scriu pe forum sunt de fapt suporteri ai Universitatii Craiova recomand lecturarea ultimei pagini din ProSport-ul de azi unde Dinel Staicu se mandreste cu investitia sa de 7 mil.$. Nu la echipa de fotbal, ci in caricatura numita de el muzeu! Daca investea banii astia in fotbal, probabil ca Universitatea s-ar fi aflat acum in lupta pentru castigarea campionatului. Insa Dinel cerseste bani publici de la Primarie si de la Consiliul Judetean.

  12. #12
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Dinel scoate bani din turism la fel cum statul incearca cu Dracula Parc . Nu e deloc prost Dinel , e o idee foarte buna, regret ca nu mi-a venit mie primul.

    Poanta e ca nu are legatura nici cu sportul , nici cu Pandurii, nici cu Stiintza , insa are legatura cu josnicia de caracter care va caracterizeaza pe totzi cei doi, trei suporteri ai sportului putentzesc.

  13. #13
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Blue, infectia caracterului tau este evidenta si nu e departe de gangrenare.

  14. #14
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ultras
    Blue, infectia caracterului tau este evidenta si nu e departe de gangrenare.
    am mai avut niste discutii noi doi dar se pare ca n-ai priceput nimic.Mesajul tau denota lipsa de idei ,de inteligenta si de bun simt si dovedeste ca ai acel caracter infect de care vorbesti. Mesajul tau cu muzeul nu-si avea rostul, nici ultima ta replica iar contrele initiate de tine pe forumul Pandurilor nu sint normale asa cum crezi tu. Normal era sa respecti adversarul si sa nu folosesti acest limbaj.Probabil ca atat te duce capul si nu avem ce-ti cere.In cazul asta esti gangrena care trebuie extirpata dintre noi.

  15. #15
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Gerson, nu doresc sa intru in polemica cu tine, dar cred ca meriti o explicatie: mesajul meu catre Blue se referea la provocarile continue pe care acesta le lanseaza pe unde apuca, nu numai la raspunsul lui la postul meu cu muzeu (in care am spus ca nu are legatura nici cu Pandurii, nici cu Sportul si consideram ca banii respectivi erau o investitie mai buna daca ii directiona catre Universitatea Craiova). Si dupa cum the lion king si-a luat deja un avertisment cred ca nici Blue nu este prea departe.

  16. #16
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    esti mult mai aproape tu de un avertisment ca el .Limbajul tau este constant
    jignitor si n-am vazut sa fi participat la o discutie despre fotbal de cand ai sosit pe acest forum.Nici macar una. Ai jignit tot timpul fara sa demonstrezi in nici un mement ca ai si altceva in cap.Si ca sa limitez discutia, ma refer doar la ultimele mesaje. Privindu-ti aceste ultime 3 mesaje, in care unul este o provocare fara legatura cu subiectul discutat, al doilea este o jignire simpla si directa iar a treia o amenintare desi tu ai fost permanent "in afara jocului",chiar ma intreb ce cauti tu aici?
    Ori nu cred ca merita sa fie printre noi ,o pesoana care nu participa la discutiile fotbalistice prezente din plin pe acest forum si are ca unic scop sa jigneasca , sa provoace ceilalti membri ai forumului si apoi sa-i ameninte cu avertismente. Pomenesti de avertizarea lui lion king ca despre o mare victorie a provocarilor tale desi el n-a jignit nici 1% din cat ai facut-o tu. Sa zicem ca ai 1-0 deocamdata.

  17. #17
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Nu consider aceasta ca fiind o competitie. Daca asa o consideri e treaba ta! Una e o jignire care vine ca raspuns la alta si cu totul altceva sunt injuraturile birjaresti pe care le folosesc atat the lion king, cat si Blue.
    In ceea ce priveste faptul ca nu ne preocupam de fotbal ai perfecta dreptate, in sensul ca eu ma refeream la modul in care inteleg presedintii de cluburi sa faca investitii, iar Blue a sarit ca ars in apararea lui Dinel Staicu proferand jigniri la adresa Sportului Studentesc.

    PS. Dupa cum vezi nu iti raspund la jignirile pe care mi le aduci. Cel putin nu inca.

  18. #18
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Nu incerc sa-l apar pe Blue ca n-are nevoie, nu-l vei vedea injurand birjareste ca tine. Oricat ai incerca tu sa denaturezi lucrurile. Faptul ca alaturi mesajele lui de mesajul pentru care Lion king a fost avertizat dovedeste clar tocmai acest concurs al avertismentelor din mintea ta.
    Vreau sa mai adaug un lucru. Voi acesti cativa suporteri sportisti, aveti exact acelasi stil de comportament. Nici o discutie fotbalistica, provocari permanete si apoi dusul cu cersitul avertismentelor la Vadim sau moderatori. Lucru care imi pare un fel de hotul striga hotii si care este foarte dizgratios mai ales cand tu provoci, jignesti mai rau ca adversarul si apoi nu numai ca te plangi dar si ceri avertismente. Daca privesc mai atent , observ similitudinea mesajelor voastre. Ati facut pe forumul de la Administrativ o rubrica speciala a voastra in care cereti astfel de avertisemente. Si daca nu ma insel ,initiatorul acestui procedeu a fost sir97 care dorea banarea lui Ady_azzuro, care era moderator. Pentru aceasta fapta de arme, sir 97 a fost gratulat de catre Vadim cu postura de moderator. Aveti un aer nefiresc in acest moment, initiati scandaluri , vorbiti extrem de urat si la primul raspuns primit , alergati sa cereti banari si avertismente. Intreg comportamentul vostru este in afara normalitatii si sper ca Vadim va reusi sa stavileasca elenul vostru distructiv si sa mentina normalitatea acestui forum. Eu asta am vrut sa spun, am incheiat
    discutiile pe aceasta tema si in orice caz cu suporterii sportului prezenti acum pe forum , carora nu le voi mai raspunde niciodata. Voi incerca chiar sa fac abstractie de existenta forumului vostru sau a voastra.

  19. #19
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Gerson, fara suparare - nici Blue nu e usa de biserica. De fapt, sunt si olteni care zic asta. Oricum, sper ca n-o sa incepeti din nou cearta.
    Numai bine.

  20. #20
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Procedeul solicitarii de avertismente a fost initiat tot de voi (apropo de hotu' striga hotii) tot asa cu tot voi ati intrat primii pe Forumul Sportului Studentesc. Eu ti-as spune ADIO, dar sunt convins ca unii dintre voi vor continua sa jigneasca. Faptul ca am cerut avertisment pentru the lion king este perfect adevarat! Am considerat ca este o reactie mai adecvata decat aceea de ai raspunde cu acelasi limbaj.

  21. #21
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Edgar
    Gerson, fara suparare - nici Blue nu e usa de biserica. De fapt, sunt si olteni care zic asta. Oricum, sper ca n-o sa incepeti din nou cearta.Numai bine.
    despre Blue, nu cred. eu n-am vazut suporteri olteni zicand de rau de el.
    Dar am fost sa zic asa, contrariat cand am vazut ca un suporter al unei echipe de B din Bucuresti care jigneste la randul lui si de mai multe ori, priveste forumul acelei echipe si raspunsurile lui nu primeste avertisment. El doar cere pentru altii.Raspunsurile inca sint acolo. Acelasi suporter si ceilati citiva au facut ce au facut pe un alt forum. Sa nu ne facem ca nu vedem lucrurile. Limbajul lui de pe acest thrend este deasemenea unul pentru care un avertisment este binemeritat.
    Iar persoana care a inceput cu aceste cereri este cu siguranta sir97.
    Din acel moment , atmosfera pe forum a devenit una hilara , un fel de etern hotii striga hotii , in ambele roluri cei cativa suporteri ai divizionarei B din capitala.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •