Page 28 of 33 FirstFirst ... 182627282930 ... LastLast
Results 568 to 588 of 686

Thread: Noul Stadion Ion Oblemenco

  1. #568
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #569
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    bai dar picior de juvete pe aici...
    si noi care asteptam sa ne spuna cum fu inaugurarea la fata locului....
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #570
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,968
    Reputatie
    1
    Eu ti-am dat cu tabela in cap dar nu-ti place
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #571
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    eu vreau o parere la cald despre eveniment de la cineva care a fost la inaugurare. si a mai dat si bani pe bilet
    pana la urma e o investitie din banii nostri. ai tuturor. nu ne jucam aici
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #572
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,072
    Reputatie
    0
    Transmisia TVR execrabila unghiurile proaste,de foarte sus transmisie gen anii '90.

    Asemanator cu Romania:Franta de pe National Arena, TVR o transmisie super proasta in timp ce pe TF1 acelasi meci o transmisie foarte buna.
    Au adus francezii o echipa elvetiana de transmisie,sa transmita separat meciul cu carul lor
    Last edited by iulian_1976; 11th November 2017 at 03:06.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #573
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    eu vreau o parere la cald despre eveniment de la cineva care a fost la inaugurare. si a mai dat si bani pe bilet
    pana la urma e o investitie din banii nostri. ai tuturor. nu ne jucam aici
    banii tai au ajuns si la pedistii tai.au palmat zeci de miliarde de euro la drumuri si nu a ramas nimic in urma lor.asa ca sa fii mandru ca ai un stadion superb construit.pe care poti sa-l critici.
    ca de obicei vorbeste invidia si fierea din tine.

  7. #574
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Salut Liviule,
    La primul meci al nationalei sunt prezent acolo. Promiti ca imi faci rost de bilete?

    As veni la un meci de-al lui Dinamo dar se pare ca anul asta sarim peste play-off

  8. #575
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    As vrea si eu un raspuns avizat. Mai exista vreo rogojina care sa abereze cum ca cei doi sarbi sau ce-or fi, sa le spunem ex-yugoslavi, s-au dat la o parte cu Steaua?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #576
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    nu este vorba de facut rost de bilet la un meci stiinta are contract cu retelele diverta,omv etc.important este sa stam impreuna.sa ne stim mai bine...

  10. #577
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    As vrea si eu un raspuns avizat. Mai exista vreo rogojina care sa abereze cum ca cei doi sarbi sau ce-or fi, sa le spunem ex-yugoslavi, s-au dat la o parte cu Steaua?
    hardughie,categorisirea este marca ta,treaba ta.si noi stim mai multe.meciul cu FECESEBEEEUL becalist a fost trantit.

    apropos de fecesebeee.

    http://www.ziare.com/fcsb/stiri-fcsb...ign=Interpromo

    trebuie sa recunosc.bun articolul.

  11. #578
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    hardughie,categorisirea este marca ta,treaba ta.si noi stim mai multe.meciul cu FECESEBEEEUL becalist a fost trantit.
    Rogojina, de 15 ani tot trantiti meciuri cu super campioana Steaua! Mai ai ma frati pe acasa? Vai de soarta voastra de amarasteti!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #579
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Hardughie,de ce pui in carca UNIVERSITATII CRAIOVA rezultatele din perioada '92-'13? alea au fost clone ca si fecesebeeeul

    da, fecesebeeul ne-a batul cu prodanca si cu arbitrii din 2013.

    ps.ieri am avut 31 000 de frati!

  13. #580
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    bai frace dar ce si-au batut-o rumburacii de prazari!
    la deschidere m-a sunat motostivuitoristu oltean ca sa ma uit si sa iau aminte ce atmosfera...
    la 4-0 am incercat si eu sa-l sun,avea tel inchis
    granita la Orsova!

  14. #581
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    nu este vorba de facut rost de bilet la un meci stiinta are contract cu retelele diverta,omv etc.important este sa stam impreuna.sa ne stim mai bine...
    Da, de aceea zic ca as veni la un meci al nationalei daca vin cand joaca Dinamo o sa am fularul alb-rosu la gat si nu stiu daca vrei sa stai langa mine asa
    Am prins aseara cateva minute la TV si am remarcat cat de inalte sunt tribunele (in special peluzele) fata de nivelul gazonului

  15. #582
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    bai frace dar ce si-au batut-o rumburacii de prazari!
    la deschidere m-a sunat motostivuitoristu oltean ca sa ma uit si sa iau aminte ce atmosfera...
    la 4-0 am incercat si eu sa-l sun,avea tel inchis
    Daca ceea ce scrii e si in capul tau, atunci e grav, rogo. E caz de Balaceanca! Da' cum dracu' sa nu fii cand va f00te Steaua non-stop ...
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #583
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0


    care steaua.hardu?

  17. #584
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Transmisia TVR execrabila unghiurile proaste,de foarte sus transmisie gen anii '90.
    Golurile s-au vazut bine
    Slavia, echipa la 14 puncte in spatele lui Plzen, a umilit CSU.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  18. #585
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Daca ceea ce scrii e si in capul tau, atunci e grav, rogo. E caz de Balaceanca! Da' cum dracu' sa nu fii cand va f00te Steaua non-stop ...
    Postarea de mai sus era, evident pt. rogo ca raspuns la aberatia de mai jos.

    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    Hardughie,de ce pui in carca UNIVERSITATII CRAIOVA rezultatele din perioada '92-'13? alea au fost clone ca si fecesebeeeul

    da, fecesebeeul ne-a batul cu prodanca si cu arbitrii din 2013.

    ps.ieri am avut 31 000 de frati!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #586
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Un articol care, cu giguranta , ii va unge la suflet pe rogojinari: nu scăpară ... čkoda vs. oltcit

    https://sammuraysports.wordpress.com...oda-vs-oltcit/



    În sfârsit, se inaugură! Stadionul, bre. OZN-ul Olteniei ... Nea Marcel fu bucuros că nu putură (sau nu vrură?) să-i facă sfestania cu un meci împotriva unor rivali (că doar văzurăti ce obraznici fuseră rivalii la Severin ...). Drept care îi asigură pe '€cei cu sufletul alb-albastru'€ că '€meciul de inaugurare va fi un motiv de sărbătoare si bucurie deplină pentru Universitatea si fanii ei, fără încrâncenarea si, în bună măsură, nervii pe care i-ar fi implicat un derby cu atâta semnificatie pentru olteni'€.

    Scăpară de derby, dar nu scăpară de cosmar. Că pe tricourile ălora de veneau cu sărbătoarea si bucuria ce văzură? Steaua, bre! si, colac peste pupăză, si scorul fu la fel ca la meciul de debut al juvetilor în prima ligă, în 1963, 0-4! Deh, dacă ăia băgară ©koda, ce să facă alde Mitrită si Gustavo cu Oltcitul?

    Penibilul nu putea fi complet fără ceea ce s-a vrut o fastuoasă ceremonie, cu stroboscoape, lasere si artificii, cu cântări si coregrafie ... După ce fiul lui Adrian Păunescu masacră un cântec drag multora, '€Doamne, ocroteste-i pe români'€, si trecu la eterna Terranovă trăgând în zadar de cei din tribune să cânte si ei imnul de odinioară, aflarăm care-i Dumnezeul Olteniei. Nu bardul de la Bârca, ba nici chiar stejarul din Scornicesti
 Oblemenco, bre! Hai, că de asta nu erau în stare nici hâldanii, nici corsicanii 


    Dar, nu disperati! Circul continuă, urmează alt meci, cel împotriva unui nume mare: Juventus! De Colentina ... Si-atunci să vedeti sărbătoare si bucurie, că o să fie si blulaionu' ... Bălută pe teren. Care Bălută, deh, e un fel de Dumnezeul Olteniei acu' ...

    Si mai vedem după aia. Se pregăteste Benfica. Benfica Ileanda din Sălaj ...
    Last edited by Duba; 11th November 2017 at 11:28.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #587
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Mi-a stricat dimineata Mumia dubitoaca, iar a dat citat din mizeria aia se.curista de Toshiro despre care se pare ca a omorat oameni la revolutie.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #588
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Mai mizerie decedata, in primul rand scoate mana din buzunarul lui taica-tu, sau, cine stie, poate ca nu te mai pasioneaza acest sport avand in vedere ca iei bani de la buget. Doi ma mana, iti trebuie ani lumina sa ajungi la nivelul lui Toshiro din orice punct de vedere doresti - condei, cultura generala, cultura fotbalistica. Trei la mana, cand acuzi pe cineva trebuie sa aduci si dovezi. Formularea 'despre care se pare ca a omorat oameni la revolutie' nu arata altceva decat ca mai repede tu esti o mizerie se.curista. Numai aia folosesc astfel de expresii.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •