Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 50

Thread: Rick and Morty

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ce mai? E bun serialu asta de ceva sa-nteleg?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Inca nu s-a inventat adjectivul care sa-i faca dreptate si sa exprime pe deplin calitatea sa.
    Last edited by Sevilla86; 30th July 2017 at 16:45.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    De bun sa-nteleg, nu de naspa! Nu?
    Ia fa un top 5 rapid al serialelor tale preferate sa vaz unde-l plasezi, ia-ti dau al meu ca ghid, nu tre sa dai note neaparat.

    1. Boston Legal 10/10
    2. Game of Thrones 9.5/10
    3. Better Call Saul 9.5/10
    4. The Big Bang Theory 9/10
    5. Breaking Bad 9/10

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Il fac acum rapid, dar sigur o sa uit cate un titlu ceva...

    1. Game of Thrones
    2. Seinfeld
    3. Rick and Morty
    4. Breaking Bad
    5. The Sopranos
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Da, si eu as fi fost tentat sa bag acolo House, l-am vazut de 2 ori toate 9 sezoanele, e de 9/10. Sau chiar House of Cards desi a cam scazut in ultimul sezon si parca nu mai e de 9/10. Seinfeld la fel, 9/10 ar merita un loc in top 5 poate. Dar mie-mi plac personajele din TBBT mai mult, chiar daca umorul nu e mereu world class. Sheldon e zeu, pana si moaca lui inspira viata, vrei sa traiesti numa cand il vezi.



    Hai ca-l scot si eu, nici nu stiam ca e animat.



    Pai ce-ai facut ma nene ma, se uita Phife/Reivan/The God of Animation Is For Stupid Children la asa ceva si-i si place!? WTF!?
    Last edited by Johnny D; 30th July 2017 at 17:05.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    animeurile nu-mi plac. pentru ca sunt pentru fetishisti ciudati cu impresii.
    rick si morty e ok. iese tot sezonu intr-o zi sau..?
    retired.

  7. #28
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu a iesit niciodata tot sezonul intr-o zi. E pe Adult Swim nu Netflix.

    http://mywatchseries.to/serie/rick_and_morty

    Fiecare episod a avut data lui de difuzare.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  8. #29
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    am avut impresia ca e scos de netflix. bag pl..
    retired.

  9. #30
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    The perks of living in US. Episodul a fost difuzat live pe siteul adult swim And it was awesome

  10. #31
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu stiam daca sa mai uit mai intai la R&M sau la GoT... hai ca ma uit mai intai la R&M ca-i mai scurt
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Eu doar dupa masa GoT cand ma intorc de la serviciu, din R&M am vazut ieri 9 episoade rapid. E un fel de combinatie intre Dexter (seria animata), Back to The Future, Dr. Who si Family Guy, destul de tare serialul asta. Nici nu ma bag dincolo sa vad ce spoilere a mai facut Eddy, el mereu ma tine in ziua de lucru cu spoileru la mana toata ziua.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    animeurile nu-mi plac. pentru ca sunt pentru fetishisti ciudati cu impresii.
    rick si morty e ok. iese tot sezonu intr-o zi sau..?
    Uita-te la Claymore, si nu-ti fa impresii inainte. Alea se numesc preconceptii si sunt utile doar daca esti fan paranoia.
    Incearca si tu ceva nou, ca nu esti Hingherul sa crezi ca te transformi automat in gay pe baza optica. Sau poate esti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Bre, nu-i recomanda Claymore. Uita-te si tu la ce-i place omului si recomanda-i in concordanta cu asta. Anime-ul meu preferat ar fi Death Note, dar nu cred ca i-ar placea.

    phife, daca vrei sa-ti schimbi parerea despre anime uita-te la Psycho-Pass. Anime-urile abordeaza si teme serioase.

    Matrix are la baza Ghost in the Shell. James Cameron: "The first truly adult animation film to reach a level of literary and visual excellence." Exemple sunt multe. Japonezii au dus anime-ul la rang de arta.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Eh Psycho-Pass e mediocru, mai tare-i recomand Attack on Titan.
    Asta-mi reaminteste ca sezonu nou tre ca e gata la ora asta, tre sa-l scot rapid.
    I-am recomandat Claymore deoarece e intre cele 4 anime-uri preferate ale mele si singurul de care n-am auzit niciodata sa nu-i placa cuiva, fan anime or otherwise. Revian ar fi primu, ar fi totusi o noutate. Asta si faptul ca l-am vazut de vreo 12 ori, doar T2 l-am vazut de mai multe, de vreo 30-40 cred. Dar am scuza ca aveam caseta video si p-atunci nu era televiziune sau internet. Dar si azi ma mai uit la el, ca-l am pe telefon. Sa n-am noroc filmu ala pt mine e incredibil, il stiu pe de rost dar tot e interesant sa-l revad oricand. Best SF ever.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Bah, pangariti threadul cu nimicurile voastre

  16. #37
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Bre, nu-i recomanda Claymore. Uita-te si tu la ce-i place omului si recomanda-i in concordanta cu asta. Anime-ul meu preferat ar fi Death Note, dar nu cred ca i-ar placea.

    phife, daca vrei sa-ti schimbi parerea despre anime uita-te la Psycho-Pass. Anime-urile abordeaza si teme serioase.

    Matrix are la baza Ghost in the Shell. James Cameron: "The first truly adult animation film to reach a level of literary and visual excellence." Exemple sunt multe. Japonezii au dus anime-ul la rang de arta.
    Am vazut death note da' e mai blockbuster asa, e facut sa placa si alora care nu consuma anime.
    Pickle.
    retired.

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Bah, pangariti threadul cu nimicurile voastre
    Daca te-ai uitat la DB si nu te-ai uitat la Claymore esti un nimic. La fel se poate spune si despre DN, sunt niste nimicuri comparativ cu Claymore.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Clqaymore este un anime foarte bun, iar episodul 8 este incredibil de socant.

    Nu stiu de ce ar fi Death Note un anime "facut sa placa si alora care nu consuma anime". Death Note nu este exceptia de la regula, sunt multe animeuri exceptionale. Psycho-Pass, Fullmetal Alchemist, Ghost in the Shell, Btooom!, Magi, Sword Art Online, No Game No Life, Shingeki no Kyojin, Youjo Senki (poate cel mai bun anime al anului!!!), etc.


    Cat despre Rick and Morty, doar primul episod mi-a placut cu adevarat pana acum din sezonul asta... mediocritatea sezonului de pana acum se reflecta si in comentariile cu privire la ultimele doua episoade, comentarii care lipsesc cu desavarsire...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  19. #40
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Am un coleg de laborator care se uita, asa ca mie imi arde mai putin de discutii. Dar daca insisti

    Pe cand epiosdul 1 din Aprilie a fost clasic, episoadele 2 si 3 sunt mult mai asezate si mai focusate pe psihologic. De fapt vor doar sa evidentieze componenta psihologica a unei animatii care la prima vedere cel putin pare puerila. Tematicile episoadelor nu au fost alese la intamplare: Mad Max si typical action movie sunt doua teme care exprima exact ironia unui tablou in actiunea e haotica, dar personajele traiesc dramele lor personale in cadrul asta aparent neimportant. Plotul episodului nu e atractia, insa problemele cu care se confrunta personajele in contextul celor intamplate in finalul sezonului trecut + episodul 1, care s-a incheiat cu divortul dintre Beth and Jerry. Summer pretinde ca totul e ok in timp ce se pierde in haosul universului Mad Max unde face niste alegeri chestionabile, Morty e dezorientat si acumuleaza frustrarea inauntru (si si-o exprima prin alter ego-ul mainii lui in luptele in cusca), Beth pretinda ca e puternica si neafectata de nimic doar ca sa para ca e la fel ca Rick pentru ca practic asta ceea ce a vrut mereu, iar intr-un final Rick e acelasi personaj care desi e cea mai inteligenta entitate din univers, inca nu reuseste sa dezvolte atributele inteligentei emotionale si sa relationeze intr-un mod direct si onest cu familia lui. Practic toate personajele evita o cofruntare cu situatia in care sunt si incearca sa gaseasca cai de scapare (de unde Rick se transforma intr-un castravete, ceea ce e in sine dus la ridicol si amuzant ). In ultimul episod, discutia din cabinetul psihologului si conversatia din elicopter dintre Rick si Jaguar au fost on point.

  20. #41
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Mie imi place sezonu. Are un aer de bojack horseman.
    retired.

  21. #42
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Meh, eddy ii oferi serialului nuante prea evidente, nu ca nu ai avea dreptate.
    Asta valseaza asa prin teme in sensu in care nu s-a asezat pe una pana acum, de asta a pribs si bine la tot publicul pt ca o mare parte din fanbase e retardata, ma rog, compusa din oameni idioti.
    Acum mie tema mi se pare o interpretare draguta in contexte a familiei americane ( yup, once again) doar ca dintr-o perspectiva externa (third person - rick) la fel ca in midnight cowboy.
    Familia e aia clasica, mama+tata mid class, neinzestrati cu vreo inteligenta, copiii sunt imbecili si ei. Problemele mid classului american de suburbie - neintelegeri generate de dq stie ce, senzatia de instrainare intre parinti, neatingerea potentialului, blazarea, incapacitatea de asumare a deciziilor si consecintelor, banii care nu prea ajung si lantul de consecinte ale faptelor astora. Ca in america anilor 80.
    E undeva mai presus de o drama de familie, e o radiografie de familie proiectata pe multe exemple in societate.
    Apropo de faza cu bojack+ infidelity doubts - mama e doctor de cai.
    Last edited by phife; 10th August 2017 at 08:29.
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •