Page 300 of 382 FirstFirst ... 200250290298299300301302310350 ... LastLast
Results 6,280 to 6,300 of 8016

Thread: Lista rusinii

  1. #6280
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Cinici in acest sens.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #6281
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Americanilor, va respect valorile, va respect democratia dar eu nu am fost ,nu sunt si nu voi fi sluga voastra. Eu nu sunt un musulman needucat si nici un roman vandut."

    Perfecta fraza.

    Miril:

    "modul de viata american a fost un miracol pentru multi.
    dar plata trairii lui este uriasa...
    si rusia si america sunt asemanatoare.dar isi vand in mod diferit imaginea."

    Foarte adevarat. Dar din ce in ce mai mult nu mai vad nicio deosebire intre americani si rusi. Acelasi cinism bazat pe interese meschine. Ambasadorii americani, in declaratii, par mai infecti decat rusii. Astia (rusii) cel putin tac ca mortii.

  3. #6282
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Cinici in acest sens.
    pierderile lor sunt incomensurabile. daca ei nu au analisti care sa evalueze efectul interventiei lui philip gordon inseamna ca sunt o natie slaba. Mult mai slaba decat ne lasa propaganda lor de imagine sa vedem. Atunci au salvat pe cel mai ticalos sclav roman.....ca sa ce? Eu nu am uitat si nu uit asta americanilor.

  4. #6283
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Foarte adevarat. Dar din ce in ce mai mult nu mai vad nicio deosebire intre americani si rusi. Acelasi cinism bazat pe interese meschine. Ambasadorii americani, in declaratii, par mai infecti decat rusii. Astia (rusii) cel putin tac ca mortii.
    la tine e ok,nu zic...dar pilotezi un mig lancer din cate inteleg...
    e absolut normal sa fii usor bulversat si clopoteii lica-lica,cu YAR ai incercat?

    pai domnul Basescu a condus Logan si nu a mai strambat din nas...plus ca mai era si presedinte si tu nu esti
    granita la Orsova!

  5. #6284
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    lol cati analisti geostrategici pe ols.
    pai romanii n-au facut nimic pentru unire, vad ca se agita asa mult pe net ca e mai simplu pentru a unire...dar de iesit sa o puna de un miting de o actiune concreta, de un referendum nici nu mai zic.
    strangeau unii in Bucuresti carti de istorie sa le trimita ambasadorului American din RM...mai bine strangeau abecedare sa trimita copiilor din RM sau din Serbia...
    adica ei nu misca un deget si asteapta americanii sa le faca unirea.

    rusii fac manevre in marea neagra, armata a 14-a e in transnistria si poate fi in 2 ore la chisinau si romanii vor ca americanii sa le faca unirea...
    atat le ar mai trebui amaratilor alora un razboi civil intre rusi si romani sau moldoveni ce or fi.
    unde mai pui ca romanii cand aud de alti saraci sa ii tina in carca...dar neah ei vor unire
    atunci ar cere si ungurii de la romani samd..s-ar deschide cutia pandorei

    si nici moldovenii nu cred ca vor unirea cu patria muma..

    pe de alta parte si asa e prea mult sa asiguram securitatea tarilor baltice plus Romania Moldova ne-ar mai trebui cu rusnacii lor cu tot ...parca nu ne ajung rusofilii pesedisti din RO...

    noi trebuie sa ne retragem din Europa sa nu mai cheltuim pentru apararea altora care si asa mai fac si mofturi. sa va rezolvati singuri pb cu rusii, ungurii, turcii si hotentotii...sper sa iese trump sa puna in aplicare planul asta...
    Last edited by yodaro.; 31st August 2016 at 20:40.

  6. #6285
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Pai ce voiati bre, sa-si ia concediu fara plata? Acum sa ne luam de kovesi pentru un maruntis de cateva mii de euro. A castigat si ea un ban de la UE, cum fac toti. Ei comedie.

  7. #6286
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    big brother in functiune!
    inca fara autorizatie.

    deranjam,deranjam?
    poate doar ca suntem romani...

  8. #6287
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    noi trebuie sa ne retragem din Europa sa nu mai cheltuim pentru apararea altora care si asa mai fac si mofturi. sa va rezolvati singuri pb cu rusii, ungurii, turcii si hotentotii...sper sa iese trump sa puna in aplicare planul asta...
    Tu esti, Joe Biden?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #6288
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    deranjati pe dreq,romanii n-au deranjat niciodata pe nimeni,mereu s-au pliat...
    poate Burebista sa mai fi avut o rabufnire se orgoliu,dar si la asta ma indoiesc...am auzit ca a aprobat nu stiu ce falfisicare de monede,in criza de bani fiind ...bine,nu am probe dar il vad in stare
    Last edited by cip tm; 31st August 2016 at 21:04.
    granita la Orsova!

  10. #6289
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    la tine e ok,nu zic...dar pilotezi un mig lancer din cate inteleg...
    e absolut normal sa fii usor bulversat si clopoteii lica-lica,cu YAR ai incercat?

    pai domnul Basescu a condus Logan si nu a mai strambat din nas...plus ca mai era si presedinte si tu nu esti
    1. Intelegi bine. Numai ca lancerul meu a fost updatat de israelieni. De la rusi nu a mai ramas decat tabla de pe fuselaj.
    2. Base nu mai conduce nimic. De fapt nici nu a facut-o vreodata. Tot ce a realizat e o bronho-pneomonie de la aerul conditionat.
    3. Cred ca as fi fost un presedinte mai bun ca el. Nu cred, sunt sigur.

  11. #6290
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    am inteles...
    granita la Orsova!

  12. #6291
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Bine. Toate 3 sunt perfect adevarate. Mai ales ultima:

  13. #6292
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    sa nu ne infierbantam
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  14. #6293
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    @Paul, asteapta sa se termine Campionatul European de fotbal ca vine Razvan sa-ti citeasca reproducerile prin metoda coppy-paste
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  15. #6294
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    @Paul, asteapta sa se termine Campionatul European de fotbal ca vine Razvan sa-ti citeasca reproducerile prin metoda coppy-paste
    Te credeam mai destept. M-am inselat.

  16. #6295
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    @Paul, asteapta sa se termine Campionatul European de fotbal ca vine Razvan sa-ti citeasca reproducerile prin metoda coppy-paste
    Monsiu , matale am a-ti reprosa faptul ca l-ai speriat pe interlocutorul nostru de Suceava atat de tare ca acum sie temi a combate cu noi.

  17. #6296
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    mai Cala,nu-l mai supara pe Paul!
    ce naiba se intampla cu tine,a aparut si in delta tantarul ala periculos si te-a intepat de nu ne mai intelegem?
    tantarul Bica,parca asa-i spune dar nu stiu daca am retinut exact
    granita la Orsova!

  18. #6297
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ba nu stiu, ma doare-n pl daca nu e topicu corect dar... oprea e acuzat de ucidere din culpa.
    la multi ani futu-ti mortii *******!

    apropo, tot vad niste posturi de noaptea mintii ca vrea sa nu faca pe noi vestu. sa ne faca de ce ma? ce e de facut ? e bine, handicapatilor, sa dati vina pe altii pentru prostiile voastre? un topic plin de pauli atreides.
    Last edited by reivan; 1st September 2016 at 20:05.
    retired.

  19. #6298
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    1. eu ii doresc mult mai multi ani decat tine generalului izmenar. cu executare.
    2. mai lasa-ma in plm cu vestul ala si mai ales cu diasporenii aia vestici. De ce dracu se tem sa isi plateasca impozitele ,de ce se tem ca votul lor prin corespondenta va fi folosit de anaf? Pai cum cacaciosilor, doar ne spuneti cum sa traim in tara asta amarata dar nu vreti sa contribuiti cu nimic la saracias noastra.

    'tu-va rasa-n cur de mani****ti cacaciosi.



    cat despre ceilalti vestici................mergi in Viena sa vezi cum nu mai e a vienezilor ci a prezervativelor nergre arabesti. Acelasi lucru in Germania saau franta.

  20. #6299
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    bai prietene, aia care stau afara nu stau sa-si faca ei case in anglia, spania si mai stiu eu pe unde. sugeam **** la greu azi daca nu trimiteau bani in tara. pui botu la mircea badea, pai nu platesc ei personal neaparat impozite ma, da cu banii aia pe care-i trimit in tara ce crezi ca se intampla? se dau toti asa pe sub mana, nu se iau taxe de niciun fel pe ei?

    te distrugea cursul euro, multi dintre aia plecati nu faceau niciodata atati bani in tara pe cat trimit in tara ca sa fie acelasi nivel al consumului -nasol, noi avem cresteri economice bazate pe consum- (bine, nu platesc impozitele pe salrii, cas, cass, etc) da cel putin 3 sferturi dintre diasporeni trimit foarte multi bani in tara, normal ca tu daca stai doar pe a3 si rtv ti-ai pierdut in **** mea tot simtu realitatii, nici nu mai stii de ce au plecat aia in primul rand, ce **** mea nevoie mai aveau ei sa voteze daca isi fac toti un viitor afara?

    si eu nu ma refeream la vesticii diasporeni, eu ma refeream la "vesticii" aia pe care-i vedeti ca vor sa va fure tara. adica, nu suntem noi atat de handicapati si lenesi sa oprim japitele noastre din ce mizerii fac, nu, noi suntem puri, curati si neaosi, dar vesticii futu-i in gura vin sa ne ia noua painea de la gura.

    cat despre arabi, sa fie sanatosi, actiunile care se pot face sunt tinute pe loc, nu o sa se impuna oricum aia niciodata ca o majoritate in europa ca-n marseille, se vor duce fie incet fie in pas mai grabit, frumos sau mai putin frumos spre pizdele mamii lor.
    retired.

  21. #6300
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Mama Merkel a zis acum un an si-o zi ca "wir schaffen das". Arabii aia din Germania cresc si se inmultesc, devin o parte din peisaj ca turcii de acum 50 de ani. Macar de-ar sta doar in Germania.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •