Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 43

Thread: Traditia ii obliga: AFC Rapid! O noua shforta!

  1. #22
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Dar totuși! Rapid azi a bătut cu 15-2! Cele câteva sute de suporteri au văzut un spectacol mirifc asigurat de Stancu și Bărbălău. Pentru că ei au fost oamenii meciului! Chiar dacă golgheter rămâne Ioniță, iar rapidiștii lunii octombrie sunt Dovleac și Costache. Tot azi, 6 noiembrie 2016, echipa 1923.ro a reușit să transmită primul meci LIVE al Rapidului în liga a 5-a. Și nu ne vom opri aici! Până la următorul meci, aveți înregistrarea integrală a partidei Rapid – Frăția II 15-2 mai jos. Vizionare plăcută!

    zi istorica!



    http://1923.ro/2016/11/rapid-6-noiembrie-o-zi-istorica/

  2. #23
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Spiritul Rapidului este viu chiar si in liga a v-a...

  3. #24
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

  4. #25
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Nu te rade...spiritul vostru a murit demult...chiar daca mai bantuiti...in liga 1.....

  5. #26
    sport legend tfsRapid's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    465
    Reputatie
    1
    Asta nu e Rapid

  6. #27
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by brasso15 View Post
    Nu te rade...spiritul vostru a murit demult...chiar daca mai bantuiti...in liga 1.....
    sa nu cazi in capcana sa incerci sa le explici oilor ca sunt cei mai prosti suporteri din tara.

    n-o sa inteleaga niciodata desi e clar pentru toata lumea

  7. #28
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Despre ce shforta mea vorbiti aici de e taraboiul asta?
    Vreti sa treziti mortul?

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Da si de mai voi scula, pre multi am sa popesc! Mai ales din astia boieri cu aere de campioni fara glorie! zise Rapidul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    am si uitat ..prin Liga V jucati ? e cale luuunga dar se poate ajunge departe cu un management competent
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #31
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ce nas are popa Lordu asta.... cum a simtit ca e rost de moaste cum a aparut
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Iarasi a aparut necuratul, invidios si doritor de ne intina frumosul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Dezvăluiri INCREDIBILE ale lui Narcis Ionită

    Salut, Narcis! Ce s-a întîmplat la meciul cu Băneasa?
    Jucătorii lor au început încă din primul minut să ne înjure, să țipe la noi, să ne amenințe. Ne-au făcut țigani, ciori, în toate felurile posibile. Strigau inclusiv către brigada de arbitri. Spre exemplu, tușierul de pe partea dreapta a fost amenințat că i se va scoate limba din gură, că va fi omorît în bătaie. Nu s-a luat nici o măsură. Arbitrii se făceau că nu aud.
    „Nu mai realizam nimic, auzeam doar sirenele!”
    De unde a izbucnit conflictul, Narcis?
    Jucătorul cu numărul 25 de la Băneasa m-a luat de la bun început. M-a faultat, m-a înjurat și m-a amenințat. Arbitrul nu i-a dat nici măcar cartonașul galben. Apoi, în repriza secundă, a avut, din nou, două intrări urîte la mine, de cartonaș roșu. Dar nici măcar avertisment nu a primit. Asta, probabil, și din cauza faptului că jucătorul lor cu numărul 10, căpitanul, țipa către arbitru că îl omoară în bătaie. În fine… A fost o pasă puternică pe pe jos, eu am încercat să intru în centru, să atac poarta, iar numărul 10 de la ei, Vanea Laurențiu, așa am înțeles că îl cheamă, s-a pus în fața mea, m-a așteptat, s-a uitat la mine, a ridicat cotul și m-a lovit.
    Ce a urmat apoi?
    Am căzut la pămînt, nu mai țin minte nimic, am avut, cred, o pierdere de memorie, nu știu… Auzeam doar sirenele de la jandarmerie. Nu mai realizam nimic. M-am ridicat abia cînd a ajuns jandarmeria. Tata și vărul meu, care se aflau în tribună, au intrat pe teren, dar nu cu dorința de a face scandal, de a lovit pe cineva. Tata i-a spus ceva jucătorului cu numărul 10 de la Băneasa, după care s-a retras. În timp ce mergea spre tribună, au venit doi de pe banca lor de rezervă. Un puști i-a dat tatălui meu cu talpa în gură, apoi unul masiv i-a dat un pumn în gură. Tata a căzut la pămînt și a continuat să încaseze lovituri. Apoi, jucătorul cu numărul 10 i-a dat un pumn în gură și vărului meu.
    Narcis: „Tata va fi operat! Are maxilarul rupt!”
    Cum se simte tatăl tău?
    Se află în spital, are maxilarul rupt și pe dreapta, și pe stînga. Va fi operat, altă soluție nu există.
    Poliția s-a autosesizat?
    A venit cineva de la jandarmerie, mi-a luat datele și mi-a spus că după ce va viziona imaginile va lua măsurile care se cuvin. A rămas să o mai sune pe mama pentru alte detalii. Dar, foarte probabil, o să depunem și noi plîngere. Nu o vom lăsa așa.
    „Sînt unii care joacă pe fals!”
    Cum s-a ajuns la întreruperea partidei?
    După ce lucrurile s-au calmat, jandarmeria a dat ok-ul ca partida să continue. Observatorul dorea ca meciul să nu se mai reia, dar arbitrul a spus să continuăm. Dar am fost atenționați că dacă se mai întîmplă un incident asemănător, partida va fi oprită definitiv. Fiecare echipă a mers în jumătatea proprie, iar numărul 10 de la ei, Vanea Laurențiu, a decis ca Băneasa să iasă de pe teren.
    Veți cîștiga la “masa verde”.
    Da! În plus, nici stadionul nu era omologat. Nu exista apă, curent, vestiare… Oricum, nivelul la Liga 5 este foarte, foarte scăzut. Sînt jucători de 40-45 de ani pe care nu îi interesează dacă își accidentează adversarii. Primesc suspendare, iar următoarea etapă intră și joacă pe fals. Și repeta aceeași faptă. Au fost cazuri. Au o vîrstă și, pur și simplu, nu mai au ce să pățească, nu-i mai interesează.

    Sursa: fanatik.ro


    Poftim, ce avem noi in Liga a 5-a pe langa Bucuresti! Nici nu e de imaginat ce se-ntampla prin "Moldova"...
    Vestea buna e ca intr-o jumatate de an noi scapam de ea, insa vestea proasta e ca Romania nu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Hai Rapid!

  14. #35
    sport legend steaua-86's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    546
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by brasso15 View Post
    Hai Rapid!
    Din partea unui stelist: m.. lu' Rapid! Sa o ia la m... ! Sa va ... etc.

    Dar, puii mei, o rugaminte: Nu muriti!

    Ce-ar fi Bucurestiul, ce-ar fi Giulestiul, fara Rapiduletz? Ca de-aici de multe generatii, care inca mai plang moartea Progresului, hai ca se poate.

    Doar n-am invinetit ochi acu 25 de ani si nu am primit la fel dovezi de prietenie pentru nimic!

    Si chiar nu ma supar daca un caine de dinamovist zice si el: Hai Rapid!
    "These are my principles! If you don't like them, I have others" (Groucho Marx)

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by steaua-86 View Post
    Dar, puii mei, o rugaminte: Nu muriti!
    O rugaminte: dati-ne un patron care sa bage la club doar o zecime din cat baca Becali la FCSB, si va f* in meciurile directe de nu va vedeti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    AFC care dintre cele 5 echipe din ligile de amatori e?

  17. #38
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Numai Rapid....

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    AFC care dintre cele 5 echipe din ligile de amatori e?
    Una din putinele pe care o sa le vezi la anu in a 4-a.
    Are fostii angajati de la Rapid S.A.(a lu Moraru) si juniorii de acolo care joaca acum la "echipa mare" AFC.
    Acesta acum e Rapidul suporterilor, care joaca pe Giulesti. Atat timp cat palmaresul e neclar unde e, acesta e Rapidul nostru tanar daca vrei. Dar nu este o clona deoarece nu exista inca un original sigur ca sa stii exact care sunt clonele, cat timp treaba cu palmaresul e neclara.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Locul Rapidului este in Liga 1...

  20. #41
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    si direct pe locul 1, daca se poate
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. 12th December 2016, 17:09

  22. #42
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Atentie la limbaj. Nu suntem pe tarla.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •