View Poll Results: Pronostic

Voters
6. You may not vote on this poll
  • 1

    4 66.67%
  • x

    2 33.33%
  • 2

    0 0%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 50

Thread: Etapa 6: Steaua - Astra 1-1

  1. #22
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Omogenitatea are de suferit, schimbam primul 11 de la meci la meci si l-am pierdut pe Budescu pentru cateva etape, probabil si pe Teixeira. Dar, avand in vedere aceste lucruri, Steaua arata foarte bine.
    asta e de gravat in piatra. baaaa, nu juati nimic, nu exista in afara de valoare individuala nimic acolo. e ca in liga a patra, "jucati ba ce stiti"
    retired.

  2. #23
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Corect
    Scor final 1-1 contra Astra decimata cu un lot de play-out Steaua se pregateste pt GRUPA
    Mama ce va astept de ani de zile
    nu stiu ce frustrare te macina pe tine daca astepti ca echipa care a facut cel mai scump transfeer din istorie sa pice intr-o grupa de ucl cu niste baieti care-s numiti steaua de fanii de tv si media. sa ce?
    daca ai koaie ia-ti bilet la finala ucl de acum ca asta te intereseaza pe tine, nu ca v-a dat-o acum 50 de ani steaua.
    retired.

  3. #24
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    asta e de gravat in piatra. baaaa, nu juati nimic, nu exista in afara de valoare individuala nimic acolo. e ca in liga a patra, "jucati ba ce stiti"
    Da ma, jucatori transferati acum 48 de ore sunt titulari, avem doi jucatori foarte valorosi accidentati iar multi altii sunt odihniti.
    Mai vorbim dupa vreo patru etape.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  4. #25
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    nu stiu ce frustrare te macina pe tine daca astepti ca echipa care a facut cel mai scump transfeer din istorie sa pice intr-o grupa de ucl cu niste baieti care-s numiti steaua de fanii de tv si media. sa ce?
    daca ai koaie ia-ti bilet la finala ucl de acum ca asta te intereseaza pe tine, nu ca v-a dat-o acum 50 de ani steaua.
    Eu nu stiu ce frustrare ai tu de tot mirosi postarile mele in legatura cu memorialul 5-0 pe PdP PSG - Steaua

    In legatura cu bilete finala CL stai linistit. Nu dau niciun cent pe finala miliardarilor. Fie ca joaca PSG acolo sau Real ... sunt suporter, nu sclav tampit la bursa lor
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #26
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    asta e de gravat in piatra. baaaa, nu juati nimic, nu exista in afara de valoare individuala nimic acolo. e ca in liga a patra, "jucati ba ce stiti"
    Ciudat sa vina asta de la un stelist voi de obicei nu recunoasteti cand jocul echipei e la intamplare

  6. #27
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    sa-mi bag paula in celula de baza a spurkatului de rand.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  7. #28
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    sa-mi bag paula in celula de baza a spurkatului de rand.
    Forta Firea, forta Firea, hei hei!
    Oare ce-l deranjeaza pe Tyler intr-o seara atat de placuta?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  8. #29
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    toata lumea stie ca in 4 etape se face o echipa..
    chiar daca o sa-ti mearga echipa, si o sa se intample, o sa o faca doar din cauza jucatorilor. tactic nu exista. exista becali si niste jucatori. atat.
    retired.

  9. #30
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Ciudat sa vina asta de la un stelist voi de obicei nu recunoasteti cand jocul echipei e la intamplare
    ha? eu sunt stelist. sau ma rog, am fost.
    astia nu stiu ce sunt.
    retired.

  10. #31
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Io, singurul "FCSB-ist" prezent, ne-a scos arbitrul mingea din poarta, dar sunt linistit si ma simt bine.
    Restul par foarte suparati pe viata si nu inteleg de ce
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #32
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Eu nu stiu ce frustrare ai tu de tot mirosi postarile mele in legatura cu memorialul 5-0 pe PdP PSG - Steaua

    In legatura cu bilete finala CL stai linistit. Nu dau niciun cent pe finala miliardarilor. Fie ca joaca PSG acolo sau Real ... sunt suporter, nu sclav tampit la bursa lor
    adica esti negustor de vite mici.
    retired.

  12. #33
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    adica esti negustor de vite mici.
    Nu.
    Suporter de echipe mari .. adevarate, indiferent de buget
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #34
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    de preferat pline de bani, care mai exista in fotbalul mare datorita lor si daca se poate sa faci pe suporteru doar de la tv atunci e perfect.
    normal, nu e vina ta. totusi, lasa dracu fetishu ala cu steaua. nu cred ca exista nimic de demonstrat.
    retired.

  14. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Reivan,
    Nu ma prefac cand spun ca sunt un adevarat suporter. Intr-adevar ca varsta trage spre iluzie dar spiritul e prezent. Vei vedea cand "boala" asta te va atinge mai mult sau mai tarziu.
    Ce nu-mi place este cand unii cred ca tineretea e virtute
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #36
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    si eu care voiam sa spun ca nu-mi place cand unii considera batranetea o virtute.
    curiozitatea mea pura si deloc rau intentionata e urmatoarea: de ce vrei tu sa-ti demonstrezi superioritatea (pur sportiva) in fata unei echipe din estul europei absolut irelevanta?
    daca tot esti acolo nu mai bine te pui cu aia de marimea ta?
    retired.

  16. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    "Marimea" este o notiune strict legata suporterului. "Echipa mea e mare" zice ala de rand ... deci nu ma gasesti aici
    PSG e mare
    Nu ma intereseaza adversarii ... Barca, Real, Bayern ...
    Dar iluzia FCSB sau Steaua facuta de Ceausescu ma enerveaza cand unii ca voi cred ca sunt legitimi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #38
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    legitimi din ce punct de vedere?
    si vezi ca eu nu am prins perioada, pentru mine cce `86 e aproximativ egala cu 0, o iau mai mult ca pe o realizare a sportului romanesc asa cum fac cu oricare alta din respectiva perioada.
    daca e sa o luam asa uraste toate cluburile din est, du-te si mai tarziu in istorie si ia-le la rand pe toate favorizatele sistemului si revin-o azi si fa la fel cu favorizatele sistemului, bineinteles, indirect, nu asa..

    si tu de ce vrei sa bati steaua? pentru ca a luat cce si voi nu? sa-mi fie cu pardon, te-au tinut ei?
    Last edited by phife; 13th August 2017 at 02:16.
    retired.

  18. #39
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Daca Radoi mi se parea inapt ca antrenor sezonul trecut, acum mi se pare un fel de Claudio Ranieri pe langa Nicolae Dica.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  19. #40
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    l
    si tu de ce vrei sa bati steaua? pentru ca a luat cce si voi nu? sa-mi fie cu pardon, te-au tinut ei?
    Eu nu vreau sa bat Steaua. Vreau ca Steaua sa joace la nivelul ei adevarat. Si sa inchida gura casca unii care ne "uimesc" cu nivelul fotbalistic al acestui club minunat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #41
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    vai de plm ce criptici o ardem.
    care e nivelul ala al ei adevarat? daca te deranjeaza "fanii" gen duba&co sa stii ca ne deranjeaza pe toti.
    retired.

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Stai asa sa dau pe flashscore sa vad cat e scoru' la Chelsea... oops

    Ce castigi ma cu cote de 1.05?
    Pai am avut 11 meciuri, tre 11 meciuri sa maresti o cota pe Zverev de la 1.45 la 1.65, am pus 340 de lei pe biletu ala, ar fi fost 2400 daca nu m-ar fi futut Chelsea la 1X! Am avut pe alt bilet tot asa Pliskova la 21 mil, ala l-am pus cu 110 lei si Pliskova a avut cota 1.8. Nu e vb de cota ci de cat de sigur e meciu, daca nici Chelsea n-a fost sigur ca nu pierde care a jucat acasa cu cea mai slaba echipa in deplasare in PL, atunci da-o-n maa-sa de treaba. Can't catch a fucking break...



    Aaa da, felicitari FCSB-istilor c-ati scos 1 punctisor chinuit, si felicitari pt al 4-lea meci consecutiv acasa fara victorie! Sa vina Sporting... zic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •