Page 183 of 211 FirstFirst ... 83133173181182183184185193 ... LastLast
Results 3,823 to 3,843 of 4427

Thread: Klaus Iohannis, presedintele Romaniei

  1. #3823
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    se citeste in draci olsul.mai ales de catre guesti. observ ca si vvp observa:vine iarna! acum nu stiu daca il parafrazeaza pe richard...

  2. #3824
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    SECURITATEA impreuna cu structurile sorosiste vor trebui acum sa gaseasca alt scenariu , cel cu iesirea in strada a tinerilor frumosi si liberi tocmai a fost spulberat ieri de catre guvernul bruxelez!

    Si ce lovitura de stat perfecta era pregatita pentru decembrie.

  3. #3825
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    e **** lovituri de stat.
    o sa castige psdu, guvernul va fi pus de ei, kovesi o sa zboare - ceea ce nu-i neaparat rau doar ca :

    noi am fost intr-o perioada de crestere economica, mai cu chiu, vai dar a fost, am ajuns la nivelul (si chiar peste) de dinainte de criza. eh, la noi nu cred ca a existat vreodata crestere sustenabila. va urma declinul normal ca asa e economia, nu poate sa creasca mereu, variaza, important e sa mearga totusi ascendent, in momentul declinului mi-e teama ca guvernul (ca asta e treaba lor, cum ziceam, sa invatam niste elemente politice de baza inainte sa tipam) psd ist o s-o dea in bara, cum au facut-o cu succes de fiecare data, masuri ciclice, iar baga picioru in gatul consumului si iar o sa ne mearga rau.

    atunci vin prezidentialele, lumea putin nemultumita de psd o sa voteze la limita presedintele (ca in ultimele multe alegeri) - declinul continua, lumea iar nemultumita voteaza dreapta.
    ajunge dreapta la putere si stanga incepe iar cu propaganda : ca ne vand tara, gasesc ei un soros ceva, ca multinationalele ca bancile, ca tehnocratii, mereu se gasesc motive, ca baiatu lu constantinescu a omorat niste oameni si i-a ingropat intr-o padure, ca presedintele liberal x a fost la curve, si iar ajunge psd la putere, iar o da in bara, iar vin liberalii si tot asa.

    adica, noi putem sa discutam aici, sa ne dam cu parerea, sa punem termene limita, sa-i dam jos pe aia, pe ailalti doar ca in continuare o sa vorbeasca unii fara sa aiba notiuni de baza si traiectoria schitata din `90 pana azi o sa calatoreasca mult si prin viitor asa cum am rezumat-o eu mai sus, lucrurile aici si peste 10-20 de ani vor fi la fel.

    o sa tipati ca ne vinde cutare tara la straini si in 20 de ani si ea tot nevanduta o sa ramana (cel putin la straini, ca s-au ocupat unii s-o vanda la conationali, ceea ce vad ca pe unii nu-i deranjeaza), cum e si din `90 incoa. aia tot cu comunistii in gura si baietii isi fac treaba, voi va urati unul pe altul aparand niste cauze care nu va fac bine pana ce o sa ramenti singuri prin tara.
    retired.

  4. #3826
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Aveai candva un renume.... si acum esti praf fara pulbere. Doar praf.

  5. #3827
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Esti terminat, te-a citit ingineru'


  6. #3828
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    E si greu de citit.
    Ma refer la postarile stupide si lipsite de sens.

  7. #3829
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Herr Klaus si bilantul...
    Attached Images Attached Images

  8. #3830
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Circuitul basismului in natura. Asediul parlamentului.

    http://www.invectiva.ro/lady-politic...-parlamentului
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #3831
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    securitatea e peste tot
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  10. #3832
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    bine zici,paule! sa ma ocup si de romani.sau cel putin de cei care sustin ca sunt romani.

    Președintele României e membru în consiliul unui think-tank fondat de George Soros.


    Președintele României reprezintă statul român și este garantul independenței naționale, al unității și al integrității teritoriale a țării (Art. 80, alin.1 – Constituția României).
    În timpul mandatului, Președintele României (...) nu poate îndeplini nici o altă funcție publică sau privată (Art. 84, alin.1 - Constituția României).
    Președintele exercită funcția de mediere (...) între stat și societate (Art. 80, alin.2 – Constituția României).

    Președintele României, Klaus Iohannis, este membru în consiliul unui organism privat: European Council of Foreign Relations (Consiliul European de Relații Externe). Alături de președinte, pe lista membrilor, publicată de site-ul oficial al ECFR, se mai află, din partea României: Daniel Dăianu, Monica Macovei, Alina Mungiu-Pippidi și Ion Sturza.
    cine se aseamana ,se aduna! dar eu stiam ca acolo se afla si doicaru...


    Pe site-ul ECFR, președintele României se învecinează cu George Soros și cu fiul acestuia, Alexander Soros, care apar pe lista Ungariei.

    http://www.activenews.ro/stiri-polit...IVITATE-138236

    sa-l lasam pe imperturbabilulul uti sa descopere fake-ul!

    ps.
    Conform Constituției, Președintele României reprezintă statul român, este garantul independenței naționale și, în consecință, nu poate exercita nicio funcție privată, indiferent care ar fi natura acesteia sau domeniul de activitate. De asemenea, Președintele României nu poate fi membru al vreunui ONG, atâta vreme cât el exercită rolul de mediator între stat și societate, ultima fiind reprezentată de organizații non-guvernamentale. Care pot fi sau nu afiliate unor think-tank-uri.

  11. #3833
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    incredibil!
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  12. #3834
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    asa este! profanii raman cu gura gascata! ATENTIE LA MUSTE!

  13. #3835
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  14. #3836
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    domnule moderator uti,asta este fals.un fals grosolan.


    S-A REZOLVAT INCOMPATIBILITATEA! Astăzi, Klaus Iohannis a fost ȘTERS din lista membrilor consiliului ECFR, think-tank fondat de George Soros

    pe 15 noiembrie esti membru ecfr
    pe 16 noiembrie dispari de pe lista.

    "Astăzi, în sincron cu declarația președintelui, ECFR i-a șters acestuia numele de pe lista membrilor Consiliului. Operațiunea a fost efectuată în viteză, numele lui Iohannis apărând în continuare pe lista aferentă României, din harta alăturată."



    http://www.activenews.ro/stiri-polit...e-Soros-138318

  15. #3837
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    cred ca ni se pregateste ceva. semnele se inmultesc
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  16. #3838
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu aseara pe youtube ca in padurea baciu a fost descoperita o icoana extraterestra, care plange cu lacrimi de bismut si zirconiu.

  17. #3839
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    eu plec in pelerinaj incolo. azi dupa servici
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  18. #3840
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    eu plec in pelerinaj incolo. azi dupa servici
    ne vedem in fata catedralei greco-catolice, la 5:30.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  19. #3841
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Mai bine vedeti-va in iad.
    Poate asa scapi forumul de franz si burcea.

  20. #3842
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    ne vedem in fata catedralei greco-catolice, la 5:30.
    5:31 ca eu trebuie sa gasesc mai intai loc de parcare
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  21. #3843
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Gaseste-l in wc-ul din fundul curtii

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •