- Etapa 1: Rapid - SC Vaslui 3-0
- Etapa 1: Dinamo - FCM Targu Mures 1-0
- Etapa 1: CS Mioveni - U Cluj 0-1
- Etapa 1: Vointa Sibiu - Steaua 1-1
- Etapa 1: Ceahlaul - Pandurii 1-1
- Etapa 1: CFR Cluj - Astra 2-0
- Etapa 1: FC Brasov - Gaz Metan Medias 2-1
- Etapa 1: Concordia Chiajna - Sportul Studentesc 1-2
- Etapa 1: Petrolul - Otelul 2-1
- Etapa 2: FC SPORTUL STUDENTESC – FC CEAHLAUL 1-1
- Etapa 2 : FCM TG. MURES – FC CFR 1907 CLUJ 0-2
- Etapa 2: FC “U” CLUJ – FC RAPID 2-0
- Etapa 2: SC VASLUI – FC PETROLUL 0-0
- Etapa 2: FC ASTRA – CS VOINTA SIBIU 0-1
- Etapa 2: FC STEAUA – CS MIOVENI 4-0
- Etapa 2: CS GAZ METAN MEDIAS – FC DINAMO 1948 0-5
- Etapa 2: CS PANDURII TG. JIU – FC BRASOV 2-1
- Etapa 2: FC OTELUL GALATI – CS CONCORDIA CHIAJNA 0-0
- Etapa 3: FC Mioveni – Astra Ploiesti 0-1
- Etapa 3: CFR Cluj – Gaz Metan Medias 0-2
- Etapa 3: Concordia Chiajna – FC Vaslui 0-3
- Etapa 3: Petrolul Ploiesti – Rapid Bucuresti 0-1
- Etapa 3: Dinamo Bucuresti – Pandurii Targu Jiu 2-0
- Etapa 3: Ceahlaul – Otelul Galati 0-2
- Etapa 3: Steaua Bucuresti – U Cluj 2-1
- Etapa 3: Vointa Sibiu – FCM Targu Mures 1-1
- Etapa 3: FC Brasov – Sportul Studentesc 1-0
- Etapa 4: Targu Mures - Mioveni 2-0
- Etapa 4: Otelul - Brasov 1-0
- Etapa 4: U Cluj - Petrolul 3-2
- Etapa 4: Sportul - Dinamo 0-2
- Etapa 4: Rapid - Concordia 2-0
- Etapa 4: Vaslui - Ceahlaul 1-2
- Etapa 4: Astra - Steaua 2-1
- Etapa 4: Gaz Metan - Vointa Sibiu 3-0
- Etapa 4: Pandurii - CFR Cluj 2-0
- Etapa 5: CFR CLUJ – SPORTUL STUDENTESC 6-1
- Etapa 5: VOINTA SIBIU – PANDURII TG. JIU 0-0
- Etapa 5: ASTRA – "U" CLUJ 0-0
- Etapa 5: FC BRASOV – FC VASLUI 1-2
- Etapa 5: CEAHLAUL – RAPID 1-2
- Etapa 5: DINAMO – OTELUL GALATI 2-1
- Etapa 5: STEAUA – FCM TG. MURES 2-0
- Etapa 5: CONCORDIA CHIAJNA – PETROLUL 0-2
- Etapa 5: CS MIOVENI – GAZ METAN MEDIAS 4-2
- Etapa 6: FCM Targu Mures - Astra Ploiesti 2-2
- Etapa 6: Otelul Galati -CFR Cluj 0-4
- Etapa 6: Rapid - FC Brasov 1-1
- Etapa 6: Gaz Metan Medias - Steaua 3-0
- Etapa 6: Sportul Studentesc - Vointa Sibiu 2-2
- Etapa 6: "U" Cluj - Concordia Chiajna 1-1
- Etapa 6: FC Vaslui - Dinamo 3-1
- Etapa 6: Petrolul - Ceahlaul 0-1
- Etapa 6: Pandurii Targu Jiu - CS Mioveni
- Etapa 7: CS Mioveni - Sportul Studentesc 2-1
- Etapa 7: Ceahlaul - Concordia 0-0
- Etapa 7: Vointa Sibiu - Otelul Galati 0-1
- Etapa 7: Astra Ploiesti - Gaz Metan 2-0
- Etapa 7: FC Brasov - Petrolul Ploiesti 1-0
- Etapa 7: Steaua - Pandurii 1-2
- Etapa 7: Dinamo - Rapid 0-0
- Etapa 7: FCM Tg. Mures - U Cluj 1-1
- Etapa 7: CFR Cluj - FC Vaslui 2-0
- Etapa 8: Concordia Chiajna - FC Brasov 2-1
- Etapa 8: Otelul Galati - Dacia Mioveni 0-0
- Etapa 8: U Cluj - Ceahlaul Piatra Neamt 1-0
- Etapa 8: Rapid Bucuresti - CFR Cluj 1-1
- Etapa 8: Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti 0-0
- Etapa 8: FC Vaslui - Vointa Sibiu 2-0
- Etapa 8: Petrolul Ploiesti - Dinamo 1-5
- Etapa 8: Pandurii Tg. Jiu - Astra Ploiesti 1-2
- Etapa 8: Gaz Metan Medias - FCM Tg. Mures 2-1
- Etapa 9: Astra Ploiesti - Sportul Studentesc 2-2
- Etapa 9: FCM Tg. Mures - Pandurii Tg. Jiu 3-3
- Etapa 9: Gaz Metan Medias - U Cluj 2-5
- Etapa 9: Dinamo - Concordia Chiajna 2-0
- Etapa 9: Vointa Sibiu - Rapid 0-1
- Etapa 9: CFR Cluj - Petrolul Ploiesti 1-1
- Etapa 9: Steaua - Otelul Galati 2-1
- Etapa 9: FC Brasov - Ceahlaul Piatra Neamt 1-1
- Etapa 9: Dacia Mioveni - FC Vaslui 0-5
- Etapa 10: Concordia Chiajna - CFR Cluj 0-4
- Etapa 10: Otelul Galati - Astra Ploiesti 1-1
- Etapa 10: Sportul Studentesc - FCM Tg. Mures 1-1
- Etapa 10: Petrolul Ploiesti - Vointa Sibiu 4-1
- Etapa 10: Rapid Bucuresti - Dacia Mioveni 4-0
- Etapa 10: U Cluj - FC Brasov 1-0
- Etapa 10: FC Vaslui - Steaua Bucuresti 0-0
- Etapa 10: Pandurii Tg Jiu - Gaz Metan Medias 1-0
- Etapa 10: Ceahlaul Piatra Neamt - Dinamo Bucuresti 0-5
- Etapa 11: Gaz Metan - Sportul 3-1
- Etapa 11: Pandurii - U Cluj 1-0
- Etapa 11: Voința Sibiu - Chiajna 1-0
- Etapa 11: CFR Cluj - Ceahlăul 2-1
- Etapa 11: Mioveni - Petrolul 0-0
- Etapa 11: Târgu Mureș - Oțelul 1-2
- Etapa 11: Dinamo - FC Brașov 0-0
- Etapa 11: Astra - FC Vaslui 1-0
- Etapa 11: Steaua - Rapid 0-0
- Etapa 12: Otelul Galati - Gaz Metan Medias
- Etapa 12: Sportul Studentesc - Pandurii Tg Jiu
- Etapa 12: Ceahlaul Piatra Neamt - Vointa Sibiu
- Etapa 12: U Cluj - Dinamo Bucuresti
- Etapa 12: FC Vaslui - FCM Tg. Mures
- Etapa 12: Rapid Bucuresti - Astra Ploiesti
- Etapa 12: Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti
- Etapa 12: Concordia Chiajna - Dacia Mioveni
- Etapa 12: FC Brasov - CFR Cluj
- Etapa 16: Dinamo - Steaua 1-3
- Etapa 33: Steaua - Dinamo 3-2